Pure4
Pure4
  12 maja 2010 (pierwszy post)

Witam.

Filmy kręcone jakby amatorską kamerą dają ciekawy efekt. Mam wrażenie, że oglądam nagranie, które wykonała przeciętna osoba, wiodąca normalne życie i nagle znalazła się w koszmarze, który dokumentuje...
Takie filmy przerażają mnie najbardziej.



Paranormal Activity. Mało straszne, ale jak pisałam wyżej, technika kręcenia wywarła na mnie wrażenie.





Rec i Rec 2. To jest dopiero film. W całości nakręcony jakby amatorsko. Mimo, iż po ekranie latają zombiaki, wciąż miałam wrażenie, że to wszystko jest realne. Wszystko przez tą kamerę :-) polecam obejrzenie go samemu w ciemnym pokoju ze słuchawkami na uszach.



Blair with project. Mało straszny, ale mam o nim podobne zdanie jak o Paranormal Activity.

Znasz jeszcze jakieś filmy nakręcone „jakby” amatorską kamerą?
Czy podoba Ci się taka technika kręcenia? Dlaczego?
[color=white]Akcja reanimacja, hm.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Paranormal Activity.

Ja się trochę bałem
jednak film kojarzy mi sie raczej z seansami jakie robiłem nocami na świetlicy dla znajomych
momenty napiecią wsród nich + mój celowy krzyk = niesamowite widowisko :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Rec i Rec 2.

a mi sie nie podoba :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Blair with project.

można by rzec .. Matka/Ojciec tego gatunku
straszne czy nie - szacunek sie należy
dla mnie osobiście fantastyczne kino , klimat no i reklama która zrobila swoje

Konto usunięte
Konto usunięte: Znasz jeszcze jakieś filmy nakręcone „jakby” amatorską kamerą?

Projekt Monster
Dystrykt 9 - wiekszość cześć filmy kręcona taka technika
Kwarantanna - REC po amerykańsku

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy podoba Ci się taka technika kręcenia? Dlaczego?

i tak i nie
zalezy od fabyły filmu i klimatu
technika urealnia film ale jesli nie ma dobrego scenariusza to się odechcewa ogladać
...Ignorance is bliss...
Pure4
Pure4
  12 maja 2010
RexMundi
RexMundi: Ja się trochę bałem jednak film kojarzy mi sie raczej z seansami jakie robiłem nocami na świetlicy dla znajomych momenty napiecią wsród nich + mój celowy krzyk = niesamowite widowisko :D

U mnie tak nie raz na ogniskach bywało... Jedna krzyknęła, zaczęła uciekać, a my wszystkie za nią. Przebiegła parę metrów i zaczęła się śmiać ;-)

RexMundi
RexMundi: a mi sie nie podoba :d

Przecież fabuła jest naprawdę, interesująca. Fajne jest to, że wiele okazuje się dopiero w 2 części ;->

RexMundi
RexMundi: można by rzec .. Matka/Ojciec tego gatunku straszne czy nie - szacunek sie należy dla mnie osobiście fantastyczne kino , klimat no i reklama która zrobila swoje

W reklamę "To się zdarzyło naprawdę!" uwierzyłam i długo w nią wierzyłam... ;-)

RexMundi
RexMundi: Projekt Monster Dystrykt 9 - wiekszość cześć filmy kręcona taka technika Kwarantanna - REC po amerykańsku

Kwarantannę oglądałam, wolę jednak pierwotną wersję :-)

RexMundi
RexMundi: i tak i nie zalezy od fabyły filmu i klimatu technika urealnia film ale jesli nie ma dobrego scenariusza to się odechcewa ogladać

Tak siedziałam przy paranormal activity. Czekałam, by się przestraszyć, może zaraz jakiś "zawał" będzie, ale nic z tych rzeczy... Interesująca fabuła, ale bardzo mało akcji.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie tak nie raz na ogniskach bywało... Jedna krzyknęła, zaczęła uciekać, a my wszystkie za nią. Przebiegła parę metrów i zaczęła się śmiać ;-)

fajne sa takie akcje :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież fabuła jest naprawdę, interesująca. Fajne jest to, że wiele okazuje się dopiero w 2 części ;->

hmm. Ja raczej "przejadłem sie' zombiakami - zdecydowanie wole akcje z duchami , czary , mistycyzm itp.
a zombi - no tak trudno mi uwierzyć :D

