abstractly
abstractly
  2 grudnia 2010 (pierwszy post)

Czy ktoś orientuje się, kiedy do polskich kin wejdzie dramat "Nasza klasa"? Była pierwsza część, a teraz w Estonii podobno już jest w kinach druga część.
Tu coś na temat pierwszej części:
http://www.filmweb.pl/film/Nasza+klasa-2007-433313

abstractly
abstractly
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: zaraz ide go patrzać

Ja miałam już pół godziny temu oglądać, ale strasznie długo się ładowało i co chwilę przerywało, serwery chyba przeciążone czy coś. No nic, zostanie na noc jak dobrze pójdzie.

Konto usunięte
Konto usunięte: no fakt nauczyciele tutaj też się nie popisali... ale tak jest w każdej szkole... oni przychodza uczyć, a to co się uczniom dzieje ich nie obchodzi tylko na uczycielka od matematyki próbowała coś zrobić, ale to za mało

Czy w każdej to nie wiem, ale w szkołach, do których miałam przyjemność uczęszczać było podobnie. Zawsze się znajdzie jakaś ofiara, ale nauczyciele nie chcą się w takie sprawy angażować.

Konto usunięte
Konto usunięte: zabrakło mi jedynie w tym filmie na koniec delektowania się zemstą. za szybko ich zabili gdyby mi ktoś tyle w życiu krzywdy zrobił to bym go zabił powoli, a nie kulka tu i tam i po wszystkim

Tak, zdecydowanie. Ale z drugiej strony nie mieli czasu, ich było dwóch a cała sala zapełniona, jakby mieli każdego tak po kolei powoli zarzynać to by nie dali rady.
CiamCiaramCjam
CiamCiaramCjam
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja miałam już pół godziny temu oglądać, ale strasznie długo się ładowało i co chwilę przerywało, serwery chyba przeciążone czy coś. No nic, zostanie na noc jak dobrze pójdzie.

mi właśnie też :woot: wiec zrezygnowałem z tego, ogólnie recenzje coś słabe są:woot:
wieć oglądam "Pif-paf! Jesteś trup!" :może to jest fajne :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy w każdej to nie wiem, ale w szkołach, do których miałam przyjemność uczęszczać było podobnie. Zawsze się znajdzie jakaś ofiara, ale nauczyciele nie chcą się w takie sprawy angażować.

tylko nie moge zrozumieć tych oprawców... co im to daje że poniżają takiego słabszego :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, zdecydowanie. Ale z drugiej strony nie mieli czasu, ich było dwóch a cała sala zapełniona, jakby mieli każdego tak po kolei powoli zarzynać to by nie dali rady.

no może i tak :and: mogli inaczej to zrobić noo... tamtemu głównemu debilowi należało się coś więcej, niż tylko kilka kulek :ninja:
abstractly
abstractly
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mi właśnie też wiec zrezygnowałem z tego, ogólnie recenzje coś słabe są wieć oglądam "Pif-paf! Jesteś trup!" :może to jest fajne

Ja oglądnę, mam nadzieję że za jakąś godzinkę zacznie to normalnie chodzić, bo co to za przyjemność oglądać z przerwami co 15 sekund...

Konto usunięte
Konto usunięte: tylko nie moge zrozumieć tych oprawców... co im to daje że poniżają takiego słabszego

Czasami oni sami mają problemy, bywa, że ludzie mają kompleksy i przez poniżanie kogoś próbują je zlikwidować. Mogą też robić to "dla zabawy". Tylko że zabawne to jest do czasu i szkoda, że tylko dla jednej strony. Prędzej czy później i tak jakieś konsekwencje są, mniejsze czy większe. W tym wypadku akurat przypłacili życiem, co z tego, że śmierć była szybka, życia im już nic nie przywróci. W normalnym życiu jeszcze nie słyszałam o takim przypadku jak w tym filmie, chociaż nie zdziwiło by mnie to, jak dzieci już się dźgają nożami w gimnazjum to wszystko możliwe.

