abstractly
abstractly
  2 grudnia 2010 (pierwszy post)

Czy ktoś orientuje się, kiedy do polskich kin wejdzie dramat "Nasza klasa"? Była pierwsza część, a teraz w Estonii podobno już jest w kinach druga część.
Tu coś na temat pierwszej części:
http://www.filmweb.pl/film/Nasza+klasa-2007-433313

abstractly
abstractly
  2 grudnia 2010
http://fdb.pl/film/255474-klass-elu-parast
Tu jeszcze coś na temat tej drugiej części, o którą mi chodzi.
Przy okazji, może znacie jakąś stronkę, gdzie można to obejrzeć online (z polskimi albo chociaż angielskimi napisami, bo oryginalna produkcja jest estońska)
kruspe88
kruspe88
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: może znacie jakąś stronkę, gdzie można to obejrzeć online

stronki nie znam, ale można to ściągnąć z polskimi napisami.
google nie gryzie.
CiamCiaramCjam
CiamCiaramCjam
  3 grudnia 2010

ooo ciekawe. mam już co oglądać dziś :woot:

abstractly
abstractly
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ooo ciekawe. mam już co oglądać dziś

Polecam, naprawdę warty obejrzenia film :) Przynajmniej pierwsza część.

Konto usunięte
Konto usunięte: stronki nie znam, ale można to ściągnąć z polskimi napisami. google nie gryzie.

Szukałam w googlach, ale niczego tam nie znalazłam. Gdybym znalazła, nie pytałabym tu. Po wpisaniu polskiego tytułu "Nasza klasa 2010" wyskakuje jedynie pierwsza część z 2007 roku. A po wpisaniu estońskiego "Klass" wyskakują jedynie urywki / zwiastuny z YouTube. I wyskoczył jakiś download z "Files Tube", stronki, której w ogóle nie znam. Raz, że nie mam tam konta żeby ściągnąć, a dwa, nie wiem czy są tam angielskie albo polskie napisy.
CiamCiaramCjam
CiamCiaramCjam
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam, naprawdę warty obejrzenia film :) Przynajmniej pierwsza część.

obejrzałem. fakt. uwielbiam takie filmy. ten jest jednym z lepszych jeśli chodzi o tą tematykę :woot: ale jestem wkurzony zawsze jak takie coś obejrze :wtf:
abstractly
abstractly
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: obejrzałem. fakt. uwielbiam takie filmy. ten jest jednym z lepszych jeśli chodzi o tą tematykę

A znasz jeszcze jakieś o podobnej tematyce? Podobno jeszcze "Słoń" jest w takim klimacie, kilka razy zbierałam się żeby obejrzeć, ale nie wyszło, może w ten weekend nadrobię jak się znajdzie trochę czasu.

Konto usunięte
Konto usunięte: ale jestem wkurzony zawsze jak takie coś obejrze

Czemu? Aż tak Cię film poruszył?
Ja ten film oglądałam kilka (naście) :woot: razy z różnymi znajomymi, i nigdy nie obeszło się bez komentarzy podczas oglądania. :D Za pierwszym razem prawie się popłakałam przy końcówce (co nigdy mi się nie zdarza), to wszystko w tym filmie zostało przedstawione tak realnie... Może ta końcówka ze strzelaniną niezbyt, ale cała reszta filmu jak najbardziej.
CiamCiaramCjam
CiamCiaramCjam
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A znasz jeszcze jakieś o podobnej tematyce? Podobno jeszcze "Słoń" jest w takim klimacie, kilka razy zbierałam się żeby obejrzeć, ale nie wyszło, może w ten weekend nadrobię jak się znajdzie trochę czasu.