Konto usunięte
Konto usunięte: W reklamę "To się zdarzyło naprawdę!" uwierzyłam i długo w nią wierzyłam... ;-)

no ja też :tak:
teraz niedawno czytałem że nawet sama historia wiedzmy z Blair jest zmyslona
że nigdy nie było takich legend

to sie nazywa reklama :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: ak siedziałam przy paranormal activity. Czekałam, by się przestraszyć, może zaraz jakiś "zawał" będzie, ale nic z tych rzeczy... Interesująca fabuła, ale bardzo mało akcji.

ten film to praktycznie tylko nagania nocą i to tylko poszczególne noce
a reszta..to tylko takie rozwiniecie całej tej fabuły
...Ignorance is bliss...
Pure4
Pure4
  12 maja 2010
RexMundi
RexMundi: fajne sa takie akcje :D

Tak, instynktowna ucieczka za grupą :-p

RexMundi
RexMundi: hmm. Ja raczej "przejadłem sie' zombiakami - zdecydowanie wole akcje z duchami , czary , mistycyzm itp. a zombi - no tak trudno mi uwierzyć :D

Duchy są na tak u mnie ;-) bo w nie wierzę. I potem nie mogę spać w nocy :-p

RexMundi
RexMundi: no ja też teraz niedawno czytałem że nawet sama historia wiedzmy z Blair jest zmyslona że nigdy nie było takich legend to sie nazywa reklama

Szkoda... I wierzyłam też w to, że ci studenci naprawdę zaginęli i znaleziono tylko te taśmy... Ach, aż mnie dreszcz przeszedł.

RexMundi
RexMundi: ten film to praktycznie tylko nagania nocą i to tylko poszczególne noce a reszta..to tylko takie rozwiniecie całej tej fabuły

Ogólnie dobre są horrory podczas gdy ogląda się je w nocy.
Każdy, nawet najdurniejszy horror wyda się straszny, gdy obejrzy się go samemu po zachodzie słońca.
Tak mnie przestraszył po raz pierwszy the ring. Tym bardziej, że miałam telewizor w pokoju. ;-)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, instynktowna ucieczka za grupą :-p

to akurat rola ofiary :D
Ja wole straszyc :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Duchy są na tak u mnie ;-) bo w nie wierzę. I potem nie mogę spać w nocy :-p

tym bardziej takie produkcje wydaja się realne i mocniej trafiaja do widza
wracając do PA : po po jednym taki seansie ( trafili się znajomi w wieku 16-18 lat)
nastepnego dnia mówili mi że w nocy mieli okropne schizy :D

albo np. azjatyckie kino grozy :tak:
Kumpel zarzekał się że nic go nie przerażą w filmach a którejś nocy do mnie dzwoni i mówi ze własnie zrzucił kołdrę ze strachu ( ogladał "klatwe" i była scena jak się ta zjawa pokazała pod kołdrą :D )

Konto usunięte
Konto usunięte: Szkoda... I wierzyłam też w to, że ci studenci naprawdę zaginęli i znaleziono tylko te taśmy... Ach, aż mnie dreszcz przeszedł.

no tego było wiecej
mordowane dzieci - te odciski rak na scianie
morderstwa przy Coffin Rock - co odnosił się film BWP 2

i wszystko sciema ;/

Konto usunięte
Konto usunięte: Ogólnie dobre są horrory podczas gdy ogląda się je w nocy.

no ja tylko ogladam noca :tak;
a że mam wybujala wyobraxnie to boje sie wszystkiego :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak mnie przestraszył po raz pierwszy the ring. Tym bardziej, że miałam telewizor w pokoju. ;-)

heh,, Ja po obejrzeniu BWP miałem iść spac na pietro ( było jeszcze w surowym stanie) - ściany tak mi przypominaly sceny końcowe w tym opuszconym domu że cała noc spędziałme na schodach na dworzu w towarzystwie psa :D
a ile było akcji że wracalismy z kumpalmi z seansu od innego znjaomego jakiś km przez las mijając po dordze 2 stare cmentarze :D
boże to jest klimat :D
...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.