Konto usunięte
Konto usunięte: no może i tak mogli inaczej to zrobić noo... tamtemu głównemu debilowi należało się coś więcej, niż tylko kilka kulek

Mógł to chłopak załatwić inaczej, ale pewnie miał obawy, co to takie 2 osoby na kilkuosobową grupę po której stronie jest cała klasa.
CiamCiaramCjam
CiamCiaramCjam
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja oglądnę, mam nadzieję że za jakąś godzinkę zacznie to normalnie chodzić, bo co to za przyjemność oglądać z przerwami co 15 sekund...

ja czekam aż się całe zbuforuje :and: nie lubie sobie przerw robić w filmie :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czasami oni sami mają problemy, bywa, że ludzie mają kompleksy i przez poniżanie kogoś próbują je zlikwidować. Mogą też robić to "dla zabawy". Tylko że zabawne to jest do czasu i szkoda, że tylko dla jednej strony. Prędzej czy później i tak jakieś konsekwencje są, mniejsze czy większe. W tym wypadku akurat przypłacili życiem, co z tego, że śmierć była szybka, życia im już nic nie przywróci. W normalnym życiu jeszcze nie słyszałam o takim przypadku jak w tym filmie, chociaż nie zdziwiło by mnie to, jak dzieci już się dźgają nożami w gimnazjum to wszystko możliwe.

zapewne były takie przypadki, ale ten problem zbyt często występuje w szkołach, dyrekcje szkół sobie z tym nie radzą, więc media też tego nie roztrząsają. Jeśli nie można sobie poradzić z problemem to najlepiej go ukryć :tak:
też myśle że oprawcy sami mają problemy. taka chęć dowartościowania się :woot:
no ale co trzeba mieć w głowie by takie rzeczy odwalać.

Konto usunięte
Konto usunięte: Mógł to chłopak załatwić inaczej, ale pewnie miał obawy, co to takie 2 osoby na kilkuosobową grupę po której stronie jest cała klasa.

no takiej klasy jak w tym filmie, to nie widziałem :woot: banda debili pastwiąca się na nieszczęściu jednego :wtf:
abstractly
abstractly
  4 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja czekam aż się całe zbuforuje nie lubie sobie przerw robić w filmie

Obejrzałam ten film, ale do połowy, nic specjalnego... A już na pewno nie wciąga tak jak "Nasza klasa".

Konto usunięte
Konto usunięte: zapewne były takie przypadki, ale ten problem zbyt często występuje w szkołach, dyrekcje szkół sobie z tym nie radzą, więc media też tego nie roztrząsają. Jeśli nie można sobie poradzić z problemem to najlepiej go ukryć

Gdyby były to raczej byłoby o nich głośno. O takiej masowej strzelaninie jeszcze nie słyszałam. I wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że teraz media szukają sensacji i wszystko na siłę roztrząsają. Ale prawdą jest to, że jeżeli ktoś nie potrafi rozwiązać problemu to próbuje go ukryć i przemilczeć, zwłaszcza w szkołach.

Konto usunięte
Konto usunięte: też myśle że oprawcy sami mają problemy. taka chęć dowartościowania się no ale co trzeba mieć w głowie by takie rzeczy odwalać.

Na pewno mają. Z niczego to się nie bierze.

Konto usunięte
Konto usunięte: no takiej klasy jak w tym filmie, to nie widziałem banda debili pastwiąca się na nieszczęściu jednego

Ja widziałam, ale nie było to poniżanie aż do takiego stopnia. Zawsze znajdzie się ktoś kogo można powyzywać, ale zwykle na tym się kończy. A tutaj "lekko" przegięli.
CiamCiaramCjam
CiamCiaramCjam
  4 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Obejrzałam ten film, ale do połowy, nic specjalnego... A już na pewno nie wciąga tak jak "Nasza klasa".

czyli nie będę marnował na niego czasu :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Gdyby były to raczej byłoby o nich głośno. O takiej masowej strzelaninie jeszcze nie słyszałam. I wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że teraz media szukają sensacji i wszystko na siłę roztrząsają. Ale prawdą jest to, że jeżeli ktoś nie potrafi rozwiązać problemu to próbuje go ukryć i przemilczeć, zwłaszcza w szkołach.

