JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  26 lutego 2011 (pierwszy post)

Poleci mi ktoś jakieś fajne lekkie książki do poczytania przed snem ? Tematyka, jw.

tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: do poczytania przed snem ?


polecam Wrota Baldura I i II oraz Wrota Baldura Tron Bhaala. trochę taki harlekin dla maniaków gier komputerowych. ale bardzo fajnie napisana, wartka akcja i wzruszające momenty, szybko sie czyta nie męczy beznadziejnymi opisami kwiatka na 30 stron. gorąco polecam :D
http://dnd.polter.pl/Wrota-Baldura-Philip-Athans-c1253
:zakochany:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  26 lutego 2011

Miasteczko Salem - Kinga
Dracula - Stokera
Martwy aż do zmroku - Charlaine Harris
Książki autorstwa Anny Rice

Konto usunięte
Konto usunięte: lekkie książki

Saga Zmierzch :mrgreen:
Pamiętniki Wampirów
...Ignorance is bliss...
JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  26 lutego 2011
RexMundi
RexMundi: Saga Zmierzch

No ale bez jaj...

RexMundi
RexMundi: Pamiętniki Wampirów

Nie wiedziałem, że jest książka. Lepsza niż serial ? bo widziałem 2 odcinki i rzygałem szczerze mówiąc.

RexMundi
RexMundi: Dracula - Stokera Martwy aż do zmroku - Charlaine Harris

Przeczytałem już.

RexMundi
RexMundi: Miasteczko Salem - Kinga

To biorę się za to.
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiedziałem, że jest książka. Lepsza niż serial ? bo widziałem 2 odcinki i rzygałem szczerze mówiąc.

nie, nie jest lepsza :nie:
jest nudna, a glowna bohaterka jest mega denerwujaca zakochana w sobie ksiezniczka.

ja ci moge polecic ksiazki SOOKIE STACKHOUSE - na ich podstawie powtal serial true blood, jest chyba ponad 10 ksiazek, sa mega :w00t:

a z takich bardziej dla nastolatkow to VAMPIRE ACADEMY - tez calkiem ciekawa, bohaterka na poczatku jest bardzo denerwujaca, a pozniej sie ja zaczyna coraz bardziej lubiec :)

ksiazka LET THE RIGHT ONE IN na jej podstwie powstal film o tej samej nazwie - jest calkiem fajna.

RexMundi
RexMundi: Martwy aż do zmroku - Charlaine Harris

to wlasnie jest seria o sookie stackhouse :D

RexMundi
RexMundi: Miasteczko Salem - Kinga

wlasnie, musze to przeczytac.
ichabod
ichabod
  27 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tematyka, jw.

Konto usunięte
Konto usunięte: o wampirach, wiedżmach....

tomekkolarz
tomekkolarz: polecam Wrota Baldura I i II oraz Wrota Baldura Tron Bhaala.


Ale czytać ze zrozumieniem to ty się naucz.

Książki o wampirach już masz, to teraz pora na wiedźmy.

Lisa Jane Smith - trylogia Tajemny krąg;
Trudi Canavan i jej Cykl o Kyralii (m.in. Trylogia Czarnego Maga);
Cate Tiernan i jej seria Sweep (tylko dwa tomy zostały wydane po polsku na chwilę obecną - Ukochany nieśmiertelny taki ma tytuł pierwszy);
Terry Goodkind i seria Miecz Prawdy - wiedźmy i czarodzieje w jednym, ciekawe spojrzenie na magię;
Anne Rice także napisała serię o czarownicach, ale nie pamiętam teraz tytułu.
agoosiaaa
agoosiaaa
  27 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Anne Rice także napisała serię o czarownicach, ale nie pamiętam teraz tytułu.

The Witching Hour :)
Kalida
Kalida
  27 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Poleci mi ktoś jakieś fajne lekkie książki do poczytania przed snem ? Tematyka, jw.

Saga " Zmierzch "
LovelyDangerouS
LovelyDangerouS
  27 lutego 2011

hmm "Kuzynki" Andrzeja Pilipiuka i w sumie w innych jego książkach są motywy z wampirami itp

kruspe88
kruspe88
  27 lutego 2011

Jasper Kent - Dwunastu
Jasper Kent - Trzynaście lat później

Patrishia
Patrishia
  28 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ksiazka LET THE RIGHT ONE IN na jej podstwie powstal film o tej samej nazwie - jest calkiem fajna.

Oglądałam, ten oryginalny film dla mnie był bardzo ciekawy, inni na tym spali, nie wiem jak książka. Ale historia jest bardzo.. interesująca :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  28 lutego 2011
Patrishia
Patrishia: Oglądałam, ten oryginalny film dla mnie był bardzo ciekawy, inni na tym spali, nie wiem jak książka. Ale historia jest bardzo.. interesująca :)

ja filmu wlasnie nie widzialam jeszcze :) ale ksiazka mi sie podobala :D
Patrishia
Patrishia
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja filmu wlasnie nie widzialam jeszcze :) ale ksiazka mi sie podobala :D

Teraz czytam co innego, poza tym moja wyobraźnia nie będzie już należycie pracować, bo mam obrazy z filmu, ale obejrzyj wersję skandynawską, bo jest jeszcze amerykańska, co prawda lepsze podobno efekty, ale nie sądzę by oddawały klimat :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  1 marca 2011
Patrishia
Patrishia: Teraz czytam co innego, poza tym moja wyobraźnia nie będzie już należycie pracować, bo mam obrazy z filmu, ale obejrzyj wersję skandynawską, bo jest jeszcze amerykańska, co prawda lepsze podobno efekty, ale nie sądzę by oddawały klimat :)

no wiem ze sa dwie, ta amerykanska jest nazwana let me in, nawet na ksiazce mam to napisane :ninja:
to poszukam tej skandynawskiej :)
Sensi
Sensi
  3 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jasper Kent - Dwunastu Jasper Kent - Trzynaście lat później
Nie ma u mnie w Empiku. :nie: I nie ma możliwości zamówienia. :and:



_______________________________________________________________________________________
Ja osobiście polecam Anen Rice - pionierka w wampiryzmie. :D 'Kroniki wampirów', które zaczynają się od 'Wywiadu z Wampirem'. Dalszym ciągiem, jakby 'Kronik...' jest 'Nowe opowieści o wampirach', które zawierają dwa tomy. :tak: 'Kroniki...' dziesięć książek. :tak:
Jesli chodzi o czarownice to tej samej autorki jest cykl 'Opowieści o czarownicach z rodu Mayfair'.
Dorzucę jeszcze 'Sługę kości' Anne Rice, czyli opowieść o 'duchem, aniołem i demonem w jednej osobie'.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.