iieee
iieee
  24 maja 2010 (pierwszy post)

Od jakiegoś czasu próbuję odnaleźć jakąś godną uwagi scenę śmierci o której czytałbym w książce. :>
W pamięci przejrzałam pełno książek które kiedyś czytałam, ale nic.. jedynie coś mi się kojarzy z Dostojewskim - Bracia Karamazow. :woot:
Przychodzi coś komuś do głowy?

Ahh. Kilka dni temu ukazała się książka Cobena - Zaginiona.
Czytał już ktoś? Warta kupienia i zarwania nocy?

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Od jakiegoś czasu próbuję odnaleźć jakąś godną uwagi scenę śmierci o której czytałbym w książce. :> W pamięci przejrzałam pełno książek które kiedyś czytałam, ale nic.. jedynie coś mi się kojarzy z Dostojewskim - Bracia Karamazow. Przychodzi coś komuś do głowy?

scena egzekucji Johna Coffeya w Zielonej Mili :ninja:
...Ignorance is bliss...
Kalida
Kalida
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ahh. Kilka dni temu ukazała się książka Cobena - Zaginiona. Czytał już ktoś? Warta kupienia i zarwania nocy?

oooo bardzo cenna informacja dla mnie :mrgreen:dziekuje
na pewno jest warta kupienia jutro wyruszam na poszukiwania jej
margotka
margotka
  24 maja 2010

śmierć Rolanda.... to chyba najsłynniejsze umieranie w literaturze... wiąże się z nurtem, jaki panował w epoce...

ze śmiercią kojarzę "Łagodną" lub "Pogodną" (rózne sa tłumaczenia tytułu) Dostojewskiego... to nie książka o umieraniu, ale o rozpaczy...

"Królowa Margot" Dumasa...(ścięcie Henryka IV)

chyba, że chcesz coś antropologicznego o śmierci?

Dotka666
Dotka666
  25 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ahh. Kilka dni temu ukazała się książka Cobena - Zaginiona. Czytał już ktoś? Warta kupienia i zarwania nocy?

:tak:
Coben zawsze jest wart kupienia :) ma strasznie wciągające książki :)
ale to też zależy co kto lubi ;)
iieee
iieee
  26 maja 2010
RexMundi
RexMundi: scena egzekucji Johna Coffeya w Zielonej Mili


Coś bardziej wyszukanego? :D
Nie chce już wracać do Kinga.

Kalida
Kalida: oooo bardzo cenna informacja dla mnie dziekuje na pewno jest warta kupienia jutro wyruszam na poszukiwania jej

Znalazłaś? Poczytałaś?
Stwierdziłam, że bardziej od Cobena interesuje mnie Mario Vargas Llosa. Prawie w tym samym czasie pojawiła się i jego nowa książka.

margotka
margotka: śmierć Rolanda.... to chyba najsłynniejsze umieranie w literaturze... wiąże się z nurtem, jaki panował w epoce...

To chyba pamiętam z okresu szkoły? Gimnazjum?
Za dużo symboli w niej. :mrgreen:

margotka
margotka: chyba, że chcesz coś antropologicznego o śmierci?

Ooo! :D
Czytałaś "Grombelardzka Legenda"?
Tam śmierć miała moc! :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Coben zawsze jest wart kupienia :) ma strasznie wciągające książki :) ale to też zależy co kto lubi ;)

Kilka czytałam, ale do ulubionych autorów nie należy, a że nowość to pytam o zdanie, bo może bym się nawet skusiła. :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.