JacknaStar
JacknaStar
  17 stycznia 2010 (pierwszy post)

no wiem, że niewiele jest takich osób, które interesują się teatrem i ogólnie spektaklami teatralnymi. jednak zadam to pytanie: Który spektakl uważacie za najbardziej godny uwagi i dlaczego? W sumie nie liczę na ogromną liczbę zainteresowanych moim tematem, ale może jednak znajdzie się ktoś taki, kto dzieli razem ze mną owo hobby ;P

tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  17 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: owo hobby ;P


hmm.. dziwnie to brzmi :P teatr hobby :)

osobiście byłem za młodu na kilku sztukach i jakoś szczeólnie mnie to nie urzekło. ale bardzo bym chciał zobaczyć "Zemstę" i porównać to z kinową wersją. po za tym jak bym był na wycieczce w grecji chciał bym zobaczyć jakąś sztukę wystawianą w antycznym teatrze :D to by był klimat :D
:zakochany:
JacknaStar
JacknaStar
  17 stycznia 2010

ja byłam na "Zemście" i jak na razie to jest najlepsze przedstawienie, no może zaraz po "Gdy rozum śpi budzą się demony". Była to raczej sztuka współczesna, odegrana bardziej tak dla młodych i to mi się właśnie podobało ;P
i nie rozumiem, czego żeś się uczepił tego hobby. a i owszem teatr może być hobby. to tak samo jak chodzenie do kina.

Laaila
Laaila
  17 stycznia 2010

Według mnie najlepszy spektakl,który widziałam to "Czego nie widać".

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  17 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no wiem, że niewiele jest takich osób, które interesują się teatrem i ogólnie spektaklami teatralnymi. jednak zadam to pytanie: Który spektakl uważacie za najbardziej godny uwagi i dlaczego? W sumie nie liczę na ogromną liczbę zainteresowanych moim tematem, ale może jednak znajdzie się ktoś taki, kto dzieli razem ze mną owo hobby ;P

Ja ostatnio bylam na mayday2, i na chwile obecna uwazam, ze to byl jeden z najlepszych spektakli na jakich bylam ostatnio :)
Usmialam sie do lez ;]
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  18 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czego żeś się uczepił tego hobby


ja się wcale nie uczepiłem tylko hmm... brzmi to dziwnie w zestawieniu z teatrem :P teatr brzmi dostojnie i uważam że hobby w tym wypadku nie jest dobrym słowem. "zainteresowanie" "pasjonuje się teatrem" "jestem zafascynowana teatrem" hobby to gra w golfa aqlbo scrable
:zakochany:
margotka
margotka
  18 stycznia 2010

akurat gra w golfa to poważny sport:>

teatrem można się interesować zawodowo, albo z zamiłowania... słowo "hobby" nie umniejsza mu wagi, bo "hobby" to synonim zamiłowania, zainteresowania lub zajmowania się czymś bez posiadania uprawnień, tytułów etc....

jesli liczą się spektakle teatru telewizji to polecam "wszystkie gatunki dziewic" i bardzo dobrze zrobiona jest "Moralność pani Dulskiej" ...

świetnie wspominam "Trainspooting" w Teatrze Słowackiego w Katowicach:> bardzo psychodeliczny... w szczególności, kiedy najpierw ogląda sie sztukę, a pózniej wersję filmową...

ponadto, wszystkich tych, którzy nie doceniają lub nie rozumieją czytanych przez nich książek wysyłałabym do teatru... często zdarza się, że dopiero wtedy ludzie doceniają najbardziej znienawidzone lektury...

PrezesWaszegoKlubu
PrezesWaszegoKlubu
  18 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: pektaklami teatralnymi.

