Adziorkowa
Adziorkowa
  22 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Kończą się wakacje, a na pewno zbiór przeczytanych książek powiększył się przez te dwa miesiące:) Może polecicie coś co czytaliście?

Ja polecam:
"90 minut w niebie" książka o pastorze, który podczas wypadku samochodowego doświadczył tytułowych 90 minut w niebie. Ogólnie książka opisuje głównie okres rehabilitacji bohatera w szpitalu. Oparta na faktach.

"Historie miłosne" - Eric -Emmanuel Schmitt. Zbiór najlepszych miłosnych opowiadań tego autora. Niektóre smutne, niektóre przejmujące, ale każda ma w sobie coś niezwykłego

KaroIa
KaroIa
  23 sierpnia 2011

W wakacje przeczytałam dwie książki (więcej niż przez rok szkolny, ponieważ nawet lektur nie przeczytałam ).

"W objęciach nocy" - Sandra Brown

Konto usunięte
Konto usunięte: Lydia Bryant jest w ciąży. Jednak dziecko to jest wynikiem okrutnego gwałtu, dlatego też młoda dziewczyna postanawia uciec przed swoim prześladowcą... Gdy w drodze zaskakuje ją poród, jest bezradna. Nie umie i nie chce pomóc dziecku przyjść na świat. Ona sama też woli umrzeć. Tak właśnie znajdują ją dwaj chłopcy, którzy jadą karawaną. Zabierają ją do swojego domu, a ich matka starannie się nią opiekuje. W tym samym czasie rodzi piękna i elegancka Victoria, którą mąż, Ross Coleman, kocha nad życie. Jednak kobieta umiera przy porodzie. Mężczyzna zostaje sam z noworodkiem, który nie ma co jeść. Lydia zostaje mamką, a wkrótce również przybraną matką małego Lee. Cały czas ukrywa prawdę o swojej przeszłości. Przeszłości, która ją odnajduje... Ross jest zafascynowany Lydią, ale przeżywa moralne katusze - jego żona zmarła tak niedawno... W dodatku on też ma mroczną przeszłość...


"Hera moja miłość" - Anna Onichimowska


Konto usunięte
Konto usunięte: Jacek ma 17 lat i w zasadzie nie brakuje mu niczego. Ma dziewczynę, dobrze się uczy i zamierza studiować psychologię. Mieszka z rodzicami i młodszym bratem w pięknej posiadłości. Ale jego życie tylko z pozoru jest bogate i szczęśliwe. Od czasu do czasu dla poprawy humoru sięga po trawkę. Udaje mu się zachować to w tajemnicy przed rodzicami, ale nie przed młodszym bratem, co prowadzi do tragedii...


Jak na mojego lenia do czytania, to przeczytałam je bardzo szybko (dwie w niecałe 2 tygodnie), więc mogę stwierdzić, że są wciągające.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.