chicel
chicel
  3 lutego 2011 (pierwszy post)

witam nurtuje mnie pewna sugestia otóż, idąc gdzieś do pracy fizycznej, przeważnie umowe o pracę spisuje się po 3 dniach, gdyż przez 3 pierwsze dni pracodawca stwierdza czy kandydat nadaje się czy nie, i jeśli się nadaje to za te pierwsze 3 dni kandydat dostanie wynagrodzenie ? i czy równiez je dostanie jeśli nie zostanie przyjęty, tylko po 3 dniach będzie musiał się pożegnac z pracą ponieważ np nie sprawdził się na wybranym przez niego stanowisku.

asexualna
asexualna
  3 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: witam nurtuje mnie pewna sugestia otóż, idąc gdzieś do pracy fizycznej, przeważnie umowe o pracę spisuje się po 3 dniach, gdyż przez 3 pierwsze dni pracodawca stwierdza czy kandydat nadaje się czy nie, i jeśli się nadaje to za te pierwsze 3 dni kandydat dostanie wynagrodzenie ?

Masz na myśli dni próbne? Zwykle są nie odpłatne.
margotka
margotka
  3 lutego 2011

nie ma czegoś takiego:] ..to jest praca na czarno...nie dajcie się wyrolować...

umowę możesz podpisać do 7 dni od rozpoczęcia pracy...bo pracodawca ma tyle czasu by cię zgłosić do ZUSu...jednak za wszystkie przepracowane godziny musi ci pracodawca zapłącić... kiedy przychodzisz do pracy podpisujesz się na liście od której do któej pracowałeś...i na tej podstawie w stosunku miesięcznym, bądź 3 miesięcznym rozliczany jest czas pracy... a wynagrodzenie płatne za godziny lub stałą ustaloną w umowie o pracę.zlecenie (inne cywilnoprawne) wypłaca... za umowe o pracę musisz dostać kwitek z wyszczególnoionymi wszytskimi stawkami odprowadoznymi z wypłaty oraz premiami (tzw. pasek) a jesli to umowa cywilno-prawna to rachunek

jesli masz wątpliwosci zadzwon do miejscowego PIP-u i zapytaj o rade:]

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  4 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz na myśli dni próbne? Zwykle są nie odpłatne.

To mogliby tak zatrudniać cały rok co chwile inne osoby na dni próbne.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

asexualna
asexualna
  4 lutego 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: To mogliby tak zatrudniać cały rok co chwile inne osoby na dni próbne.

Znam "ludzi", którzy tak robią i nikt nie ma prawa ich oskarżyć o cokolwiek.
chicel
chicel
  4 lutego 2011

a umowa zlecenie ? Pracodawca proponuje mi np umowę zlecenie, praca po 8 godzin od poniedziałku do soboty, jak to jest z umowa zlecenie, wiem tylko że ubezpieczenie zdrowotne jest w tej umowie a zus i składki emerytalne ? Kto to opłaca ? Można będąc zarejestrowanym jako osoba bezrobotna w urzędzie pracy, spisać taka umowę zlecenie z pracodawca ?

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  6 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Znam "ludzi", którzy tak robią i nikt nie ma prawa ich oskarżyć o cokolwiek.

No nie ma, po prostu wykorzystują naiwność ludzi, którzy chcą gdziekolwiek pracować.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Endzi
Endzi
  6 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a umowa zlecenie ? Pracodawca proponuje mi np umowę zlecenie, praca po 8 godzin od poniedziałku do soboty, jak to jest z umowa zlecenie, wiem tylko że ubezpieczenie zdrowotne jest w tej umowie

A jest? Coś tam jest, ale czy zdrowotne chyba masz rację.

Konto usunięte
Konto usunięte: w tej umowie a zus i składki emerytalne ? Kto to opłaca ? Można będąc zarejestrowanym jako osoba bezrobotna w urzędzie pracy, spisać taka umowę zlecenie z pracodawca ?

Z tego co wiem, to składki Ci nie idą. Jak się rozchorujesz np. to nie masz płatnego zwolnienia, po prostu jesteś w domu za darmo.
Tak możesz być zarejestrowany w urzędzie, nawet powinieneś w razie co masz tam ubezpieczenie jakieś.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.