no ja właśnie teraz na filmwebie przeczytałem że słoń jest lepszy podobno :woot:
też obejrze może nawet dzisiaj :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czemu? Aż tak Cię film poruszył? Ja ten film oglądałam kilka (naście) razy z różnymi znajomymi, i nigdy nie obeszło się bez komentarzy podczas oglądania. :D Za pierwszym razem prawie się popłakałam przy końcówce (co nigdy mi się nie zdarza), to wszystko w tym filmie zostało przedstawione tak realnie... Może ta końcówka ze strzelaniną niezbyt, ale cała reszta filmu jak najbardziej.

bo to oddaje całą prawde tego co sie dzieje w szkołach :woot:
wszędzie jest tak że jeżeli się nie przeciwstawisz to będziesz tępiony cały czas :and:
tamten chłopak już sobie wyrobił opinie takiego worka treningowego i ciężko mu było to zmienić :and: najbardziej mnie fascynowała postać tego chłopaka który mu pomagał... miał odwage :ninja:
kruspe88
kruspe88
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: teraz w Estonii podobno już jest w kinach druga część.

skąd takie info? ja nie znalazłem nic na ten temat.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ktoś orientuje się, kiedy do polskich kin wejdzie dramat "Nasza klasa"?

do kin raczej nie wejdzie wcale.

Konto usunięte
Konto usunięte: wyskoczył jakiś download z "Files Tube", stronki, której w ogóle nie znam. Raz, że nie mam tam konta żeby ściągnąć, a dwa, nie wiem czy są tam angielskie albo polskie napisy.

Files Tube to multiwyszukiwarka plików na serwerach uploadowych. Nie musisz mieć konta.
abstractly
abstractly
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: skąd takie info? ja nie znalazłem nic na ten temat.

Na Facebooku widziałam "profil" tego filmu, zdjęcia z tego jak go kręcili, poza tym na YouTubie są już zwiastuny, więc raczej musiał wejść już do kin, w końcu Estonia to kraj produkcji. Poza tym podałam linka:
http://fdb.pl/film/255474-klass-elu-parast
Przy oryginalnym tytule pisze 2010, co by oznaczało, że wszedł już do kin :P Na pewno nie u nas, bo wiadomo że tutaj wszystko jest później. Dlatego też jestem ciekawa kiedy wejdzie, myślałam że ktoś może ma jakieś info na ten temat.

Konto usunięte
Konto usunięte: do kin raczej nie wejdzie wcale.

Dlaczego? Szkoda by było, chętnie bym się wybrała. Pierwszą część oglądałam na stronce z filmami online, nawet nie wiem czy film był kiedykolwiek w kinach, bo ja go dość póżno "odkryłam".

Konto usunięte
Konto usunięte: Files Tube to multiwyszukiwarka plików na serwerach uploadowych. Nie musisz mieć konta.

Ja się na tym nie znam. :ninja: Pisało w każdym razie, że trzeba wprowadzić hasło i się zalogować.

Konto usunięte
Konto usunięte: no ja właśnie teraz na filmwebie przeczytałem że słoń jest lepszy podobno też obejrze może nawet dzisiaj

Ja może też dziś wieczorem sobie obejrzę.

Konto usunięte
Konto usunięte: bo to oddaje całą prawde tego co sie dzieje w szkołach wszędzie jest tak że jeżeli się nie przeciwstawisz to będziesz tępiony cały czas tamten chłopak już sobie wyrobił opinie takiego worka treningowego i ciężko mu było to zmienić najbardziej mnie fascynowała postać tego chłopaka który mu pomagał... miał odwage

