julCiak69
julCiak69
  2 września 2010 (pierwszy post)
Witam.

W poniedziałek wyjątkowo pojechałam po pracy do kina, film obejrzałam. Jednak po filmie moją uwagę coś odciągnęło. Mianowicie opery, ale w cyfrowym formacie. Skorzystam, więc z artykułu:

Konto usunięte
Konto usunięte: Tegoroczna odsłona tego wyjątkowego cyklu to szerszy repertuar wzbogacony o nowe tytuły w wyjątkowych inscenizacjach, które widzowie będą mogli zobaczyć na wielkim ekranie kin Cinema City w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu i po raz pierwszy również w Katowicach i Wrocławiu. Cykl inauguruje 22 stycznia spektakl „Wesele Figara”. Wszystkie spektakle są opatrzone napisami w polskiej wersji językowej. Pokazy największych dzieł Mozarta, Bizeta, Prokofiewa czy Czajkowskiego zrealizowano w inscenizacji najlepszych scen operowych Europy i nie tylko – londyńskiego Royal Opera House Covent Garden, a także Teatro Real Madrid, the Chapel of King’s College w Cambridge i Paris Opéra Ballet w Palais Garnier. W tym roku wrażenia zapewnią nagrane na żywo spektakle Traviaty, Carmen, Dziadka do orzechów, czy Twin Spirits z udziałem gwiazdy pop Stinga. Spektakle wyświetlane będą w cyfrowej jakości w 6 kinach Cinema City w Polsce. Royal Opera House w londyńskim Covent Garden to jeden z najlepiej znanych teatrów operowych na świecie. Na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu. - Dzięki pokazom możemy przenieść się do gmachu Royal Opera House Covent Garden, jednej z najstarszych i najsławniejszych scen operowych Europy. Przedstawienia baletowe i operowe wyświetlane z ramach cyklu „CINEMAESTRO” to światowej klasy premiery, zapewniające widzom niezapomniane wrażenia artystyczne. Ponadto, technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska. Widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie w wirze akcji - mówi Bogusław Kaczyński, patron honorowy projektu. - Kino to najdoskonalsze medium emocji, które płyną do widza wprost z ekranu za pośrednictwem dźwięku i wizji. To jest właśnie trudna do zdefiniowania magia, którą czujemy oglądając czy to kameralną prostą historię czy wielomilionową hollywoodzką produkcję. Dlatego zdecydowaliśmy się, aby właśnie w naszych kinach widzowie mogli obejrzeć, usłyszeć i poczuć zarejestrowane na żywo największe arie, najdoskonalsze uwertury i mistrzowskie układy choreograficzne, którymi bohaterowie przekazują od wieków emocje w światowej operze – mówi Iwona Kuźnik, dyrektor marketingu Cinema City Poland.

Repertuar jest moim zdaniem całkiem dobry."La Traviata", "Carmen" oraz "Cyganeria" to już kanon oper!

Mam krótkie pytanie:
Wybieracie się? Jeśli tak, to na co?
W ogóle lubicie opery, balety, przedstawienia w teatrze? Czy może jesteście przeciwnikami i wolicie filmy?

Zapraszam do kulturalnej dyskusji. :)

DomesticGoddess
DomesticGoddess
  3 września 2010
julCiak69
julCiak69: W ogóle lubicie opery, balety, przedstawienia w teatrze? Czy może jesteście przeciwnikami i wolicie filmy?

Lubię operę i teatr, opera na żywo ma niesamowity klimat:tak:
Choć taka w 3d może być całkiem przyzwoitym substytutem :D
julCiak69
julCiak69
  4 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Lubię operę i teatr, opera na żywo ma niesamowity klimat Choć taka w 3d może być całkiem przyzwoitym substytutem :D
Nie spodziewałam się tego po Tobie. :mrgreen:
Ja jestem po prostu ciekawa, jak to będzie wyglądało w tej wersji, bo to takie inne.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.