nie mówiłem tu o strzelaninie :ziober2: o strzelaninie wiadomo że by było głośno.. takiego mięcha by media nie przepuściły :woot:
no ale to jest problem którym powinni się zająć :smutny:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja widziałam, ale nie było to poniżanie aż do takiego stopnia. Zawsze znajdzie się ktoś kogo można powyzywać, ale zwykle na tym się kończy. A tutaj "lekko" przegięli.

:wtf: przecież to wiadome że chłopak sie zemści prędzej czy później :woot: :ziober2:
abstractly
abstractly
  4 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli nie będę marnował na niego czasu

Ja uważam że nie warto ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: nie mówiłem tu o strzelaninie o strzelaninie wiadomo że by było głośno.. takiego mięcha by media nie przepuściły no ale to jest problem którym powinni się zająć

Są od czasu do czasu jakieś akcje, między innymi kilka lat temu samobójstwo tej Ani z Gdańska, niedawno też było o tej gimnazjalistce, które rzuciła się z nożem na koleżankę. Ale co oni mogą zrobić, przez chwilę jest o tym głośno, potem sprawa ucichnie i tyle... Wina jest głównie po stronie rodziców i nauczycieli, bo dzieciom w tym wieku zdarzają się jeszcze takie głupie akcje, nie powinny, ale niektórzy tacy są i nie wiadomo co z tym zrobić. Najgorsze jest to, że wszyscy twierdzą że to nie ich wina i umywają ręce, bo nikt nie chce ponosić odpowiedzialności.

Konto usunięte
Konto usunięte: przecież to wiadome że chłopak sie zemści prędzej czy później

Niekoniecznie, mógłby się zdarzyć taki przypadek który by nic z tym nie zrobił. Ale film jak film, wiadomo, że musiał się zakończyć w podobnym stylu. :ziober2:
CiamCiaramCjam
CiamCiaramCjam
  4 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Są od czasu do czasu jakieś akcje, między innymi kilka lat temu samobójstwo tej Ani z Gdańska, niedawno też było o tej gimnazjalistce, które rzuciła się z nożem na koleżankę. Ale co oni mogą zrobić, przez chwilę jest o tym głośno, potem sprawa ucichnie i tyle... Wina jest głównie po stronie rodziców i nauczycieli, bo dzieciom w tym wieku zdarzają się jeszcze takie głupie akcje, nie powinny, ale niektórzy tacy są i nie wiadomo co z tym zrobić. Najgorsze jest to, że wszyscy twierdzą że to nie ich wina i umywają ręce, bo nikt nie chce ponosić odpowiedzialności.

za to nie ma się zbytnio jak zabrać :woot:
upilnuj kilka tysięcy osób na raz, podczas tych kilku godzin w szkole :woot: niewykonalne chyba :woot: nie wiem co można z tym zrobić, ale mają coś z tym zrobić, bo takie sytuacje jak na tym filmie mnie wkuwiają :martuska:

Konto usunięte
Konto usunięte: Niekoniecznie, mógłby się zdarzyć taki przypadek który by nic z tym nie zrobił. Ale film jak film, wiadomo, że musiał się zakończyć w podobnym stylu.

jakby nic z tym nie zrobił, to chyba i ja bym mu krzywde zrobił :and: chamstwo trzeba zwalczać ! bo inaczej, będzie się jeszcze bardziej szerzyć :and:
abstractly
abstractly
  4 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: za to nie ma się zbytnio jak zabrać upilnuj kilka tysięcy osób na raz, podczas tych kilku godzin w szkole niewykonalne chyba nie wiem co można z tym zrobić, ale mają coś z tym zrobić, bo takie sytuacje jak na tym filmie mnie wkuwiają

Jakby chcieli to by zrobili, prawda jest taka, że dzieciom w szkołach teraz za dużo wolno a nauczycielom za mało. Ale jakby im naprawdę zależało to chociaż cokolwiek by próbowali, teraz rzadko kiedy się za to biorą, a takich sytuacji będzie coraz więcej bo dzieci są z roku na rok coraz gorsze, wiem coś o tym bo moja mama jest nauczycielką w młodszych klasach i często mam przyjemność przebywać wśród takich, zwłaszcza ręce opadają jak widzę co dzieci teraz na zielonych szkołach robią :) A z wiekiem jest tylko gorzej w większości przypadków.

