ulicznyFlow
ulicznyFlow
  9 grudnia 2009 (pierwszy post)
Może już był taki temat , ale nie mogę go znaleźć, a wiec zacznę od tego, że chciałabym iść do liceum plastycznego, ale mam problem. Nie wiem jakie są wymagania, aby się do niego dostać [tzn. jakie powinnam mieć oceny itd.]. Czy jest to trudne?
I czy Ci, którzy chodzą do takiej szkoły dawają radę z wolnym czasem, materiałem itd. ? Proszę o jakieś wskazówki... ;)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  9 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem jakie są wymagania, aby się do niego dostać [tzn. jakie powinnam mieć oceny itd.].

to kwestia indywidualna Liceum ..każde ma pewnie inny regulamin dotyczący rekrutacji

przykładowy
Konto usunięte
Konto usunięte: Regulamin rekrutacyjno - kwalifikacyjny 1. Kandydat przystępujący do egzaminu praktycznego powinien wykazać się: a) z rysunku i malarstwa: · umiejętnością wnikliwej obserwacji natury, · umiejętnością rozwiązywania podstawowych problemów kompozycyjnych, poprawnego ujęcia kierunków, proporcji, relacji walorowych, · wrażliwością w posługiwaniu się podstawowymi środkami rysunkowymi (kreska, linia, plama walorowa), · wrażliwością kolorystyczną oraz umiejętnym posługiwaniem się warsztatem malarskim. b) z kompozycji przestrzennej: · wyobraźnią plastyczno – przestrzenną, · umiejętnością obserwacji otoczenia, świadomego wyboru obiektu z zachowaniem proporcji i relacji przestrzennych. c) rozmowy z uczniem: · znajomością podstawowych pojęć plastycznych, · znajomością podstawowych kierunków, stylów w zakresie sztuk plastycznych, · ważnych dla rozwoju sztuk plastycznych dzieł twórców i okresów, w których tworzyli. 2. Z przebiegu egzaminu praktycznego komisja sporządza protokół wraz z punktacją ustaloną przez szkolną komisję rekrutacyjno – kwalifikacyjną: a) z rysunku – max. 10 pkt., b) z malarstwa – max.10pkt., c) kompozycji przestrzennej – max. 10 pkt., d) ustnego sprawdzianu zainteresowań wybraną dziedziną sztuki i zjawiskami kultury – max. 10 pkt. 3. W ciągu 5 dni po egzaminie komisja ogłasza wyniki. 4. O przyjęciu kandydata do klasy pierwszej Liceum Plastycznego decyduje punktacja końcowa: a) wyniki egzaminu praktycznego max. 40 pkt., b) ocena teczki prac max. 10 pkt. 5. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc zostaną uwzględnione: a) wyniki egzaminu gimnazjalnego max. 100 pkt., b) punkty uzyskane z wybranych przedmiotów na świadectwie ukończenia gimnazjum: - język polski max. – 5 pkt., - język obcy max. – 5 pkt., - historia max. – 5 pkt., - plastyka (sztuka) max. – 5 pkt. W procesie rekrutacji obowiązywać będzie następujący system przeliczania ocen na punkty: - celująca – 5 pkt., - bardzo dobra – 4 pkt., - dobra – 3 pkt., - dostateczna – 2 pkt., - dopuszczająca – 1 pkt. c) za osiągnięcia artystyczne co najmniej na szczeblu powiatowym max. – 5 pkt. d) za ocenę wzorową – 5 pkt. i bardzo dobrą zachowania – 3 pkt. 6. Do pierwszej klasy przyjęci są uczniowie, którzy zdali egzamin wstępny, z co najmniej minimalną liczbą pkt. 20, a w przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc dodatkowo uzyskali największą punktację ogólną. 7. Przy równorzędnym wyniku końcowym pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły mają kandydaci, którzy uzyskali wyższą punktację z egzaminu z przedmiotów artystycznych. 8. Prace z rysunku, malarstwa i kompozycji przestrzennej przechowywane są w szkole przez okres jednego roku szkolnego. 9. Dyrektor szkoły: a) podaje szczegółowe terminy rekrutacji w "Warunkach przyjęcia kandydatów do Liceum Plastycznego", b) ogłasza listę uczniów przyjętych do Liceum Plastycznego.


Konto usunięte
Konto usunięte: Czy jest to trudne?

myślę że jeśli na prawdę jesteś uzdolniona plastycznie sam egzamin nie powinien być trudny

Konto usunięte
Konto usunięte: I czy Ci, którzy chodzą do takiej szkoły dawają radę z wolnym czasem, materiałem itd. ? Proszę o jakieś wskazówki... ;)

pewnie jak każda szkoła z elementami "zawodowymi" będziesz mieć wiecej przedmiotów
a co z tym idzie więcej nauki

===

temat bardziej na forum Szkoła ;)
...Ignorance is bliss...
ulicznyFlow
ulicznyFlow
  9 grudnia 2009

Dzięki wielkie. ;) Bardzo mi pomogłeś. ;)

margotka
margotka
  10 grudnia 2009

sam egzamin może nie być trudny dla kogoś, kto ma zdolności... ale ilość ograniczonych miejsc zazwyczaj związana jest z nepotyzmem...
sprawdz wymagania na stronie internetowej wybranego liceum- jestem pewna, ze znajdziesz tam wytyczne dot. rekrutacji...

także życzę powodzenia

4Pure
4Pure
  11 grudnia 2009

Moja siostra starała się o to, by ją przyjęli. O ile pamiętam, musiała przynieść swoje rysunki, wyrzeźbić coś i namalować.

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  17 grudnia 2009

U nas jak otwierali liceum o tym profilu, to nie mieli mega wymagań na start.
Bardzo pomogli uczniom się przygotować, chyba wszyscy się dostali jak dobrze pamiętam ;]
Na pewno będzie ważna ocena z polskiego, plastyki/czy tam sztuki/, możliwe, że jeszcze historia.
Oprócz tego przygotuj się z teorii - historia sztuki i ćwicz, ćwicz, ćwicz rysowanie/malowanie. Najlepiej zapisz się w mieście do jakiejś sekcji plastycznej, powiedzą Ci jak się dobrze przygotować ;] Powodzenia!

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
IMalinowaMambaI
IMalinowaMambaI
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dawają

Nie dostaniesz się :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.