agniesiaO3
agniesiaO3
  21 maja 2010 (pierwszy post)

Cześć! Szukam ratunku i pomocy...
Czy ktoś z Was czytał Konformistę (lub oglądał film) ??
Potrzebuje pomocy przy interpretacji ostatniej sceny. (kiedy to Marcello upada na ziemię, jego żona i córka prawdopodobnie nie żyją)
Czy można to odnieść do jego upadku życiowego, jego starania przez 20 lat poszły na marne a nawet doprowadziły do śmierci najbliższych i być moze jego? (faszyzm?)
Jeśli ktoś czytał, i wie cokolwiek na ten temat to proszę o pomoc :)

Aivalar
Aivalar
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Cześć! Szukam ratunku i pomocy... Czy ktoś z Was czytał Konformistę (lub oglądał film) ?? Potrzebuje pomocy przy interpretacji ostatniej sceny. (kiedy to Marcello upada na ziemię, jego żona i córka prawdopodobnie nie żyją) Czy można to odnieść do jego upadku życiowego, jego starania przez 20 lat poszły na marne a nawet doprowadziły do śmierci najbliższych i być moze jego? (faszyzm?) Jeśli ktoś czytał, i wie cokolwiek na ten temat to proszę o pomoc :)


Przeczytaj książkę to będziesz wiedzieć. :ninja:
agniesiaO3
agniesiaO3
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Przeczytaj książkę to będziesz wiedzieć.

łał :O nigdy bym na to nie wpadła, Ty przeczytaj a potem się wypowiadaj
książkę przeczytalam dwa razy, ale uwierz mi ciężko jest zinterpretować coś czego streszczeń ani opracowań nigdzie nie ma, więc chciałabym poznać zdanie innych, którzy PRZECZYTALI :]
Aivalar
Aivalar
  21 maja 2010

Widocznie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem :woot: .

agniesiaO3
agniesiaO3
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Widocznie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem .

nie potrafię zinterpretować zakończenia! Trudno jest mi po prostu zrozumieć, co autor mógł mieć na myśli
Zachęciam do przeczytania, ogólnie ciekawa powieść, ale proszę o wypowiedzi osób które to przeczytały
hym chyba raczej ich tu nie znajdę...
margotka
margotka
  24 maja 2010

nie czytalam, ale zwróć uwagę na szczegóły, zblenia, symbole, nawet rzeczy czy przestrzeń albo kolory moga "coś" symbolizować

Mukaaa
Mukaaa
  25 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Potrzebuje pomocy przy interpretacji ostatniej sceny. (kiedy to Marcello upada na ziemię, jego żona i córka prawdopodobnie nie żyją) Czy można to odnieść do jego upadku życiowego, jego starania przez 20 lat poszły na marne a nawet doprowadziły do śmierci najbliższych i być moze jego? (faszyzm?)

Widzisz jednak można to zinterpretować po swojemu (: Nie czytałam tej książki :woot: w której klasie się to przerabia?
agniesiaO3
agniesiaO3
  25 maja 2010
margotka
margotka: nie czytalam, ale zwróć uwagę na szczegóły, zblenia, symbole, nawet rzeczy czy przestrzeń albo kolory moga "coś" symbolizować

masz rację, jest tam chyba coś takiego, myślę że to ta końcowa scena kiedy główny bohater leży na ziemi, jego rodzina ginie, i myślę, że to odnieść można do jego upadku (chciał być normalny, tak jak reszta społeczeństwa, ale jego działania spełzają na niczym)

Konto usunięte
Konto usunięte: Widzisz jednak można to zinterpretować po swojemu (: Nie czytałam tej książki w której klasie się to przerabia?

w szkołach się jej nie przerabia, wzięłam ją do mojej prezentacji maturalnej, którą (oz zgrozo) mam dzisiaj ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.