Konto usunięte
Konto usunięte: chamstwo trzeba zwalczać ! bo inaczej, będzie się jeszcze bardziej szerzyć

Prawda, ale czasami nie ma sposobu na to. Trzeba być silnym psychicznie żeby dać radę takiemu czemuś, tak jak w przypadku tych dwóch.
CiamCiaramCjam
CiamCiaramCjam
  4 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakby chcieli to by zrobili, prawda jest taka, że dzieciom w szkołach teraz za dużo wolno a nauczycielom za mało. Ale jakby im naprawdę zależało to chociaż cokolwiek by próbowali, teraz rzadko kiedy się za to biorą, a takich sytuacji będzie coraz więcej bo dzieci są z roku na rok coraz gorsze, wiem coś o tym bo moja mama jest nauczycielką w młodszych klasach i często mam przyjemność przebywać wśród takich, zwłaszcza ręce opadają jak widzę co dzieci teraz na zielonych szkołach robią :) A z wiekiem jest tylko gorzej w większości przypadków.

nie mam pojęcia co ma na to taki wpływ :woot: kiedyś to wszystko było normalniejsze :wtf:
w głowach coś się tym dzieciom powaliło kompletnie :wtf:
lecz to zapewne wina też tv i komputerów :tak: dzieci zbyt wcześnie w swoim życiu mają styczność z przemocą:tak: i szybko się uczą takich zachowań.

Konto usunięte
Konto usunięte: Prawda, ale czasami nie ma sposobu na to. Trzeba być silnym psychicznie żeby dać radę takiemu czemuś, tak jak w przypadku tych dwóch.

mało takich jest:and: ojjj kurde. :and:
abstractly
abstractly
  4 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie mam pojęcia co ma na to taki wpływ kiedyś to wszystko było normalniejsze w głowach coś się tym dzieciom powaliło kompletnie lecz to zapewne wina też tv i komputerów dzieci zbyt wcześnie w swoim życiu mają styczność z przemocą i szybko się uczą takich zachowań.

Też nie wiem z czego to wynika. Na pewno TV ma na to jakiś wpływ. :tak: Programy i gry komputerowe w których uczą się przemocy itd...

Konto usunięte
Konto usunięte: mało takich jest ojjj kurde.

Mało, najgorzej właśnie jak ktoś ma słabą psychikę bo prędzej czy później wysiądzie. a jeszcze jak nie ma znikąd pomocy to już całkiem.
CiamCiaramCjam
CiamCiaramCjam
  5 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mało, najgorzej właśnie jak ktoś ma słabą psychikę bo prędzej czy później wysiądzie. a jeszcze jak nie ma znikąd pomocy to już całkiem.

no tak, ta Ania z Gdańska jest tego przykładem :and:
ale jej się nie dziwie... :and: tamte chłopy co ją rozebrały siedzą przynajmniej ? bo nie wiem nawet :woot:
abstractly
abstractly
  5 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no tak, ta Ania z Gdańska jest tego przykładem ale jej się nie dziwie... tamte chłopy co ją rozebrały siedzą przynajmniej ? bo nie wiem nawet

A wiesz że ja też nie wiem... :woot:
CiamCiaramCjam
CiamCiaramCjam
  5 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A wiesz że ja też nie wiem...

pewnie się uczą nadal niedorozwoje :woot:
abstractly
abstractly
  5 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: pewnie się uczą nadal niedorozwoje

No raczej :] Przecież oni jeszcze smarkaci muszą być, w wieku szkolnym jakoś... :woot:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.