Yuui
Yuui
  14 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Siemanko
Temacik tak a'propos dzisiejszych imienin kogoś tam w jakimś tam mało znanym mieście co na polsacie transmisja była.

Kabarety.

Na koniec zaprezentowali się przedstawicie kilku występujących tam kabaretów i zabawili się w improwizację.
Gdy tylko usłyszałam wypowiedziane przez 'prowadzącego' hasła: 'improwizacja', 'tylko pytania', 'pierwszy raz w polskim kabarecie', pomieszane z innymi słowami na które już nie zwracałam uwagi, to pierwsze co mi przyszło na język to 'jaki żal'.

No ok, nie było tak źle. Podobała mi się reakcja kabareciarzy na 'Krakowskie przedmieścia' bo wyszło im to naturalnie.

Ktoś tu się za dużo Whose Line naoglądał i pomyślał, że improwizacja jest prosta. No bo jest :mrgreen:. Ale ona ma być jeszcze zabawna. I tu jest problem.
Może gdyby dowalili jakieś polityczne dowcipy, coś o krzyżu, wiecie coś co jest na czasie, coś o żydach czy czarnych albo rowerzystach... No ale stres związany z występem przed tak wielką publicznością robi swoje.

Oglądałeś? Podobało się?
Lubisz polskie kabarety? Który najbardziej?

A tak w ogóle, to czyja to kwestia?
Dzięki Bogu, że jesteś!?

Grałeś kiedyś w Tylko pytania, albo cos podobnego?
Zabawnie było?


Kojarzycie może Kabaret Skeczów Męczących? Jakiś czas temu widziałam w ich wykonaniu piosenkę improwizowaną wzorowaną na Irish Drinking Song (każdy śpiewa po zdaniu, oczywiście do rymu i w ogóle) niby wszystko ok, wzięli propozycje tematów od publiczności i zaśpiewali. Ale odnosiłam wrażenie, że ta piosenka bardziej bawi ich samych niż publiczność... Tak chyba też nie powinno być :woot:

To ten, pozdrawiam serdecznie
Karol

Patty527
Patty527
  15 sierpnia 2010
Yuui
Yuui: Oglądałeś? Podobało się? Lubisz polskie kabarety? Który najbardziej?

Nie.
KMN, Łowcy.b, Limo, Hrabi, Słuchajcie, Skeczów Męczących.

Yuui
Yuui: Grałeś kiedyś w Tylko pytania, albo cos podobnego?

Właśnie jestem w trakcie dopracowywania skeczu coś typu Kabaret Dno - Freestala :p
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  15 sierpnia 2010
Yuui
Yuui: Oglądałeś? Podobało się?

tego co Ty na Polsacie nie - Whose Line - bardzo lubie :) - nawet miałem tu kiedyś temat o tym

Yuui
Yuui: Lubisz polskie kabarety? Który najbardziej?

z serii One men show - moi idolem z dzieciństwa jest M.Daniec
( lubie jego skecze to dłuższe ..np. o Gołocie, Mundialu w Korei, o Audiotele no i Marcinek itp. ) teraz się trochę zestarzał i chyba już nie bawi jak kiedyś albo mu się nie chcę
lubię też M. Stuhra no i Piotr Bałtroczyk
z kabaretów - Łowcy kropka B i może Paranienormalni
jednak jest wiele dobrych skeczy innych grup

Yuui
Yuui: Grałeś kiedyś w Tylko pytania, albo cos podobnego? Zabawnie było?

nie
...Ignorance is bliss...
shamaramorgan
shamaramorgan
  15 sierpnia 2010
Yuui
Yuui: Oglądałeś? Podobało się?

Nie. Nie wiem o co chodzi.
Yuui
Yuui: Lubisz polskie kabarety? Który najbardziej?

Lubiłam kiedyś. Teraz miejsce starych wyjadaczy zajęły inne, mało zabawne (wręcz żenujące) kabarety.
Najbardziej? KMN,łowców i Kabaret młodych Panów. Kiedyś uwielbiałam Ani Mru Mru, ale ich nowe skecze stają się nudne i nieśmieszne

Yuui
Yuui: Kojarzycie może Kabaret Skeczów Męczących? Jakiś czas temu widziałam w ich wykonaniu piosenkę improwizowaną wzorowaną na Irish Drinking Song (każdy śpiewa po zdaniu, oczywiście do rymu i w ogóle) niby wszystko ok, wzięli propozycje tematów od publiczności i zaśpiewali. Ale odnosiłam wrażenie, że ta piosenka bardziej bawi ich samych niż publiczność... Tak chyba też nie powinno być

Oglądałam to. Było tak żenujące, że w połowie przełączyłam.

Spadkobiercy, to serial oparty na improwizacji. Uwielbiam go ;D
Yuui
Yuui
  15 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie jestem w trakcie dopracowywania skeczu coś typu Kabaret Dno - Freestala :p

Robisz coś takiego? Sama?
Pokażesz? :mrgreen:

RexMundi
RexMundi: z serii One men show - moi idolem z dzieciństwa jest M.Daniec ( lubie jego skecze to dłuższe ..np. o Gołocie, Mundialu w Korei, o Audiotele no i Marcinek itp. ) teraz się trochę zestarzał i chyba już nie bawi jak kiedyś albo mu się nie chcę

Mhm, Marcinek był genialny.
Teraz bardzo często robi to z Góralem, i to jest takie sobie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Limo

To oni mają te genialne filmy, co nie? Tzn trailery ;p

RexMundi
RexMundi: Paranienormalni

Mariolka?
Wolę tą jej koleżankę przedstawioną przez inny kabaret.

Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz miejsce starych wyjadaczy zajęły inne, mało zabawne (wręcz żenujące)

Konto usunięte
Konto usunięte: Najbardziej? KMN,łowców i Kabaret młodych Panów

imo właśnie łowcy robią taki dość żenujący humor, jakby się z olimpiady specjalnej wyrwali
ale w Kawał Dobrego Gospla z młodymi panami byli genialni ^^

Konto usunięte
Konto usunięte: Spadkobiercy, to serial oparty na improwizacji. Uwielbiam go ;D

Zapomniałam o nim :ninja:
Ale też mają momenty, e robi się drętwo, zależy kto gra ^^

RexMundi
RexMundi: Whose Line - bardzo lubie :) - nawet miałem tu kiedyś temat o tym

o!
dawno?
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  15 sierpnia 2010
Yuui
Yuui: dawno?

no trochę
może zimą :woot:
...Ignorance is bliss...
DaRealBoyoz06
DaRealBoyoz06
  16 sierpnia 2010
Yuui
Yuui: Temacik tak a'propos dzisiejszych imienin kogoś tam w jakimś tam mało znanym mieście co na polsacie transmisja była.

imieniny bachusa w zielonej górze(zagłębia kabaretowego w Polsce).

Yuui
Yuui: Może gdyby dowalili jakieś polityczne dowcipy, coś o krzyżu, wiecie coś co jest na czasie, coś o żydach czy czarnych albo rowerzystach... No ale stres związany z występem przed tak wielką publicznością robi swoje.

specjalnie tego unikali bo ludzie idąc na kabaret tego typu(czyt. lekki i przyjemny) chcą sie rozerwać poklaskać i odpocząć od krzyża i polityki. tacy weterani sceny nie mają żadnego stresu...tam nie było amatorów.

Yuui
Yuui: Oglądałeś? Podobało się?

podobał mi się Artur Andrus, Piotr Bałtroczyk, Limo

Yuui
Yuui: Lubisz polskie kabarety? Który najbardziej?

Mumio, Potem, Hrabi, Tomek Jachimek, Maciek Stuhr, Grzegorz Halama

Konto usunięte
Konto usunięte: Spadkobiercy, to serial oparty na improwizacji. Uwielbiam go ;D

mi też się podoba....głównie za sprawą Tremiszewskiego(Warrena), Bałtroczyka, znanego Wojtka Kamińskiego(Kena) no i genialnego i absurdalnego humoru Marka Grabiego(dr. dreyfusa) który wprowadza w zakłopotanie każdego partnera podczas odgrywania scen
shamaramorgan
shamaramorgan
  16 sierpnia 2010
Yuui
Yuui: imo właśnie łowcy robią taki dość żenujący humor, jakby się z olimpiady specjalnej wyrwali ale w Kawał Dobrego Gospla z młodymi panami byli genialni ^^

bo łowcy mają specyficzne poczucie humoru (zresztą jak większość kabareciarzy), za którym nie wszyscy przepadają :)

Konto usunięte
Konto usunięte: mi też się podoba....głównie za sprawą Tremiszewskiego(Warrena), Bałtroczyka, znanego Wojtka Kamińskiego(Kena) no i genialnego i absurdalnego humoru Marka Grabiego(dr. dreyfusa) który wprowadza w zakłopotanie każdego partnera podczas odgrywania scen

Lubię kiedy wprowadzają gościa w swój spektakl :D
Patty527
Patty527
  18 sierpnia 2010
Yuui
Yuui: Robisz coś takiego? Sama? Pokażesz?

Sama nie tylko z dwiema kuzynkami. Właśnie mam zamiar to nagrać i dać a yt :p

Yuui
Yuui: To oni mają te genialne filmy, co nie? Tzn trailery ;p

Tak tak :)
Yuui
Yuui
  18 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie mam zamiar to nagrać i dać a yt :p

Czekam na PW z linkiem :D :mrgreen:
Piotr8723
Piotr8723
  27 sierpnia 2010
Yuui
Yuui: Lubisz polskie kabarety? Który najbardziej?

Uwielbiam, wszystkie :)) najbardziej KMN, Kabaret Tey, Ani Mru Mru

Yuui
Yuui: Dzięki Bogu, że jesteś!?

Boga w to nie mieszaj.
Yuui
Yuui
  27 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Boga w to nie mieszaj.

lol, chodziło mi o program Thank God you're here xd polegający na improwizacji xd
teoretyk
teoretyk
  31 sierpnia 2010

Witaj.Uwielbiam kabarety.Bardzo lubię kabaret Dudek,kabaret starszych panów,kabaret Tey,kabret Moralnego niepokoju,kabaret pod wydrwigroszem.Lubię kabaret skeczów męczących i jego skecz Krzynówek

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.