HandOfFate
HandOfFate
  4 lipca 2010 (pierwszy post)

Witam,

Ostatnio w łapska wpadło mi "Metro 2033" Dmitrija Glukhovskiego.
RE-WE-LA-CJA!
Po lekturze zakupiłem nawet grę na kanwie powieści, która jest równie ciekawa (ale to akurat material na inny temat).
Chodzi mi o książki w klimatach postapokaliptycznych a'la fallout itd.
Z góry zaznaczam, że "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich mam już za sobą.
Więc jeśli coś-ktoś-gdzieś-kiedyś czytał lub kojarzy, podrzućcie propozycje, będę zobowiązany.

Pozdr.

Ichabod
Ichabod
  4 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ostatnio w łapska wpadło mi "Metro 2033" Dmitrija Glukhovskiego.


Fajna. Ale z powodu gry o której wspominałaś zrobiła się zbyt popularna.

Konto usunięte
Konto usunięte: Chodzi mi o książki w klimatach postapokaliptycznych a'la fallout itd.


Bastion, King - wizja świata po wymarciu większej części populacji z powodu rozprzestrzenia wirusa. Momentami zbyt fantastyczna, ale i tak warto przeczytać z powodu ukazania jak człowiek musi sobie poradzić w świecie, gdzie wszystko praktycznie przestaje działać, bo nie ma kto pilnować sprzętu tak bardzo ułatwiającego nam życie. Książka ma ponad 1000 stron, ale i tak czyta się ją strasznie szybko.
A poza tym warto przeczytać:
Doktor Bluthgeld - Philip K. Dick;
Aleja potępienia - Roger Zelazny;
Listonosz - David Brin (na jej podstawie powstał film z Kevinem Costnerem w roli głównej);
Kantyk dla Leibowitza - Walter M. Miller (klasyk, na tej powieści wzorowali się twórcy Fallouta);
Świt 2250 - Andre Norton;

Tutaj znajdziesz jeszcze inne książki z tej tematyki.
HandOfFate
HandOfFate
  4 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Fajna. Ale z powodu gry o której wspominałaś zrobiła się zbyt popularna.

Fakt, gra ją troche "rozdmuchała".

Konto usunięte
Konto usunięte: Bastion, King - wizja świata po wymarciu większej części populacji z powodu rozprzestrzenia wirusa. Momentami zbyt fantastyczna, ale i tak warto przeczytać z powodu ukazania jak człowiek musi sobie poradzić w świecie, gdzie wszystko praktycznie przestaje działać, bo nie ma kto pilnować sprzętu tak bardzo ułatwiającego nam życie. Książka ma ponad 1000 stron, ale i tak czyta się ją strasznie szybko.

O, fakt! Kiedyś próbowałem obejrzeć mini serial, ale jakoś mi nie szło, wiadomo że ekranizacje Kinga nie są zbyt dobre ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Doktor Bluthgeld - Philip K. Dick; Aleja potępienia - Roger Zelazny; Listonosz - David Brin (na jej podstawie powstał film z Kevinem Costnerem w roli głównej); Kantyk dla Leibowitza - Walter M. Miller (klasyk, na tej powieści wzorowali się twórcy Fallouta); Świt 2250 - Andre Norton; Tutaj znajdziesz jeszcze inne książki z tej tematyki.

Śliczne dzięki, zaraz zapoznam się z tytułami i linkiem i będę szukał czegoś dla siebie.
vassago83
vassago83
  4 lipca 2010

Polecam Władysława Pasikowskiego (tego od "Psów") - "Ja Gelerth".

Alucard
Alucard
  7 lipca 2010

Może nie w klimat, aż tak bardzo.
Ale Zombie Survival :D

hardini
hardini
  16 lipca 2010

Dziwię się, że nikt nie podał tego:
Cormac McCarthy - Droga
Genialna książka i świetny film. Autentycznie czułem się zdołowany, przybity i rozczarowany tym jakimi okrutnym gatunkiem jest człowiek.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.