Johnson
Johnson
  19 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Czesc wam,

Tak sobie pomyslalem ze ogladamy filmy ale i rowniez jakies cytaty z nich zapamietujemy. Jakie sa wasze ulubione cytaty z filmow czy z serialow na ktorym sie wzorujecie badz na ktorym macie jakies momenty refleksji?

Z mojej strony to ja mam jeden ulubiony cytat z serialu Spartacus na ktorym mozna by zastanawiac sie nad swoim zyciem i wedlug mnie ma wartosciowe przeslanie: "Turn from past, set eyes toward new horizons. Far from this place and man that you where."

Niestety po angielsku ale jakby to przetlumaczyc to "Odwroc sie od przeszlosci i ustaw swoje oczy na nowe horyzonty ..[...].

Tutaj mozna interpretowac to tak ze nie wazne co sie dzieje w naszym zyciu i co nas spotka to wazne zebysmy nie zyli przesloscia lecz zebysmy szli do przodu i nastawiali sie na nowe lepsze zycie w przyszlosci. Bo ogolnie gdy upadniemy to nalezy sie podniesc i isc dalej do przodu. Tak mala refleksja.

A wy jakie macie ulubione cytaty? zapraszam do dyskusji i udanego weekendu zycze.

Pozdrawiam

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  19 kwietnia 2013

Pewnie sporo mam takich cytatów ale pierwszy z brzegu który zapadł mi w pamięć to z Silent Hill "Matka jest Bogiem w oczach dziecka"

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  19 kwietnia 2013

uu z cytatami to kiepsko - bo jest tego multum z samego Pulp Fiction Forresta Gumpa , Seksmisji , Psów , Gwiezdnych Wojen itd.. bym napisał z kilka stron

pierwszy jaki mi wpada do głowy to obecnie " Bazinga, I don't care " :D

prezentacja

http://www.youtube.com/watch?v=kUhWvp2M7r0

...Ignorance is bliss...
FabrykaUranu
Posty: 3089 (po ~102 znaków)
Reputacja: -121 | BluzgometrTM: 31
FabrykaUranu
  19 kwietnia 2013

texty ktore mi najbardziej rozwalają banie sa z Dnia świra i symetrii np
"-Ty świezak! Z Mokotowa jestes?
-Tak a co?
-Jajco kur*a! Znasz kogoś?
-Zalezy kogo masz na mysli
-A ja mam na mysli że ci zaraz zayebie!

duzo ich mam, nie bede wypisywał;]

"Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych, tylko są ci pozamykani w zakładach i ci którzy nie zostali przebadani"

Earth
Earth
  20 kwietnia 2013
Psyche30
Psyche30: z Silent Hill "Matka jest Bogiem w oczach dziecka"

Ta młoda mi się kojarzy z Twoją córką. :D

___________________________________

Obecnie przychodzi mi na myśl ten cytat z Notebooka - "Silence is pure and holy. It draws people together because only those who are comfortable with each other can sit without speaking."
Ethen
Ethen
  21 kwietnia 2013

Mój ulubiony to "Życie to tylko przejażdżka na którą dostałem bilet, trzeba zapiąć pas i bawić się dobrze, a łzy zostawić na moment kiedy trzeba będzie wysiadać"

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  21 kwietnia 2013
Earth
Earth: Ta młoda mi się kojarzy z Twoją córką. :D


Mi też, tak samo jak Samara z Ringu mi się z moją córką kojarzy bo kiedyś nawet Laura była stylizowana na Samarę :rotfl:
Earth
Earth
  21 kwietnia 2013
Psyche30
Psyche30: Mi też, tak samo jak Samara z Ringu mi się z moją córką kojarzy bo kiedyś nawet Laura była stylizowana na Samarę

Ale mi się wydaje, że Laura jest fizycznie bardzo podobna do tej młodej z SH, stąd to skojarzenie. :D
Johnson
Johnson
  21 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Życie to tylko przejażdżka na którą dostałem bilet, trzeba zapiąć pas i bawić się dobrze, a łzy zostawić na moment kiedy trzeba będzie wysiadać


Cos tym jest ale mysle ze z takiej przejadzki wysiadziemy dopiero po smierci =)
Psyche30
Psyche30: "Matka jest Bogiem w oczach dziecka


To akurat to czysta prawda. Nie ma w tym zadnej watpliwosci
Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  21 kwietnia 2013
Earth
Earth: Ale mi się wydaje, że Laura jest fizycznie bardzo podobna do tej młodej z SH, stąd to skojarzenie. :D


Jest jest podobna może trochę :)
Ethen
Ethen
  21 kwietnia 2013
Johnson
Johnson: Cos tym jest ale mysle ze z takiej przejadzki wysiadziemy dopiero po smierci =)


Tu chodzi o to, że ten moment wyjścia to śmierć :)
Arwena27
Arwena27
  22 kwietnia 2013

Nie powiem: nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe" (Gandalf) - Władca Pierścieni
"Wczoraj jest historią, jutro tajemnicą, dziś darem losu"- Kung-Fu Panda
"Brzydotę twojego krawatu można wytłumaczyć matematycznie"- Piękny umysł
"Tylko przed śmiercią i podatkami nie można uciec"- Joe Black
"Każda chwila to szansa, aby wszystko zmienić"- 8 mila
"Głupi ten, kto głupio robi" - Forest Gump

Eve
Eve
  26 kwietnia 2013

pamiętam z jakiegoś romansidła, gdzie główna bohaterka znalazła książkę pod deską w podłodze i zaznaczona była w niej strona z cytatem:
'nie mogło być dwóch serc równie otwartych,
dwóch tak podobnych gustów,
dwóch tak dostrojonych uczuć'

tigereczka89
tigereczka89
  6 maja 2013

Witam,
Przyfrunęłam do was z ciekawa propozycja dla tych co lubią czytac oraz żeby zachęcic do przeczytania wspaniałej książki Moniki Nowickiej „Piąta fala pożądania”. W swoim zbiorze autorka bardzo ciekawie i fajnie pokazuje realia życia codziennego z odrobina erotyzmu, co przyciąga uwagę mały przykład? W jednym z utworów autorka przedstawia realia szkolne gdzie uczennica szuka wykładowcy w celu „poprawienia oceny” uczennica posunęła się do tego stopnia ze poświęciła swoje dziewictwo, tylko po to żeby dostac piątkę. Chcecie się dowiedziec więcej? Zachęcam do przeczytania zapewniam, że Was wciągnie.
http://org-epost.com/book19783562.php
Zapraszam do linka

Johnson
Johnson
  14 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: "Wczoraj jest historią, jutro tajemnicą, dziś darem losu"- Kung-Fu Panda

tez mi sie ten tekst spodobal.

Jeszcze mi sie przypomnialo tekst z serialu spartacusa "Upadasz zeby sie podniesc i isc do przodu nie zagladajac sie do przeszlosci"
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.