PsychoKiller
Posty: 3079 (po ~93 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 22
PsychoKiller
  9 listopada 2010 (pierwszy post)
Czesc pierwsza: Powojenne fortyfikacje


Klaniam sie forumowiczom :)

Jak sam naglowek wskazuje dzisiaj bedzie o wszelkiego rodzaju obiektach wojskowych, pozostalosciach po II Wojnie Swiatowej.

Mieszkam na poludniu kraju, gdzie w czasach II Wojny Swiatowej znajdowal sie tutaj poligon "Poludnie", ktory systematycznie sie rozrastal. Do dzisiaj funkcjonuje tutaj jeden z najwiekszych poligonow w Polsce, gdzie systematycznie cwicza wojska NATO. Do tej pory w okolicznych lasach mozna natrafic na pozostalosci po nim. Znajduja sie tu min. ogromne fundamenty (50m x 30m), ktore sa pozostaloscia po niemieckich koszarach, gdzie wczesniej stacjonowali w nich francuzi (ostatnio z pomaca wykrywacza metalu znalezlismy inne rownegle, rownie imponujace). Co jakis czas spotkac mozna powojenne zbiorniki na wode (wiem o 8) i bunkry, niektore bardzo dobrze zachowane:





* Interesujecie sie historia swojego miejsca zamieszkania ?
* Znajduja sie w Waszym poblizu inne tego typu fortyfikacje ?

Pozdrawiam!

Szogun.

Bedziemy chronic tylko to co kochamy,
Bedziemy kochac tylko to co rozumiemy,
Bedziemy rozumiec tylko to co poznamy.

Izabela123098
Izabela123098
  9 listopada 2010

Giżycko. Twierdza Boyen.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 listopada 2010
PsychoKiller
PsychoKiller: * Interesujecie sie historia swojego miejsca zamieszkania ?

trochę tak

PsychoKiller
PsychoKiller: * Znajduja sie w Waszym poblizu inne tego typu fortyfikacje ?

pomijając średniowiecze - Brodnica to miasto Krzyżackie
z fortyfikacji typowo II WŚ
m.in - http://www.fortyfikacje.net/strona/brodnica.htm

do tego dojdzie jeszcze Bunkier na Tamie Brodzkiej ( przerobiony na noclegownie dla nietoperzy) oraz rozsiane po lasach linie bunkrów drewnianych mniej lub bardziej zachowanych
plus.. ogrom pocisków zalegających po lasach
znaleziono także ukryte w lasach bronie, szable itp rzeczy
krąży także legenda że na dnie J. Zbiczno spoczywa czołg..jednak już setki nurków go szukało i nie znalazło
...Ignorance is bliss...
vassago83
vassago83
  10 listopada 2010

U mnie w pobliżu znajdował się, teraz jeszcze w dość dobrym stanie, hitlerowski obóz pracy... w dodatku teren był dość mocno bombardowany przez Amerykańską 15 Armię Powietrzną... Sporo bunkrów i schronów jeszcze do tej pory ocalało... No i wiele pamiątek można do tej pory w lesie znaleźć :]

Ilya
Ilya
  11 listopada 2010
PsychoKiller
PsychoKiller: * Interesujecie sie historia swojego miejsca zamieszkania ?

:tak:

PsychoKiller
PsychoKiller: * Znajduja sie w Waszym poblizu inne tego typu fortyfikacje ?

W sumie w Toruniu mamy trochę starsze fortyfikacje - system fortów Twierdzy Toruń.
vassago83
vassago83
  11 listopada 2010

No i jeszcze epoka wojen napoleońskich... Armia Pruska wybudowała szereg magazynów i fortów aby skutecznie bronić się przed Francuzami.. Co prawda nieskutecznie...

teoretyk
teoretyk
  17 listopada 2010

Witaj.Przecież w Polsce była kwatera Adolfa Hitlera w Gierłoży.To tam rozegrał się zamach na Hitlera,który pokazany jest w filmie walkiria z Tomem Cruise.

EvilDon
EvilDon
  17 listopada 2010
PsychoKiller
PsychoKiller: * Interesujecie sie historia swojego miejsca zamieszkania ?

można powiedzieć, że tak.

PsychoKiller
PsychoKiller: * Znajduja sie w Waszym poblizu inne tego typu fortyfikacje ?

schron a w zasadzie przejście tajemne, które jest pod kościołem i prowadzi jakieś 30km do schronu, które było budowane podczas II wojny światowej, jest trochę uszkodzone po bombardowaniach i już nie da się przechodzić, czy też jak wcześniej jeźdź konno nimi.
shamaramorgan
shamaramorgan
  20 listopada 2010
PsychoKiller
PsychoKiller: * Interesujecie sie historia swojego miejsca zamieszkania ?

fascynuje mnie. Może dlatego poszłam na historię? ;)

PsychoKiller
PsychoKiller: * Znajduja sie w Waszym poblizu inne tego typu fortyfikacje ?

Mnóstwo, bo mam takie szczęście mieszkać "na ziemiach odzyskanych." Tam, gdzie jest dużo śladów po II wojnie światowej.
Ogólnie o śladach po II wojnie światowej mogłabym opowiadać godzinami, ale zapewne każda miejscowość ma po sobie jakiś ślad po tych czasach...
voltar
voltar
  28 listopada 2010

teamt bi nie jest obcy poniewaz interesuje sie historia .ale i strzelam sie w ASG paintball z fortyfikacj jakie mi sa dobrze znajome

To fort 41a Mydlniki
Fort f50 prokocim
Mogila
I Bronowice Male
Wszystkie znajdują sie w Krakowie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.