Mieszkam w dziurze zabitej dechami i umnie nie ma czegoś takiego jak Teatr
JacknaStar
JacknaStar
  18 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mieszkam w dziurze zabitej dechami i umnie nie ma czegoś takiego jak Teatr

ja mieszkam w Swarzędzu i u mnie też nie ma. Dlatego dojeżdżam do Poznania. co prawda jest to stosunkowo niedaleko ale zawsze.

margotka
margotka: teatrem można się interesować zawodowo, albo z zamiłowania... słowo "hobby" nie umniejsza mu wagi, bo "hobby" to synonim zamiłowania, zainteresowania lub zajmowania się czymś bez posiadania uprawnień, tytułów etc....


O tu się w 100% zgadzam.

ponadto chciałam zapytać, czy jak już chodzicie do teatru to do takiego raczej klasycznego, gdzie wszystko przedstawione jest wg jakiejś lektury krok po kroku, czy raczej do takiego gdzie spektakle nie są oparte na żadnych lekturach, ale na kreatywności twórcy ?
acchiappanuvoli
acchiappanuvoli
  18 stycznia 2010

Kachna tej
byś do mnie przyjechala zamiast do teatru dawać.

HandOfFate
HandOfFate
  19 stycznia 2010

Polecam spektakl pt. "Szalone Nożyczki" widzialem go na przestrzeni 5 lat 3 razy, najlepsze jest to, ze za kazdym razem jest inny, dlatego ze aktywnie uczestniczy w nim widownia, fabula obraca sie wokol morderstwa w salonie fryzjerskim, i to wlasnie widownia aktywnie, wspolnie z aktorami zbiera poszlaki i prowadzi sledztwo, aktorzy elastycznie prowadza spektakl w zaleznosci od tego, jaki werdykt proponuje widownia w danym momencie...polecam, cos pieknego :)

Poza tym przyznaje bez bicia, w natloku codziennosci zbyt rzadko bywam w teatrze, czego zaluje...

JacknaStar
JacknaStar
  19 stycznia 2010

w sumie to nigdy nie myłam na takim, gdzie udział brała też publiczność. szkoda, bo naprawdę brzmi to ciekawie. ale kurde, tych "Szalonych nożyczek" nigdzie w Poznaniu nie grają, a jak czytam na stronach jakieś oceny krytyków i ogólnie opisy na czym polega dany spektakl, to nie ma niczego w tym stylu.

HandOfFate
HandOfFate
  19 stycznia 2010

wiem ze graja w warszawie i lodzi, nie wiem jak w poznaniu, ale powiem Ci tyle - znajomi z gdanska przyjechali na spektakl, nie zalowali ani sekunde.

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  20 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mieszkam w dziurze zabitej dechami i umnie nie ma czegoś takiego jak Teatr

zawsze mozna pojechac do niego :)

Konto usunięte
Konto usunięte: ponadto chciałam zapytać, czy jak już chodzicie do teatru to do takiego raczej klasycznego, gdzie wszystko przedstawione jest wg jakiejś lektury krok po kroku, czy raczej do takiego gdzie spektakle nie są oparte na żadnych lekturach, ale na kreatywności twórcy ?

z tym to róznie bywa...
w miare mozliwosci staram sie ogladac i jedne i drugie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: wiem ze graja w warszawie i lodzi

w Krakowie tez graja :D

Fajny spektakl :)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
JacknaStar
JacknaStar
  21 stycznia 2010
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: JacknaStar: ponadto chciałam zapytać, czy jak już chodzicie do teatru to do takiego raczej klasycznego, gdzie wszystko przedstawione jest wg jakiejś lektury krok po kroku, czy raczej do takiego gdzie spektakle nie są oparte na żadnych lekturach, ale na kreatywności twórcy ? z tym to róznie bywa... w miare mozliwosci staram sie ogladac i jedne i drugie :)


no, ale które wolisz? czy każde tak na równi oceniasz ;P

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: HandOfFate: wiem ze graja w warszawie i lodzi w Krakowie tez graja :D Fajny spektakl :)


to wygląda na to, że tylko Poznań taki nieucywilizowany ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.