ichabod
ichabod
  22 grudnia 2011 (pierwszy post)


Może nie słyszeliście, ale w sieci pojawił się zwiastun ekranizacji Hobbita. Premiera dopiero za rok, jednak już teraz wywołał on wśród fanów twórczości Tolkiena spore poruszenie. Na mnie zwiastun zrobił ogromne wrażenie, zwłaszcza pieśń Over The Misty Mountains Cold wykonywana przez krasnoludy, która mnie wręcz opętała i teraz nie mogę przestać jej słuchać.

Możecie go obejrzeć tutaj:



Jak wrażenia?
Czytaliście Hobbita tak w ogóle? Jeśli tak, to czy fragmenty filmu pokrywają się z Waszą wizją?

Miłego oglądania! :)
Hogfather
Hogfather
  22 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czytaliście Hobbita tak w ogóle? Jeśli tak, to czy fragmenty filmu pokrywają się z Waszą wizją?


Czytałem i przyznam szczerze, że pokrywają się. Zainteresował mnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak wrażenia?

Jak na razie zapowiada się bardzo ciekawie i chętnie obejrzę.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  22 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak wrażenia?

na Hobbita czekam chyba od zakończenia prac na Powrotem Króla
i szczerze jestem lekko rozczarowany że tak długo trzeba było czekać , biorąc pod uwagę sukces Władcy Pierścienia. Zwiastunu nie oglądałem bo aktualnie mój net nie pozwala, ale mam nadzieje że warto było czekac na film tyle lat

Konto usunięte
Konto usunięte: Czytaliście Hobbita tak w ogóle?

tak czytałem , został mi jeszcze tylko Silmarillion, ale nie mam kiedy sie zabrac
...Ignorance is bliss...
SummerSale
Posty: 431 (po ~183 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
SummerSale
  22 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Over The Misty Mountains Cold wykonywana przez krasnoludy, która mnie wręcz opętała i teraz nie mogę przestać jej słuchać.


To chyba nie pierwszy raz kiedy zostałeś opętany przez jakiś utwór. :ziober2:
Ja jak na razie nie mogę się do tego przekonać.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czytaliście Hobbita tak w ogóle? Jeśli tak, to czy fragmenty filmu pokrywają się z Waszą wizją?


Kiedyś w gim było to lekturą. Do książek które kazano mi czytać podchodziłam jak pies do jeża. Ciężko było mi się zebrać. Do dziś nie przepadam za tą książką, zwłaszcza, że przyniosła mi pecha na egzaminie do szkoły. :D Robiłam potem do niej kolejne podejście, ale nie udało się. Zbyt bajkowa jak dla mnie. Po zwiastuje widać, ze film na pewno odda jej klimat.
Już czuję, że będzie faworytem na kolejnych Oscarach. :>
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  22 grudnia 2011

Czytałam, wiele razy.
I tak, sądzę, że będę kochać ten film, tak samo jak i książkę.

:ziober2:
LadyDomi
LadyDomi
  22 grudnia 2011

Jestem w trakcie czytania 'Dwóch Wież'. Jak skończę trylogię to mam zamiar zabrać się za 'Hobbita'.
Zwiastun robi wrażenie. Samego filmu też nie mogę się doczekać :)

Sebastiann89
Sebastiann89
  4 stycznia 2012

Książka była raczej bajkowa dla młodszych odbiorców, a podejrzewam że film będzie w mrocznych klimatach LOTR'a. Przekonamy się:) Tak czy inaczej czekam na ten film z niecierpliwością.

WujekWojtek1988
WujekWojtek1988
  4 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: pieśń Over The Misty Mountains Cold wykonywana przez krasnoludy

Fajny się robi klimacik gdy za Thorinem zaczynają śpiewać wszyscy. Taki jakby nastrój wzniosły i patriotyczny.
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak wrażenia?

Ogólnie w tym momencie widzę że film dopieści trochę nacje krasnoludzką, klimat tej rasy, bo inne nacje w zasadzie zostały już przerobione w poprzednich ekranizacjach.
Konto usunięte
Konto usunięte: Czytaliście Hobbita tak w ogóle?

Czy ja wiem, tylko najbardziej rozpowszechniony na YT trailer widziałem... aczkolwiek moment w którym Gandalf przedstawia wszystkich gdy się zjawili w Bag End pokrywa się z wyobrażeniami.

Konto usunięte
Konto usunięte: Miłego oglądania! :)

Gdy będzie już premiera to takiego się spodziewam.
WujekWojtek1988
WujekWojtek1988
  4 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ichabod: Czytaliście Hobbita tak w ogóle?Czy ja wiem, tylko najbardziej rozpowszechniony na YT trailer widziałem... aczkolwiek moment w którym Gandalf przedstawia wszystkich gdy się zjawili w Bag End pokrywa się z wyobrażeniami.

heh. przed wypowiedzią oczywko tu miała paść odpowiedź twierdząca Yes :P
ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  5 stycznia 2012

Chcę tylko jednego. Bitwy 5 armi która mnie porwie i zachwyci

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

Juliaxddddddd
Juliaxddddddd
  10 stycznia 2012

Ja czytałam i inaczej sobie to wyobrażałam ale tak też jest fajnie.

Underworlds
Underworlds
  12 stycznia 2012

Czytałem i zapowiada się wspaniale - oglądnę.

gife
gife
  16 stycznia 2012

Nie czytałem, ale wersje kinowe oglądałem i czekam również na Hobbita.
A czekać musimy tyle czasu, bo kręcą go w miejscach trudno dostępnych, a sprzęt trzeba przecież gdzieś rozłożyć i jakoś w ten teren dowieźć, dotaszczyć :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.