Też prawda, do takiego czegoś trzeba odwagi. Ale w "realnym" życiu rzadko kiedy znajdzie się taka osoba, bo prawda jest taka, że ludzie wolą patrzeć na wszystko z boku i się nie wtrącać. Tego maltretowanego chłopaka było mi żal, ale on też trochę skopał sprawę. Powinien zachować się inaczej. Jakby zareagował w odpowiedni sposób to by szybciej odpuścili. A co do zachowania nauczycieli w tym filmie- bez komentarza. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że podobnej sytuacji byłam świadkiem jakiś czas temu i to przykre, że nauczyciele nie chcą reagować. Ten film dobrze oddaje rzeczywistość, przynajmniej poniekąd.
kruspe88
kruspe88
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Na Facebooku widziałam "profil" tego filmu, zdjęcia z tego jak go kręcili, poza tym na YouTubie są już zwiastuny, więc raczej musiał wejść już do kin, w końcu Estonia to kraj produkcji. Poza tym podałam linka: http://fdb.pl/film/255474-klass-elu-parast Przy oryginalnym tytule pisze 2010, co by oznaczało, że wszedł już do kin :P Na pewno nie u nas, bo wiadomo że tutaj wszystko jest później. Dlatego też jestem ciekawa kiedy wejdzie, myślałam że ktoś może ma jakieś info na ten temat.

Słonko to chodzi o serial na podstawie filmu :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego? Szkoda by było, chętnie bym się wybrała. Pierwszą część oglądałam na stronce z filmami online, nawet nie wiem czy film był kiedykolwiek w kinach, bo ja go dość póżno "odkryłam".

bo to estońska produkcja, a nie amerykańska ;)
abstractly
abstractly
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Słonko to chodzi o serial na podstawie filmu :)

Tak. Masz rację, nie wiem jak mogłam tego nie doczytać :woot: . Szkoda, ale mam nadzieję że gdzieś się to będzie dało chociaż obejrzeć na necie.

Konto usunięte
Konto usunięte: bo to estońska produkcja, a nie amerykańska ;)

No. Ciekawe dlaczego wszystko co amerykańskie można zobaczyć w kinach, a niektóre LEPSZE filmy innych produkcji niż amerykańska, które nie mają takiego rozgłosu, już nie wchodzą do kin.
kruspe88
kruspe88
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawe dlaczego wszystko co amerykańskie można zobaczyć w kinach, a niektóre LEPSZE filmy innych produkcji niż amerykańska, które nie mają takiego rozgłosu, już nie wchodzą do kin.

to chyba kwestia promocji... a raczej braku środków na to.
a tak przy okazji to polecam niemiecki film Fala (Die Welle)
abstractly
abstractly
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to chyba kwestia promocji... a raczej braku środków na to.

Całkiem możliwe.

Konto usunięte
Konto usunięte: a tak przy okazji to polecam niemiecki film Fala (Die Welle)

Recenzje ma ciekawe. Przynajmniej będę co miała oglądać w nocy. :mrgreen:
CiamCiaramCjam
CiamCiaramCjam
  3 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja może też dziś wieczorem sobie obejrzę.

zaraz ide go patrzać :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Też prawda, do takiego czegoś trzeba odwagi. Ale w "realnym" życiu rzadko kiedy znajdzie się taka osoba, bo prawda jest taka, że ludzie wolą patrzeć na wszystko z boku i się nie wtrącać. Tego maltretowanego chłopaka było mi żal, ale on też trochę skopał sprawę. Powinien zachować się inaczej. Jakby zareagował w odpowiedni sposób to by szybciej odpuścili. A co do zachowania nauczycieli w tym filmie- bez komentarza. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że podobnej sytuacji byłam świadkiem jakiś czas temu i to przykre, że nauczyciele nie chcą reagować. Ten film dobrze oddaje rzeczywistość, przynajmniej poniekąd.

no fakt :woot: nauczyciele tutaj też się nie popisali... ale tak jest w każdej szkole... oni przychodza uczyć, a to co się uczniom dzieje ich nie obchodzi :ziew: tylko na uczycielka od matematyki próbowała coś zrobić, ale to za mało :ninja:
zabrakło mi jedynie w tym filmie na koniec delektowania się zemstą. za szybko ich zabili :ninja: gdyby mi ktoś tyle w życiu krzywdy zrobił to bym go zabił powoli, a nie kulka tu i tam i po wszystkim :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.