ProjectSMITH
ProjectSMITH
  20 października 2009 (pierwszy post)

Elo, to znowu ja;)

Piszę bo jestem ciekaw co sądzicie o wprowadzaniu do kin filmów przepowiadających koniec świata?!

Przedwczesna prognoza??

Przecież nikt nie zna czasu ani godziny! A tu nagle koniec kalendarza majów = koniec świata.

Świadkowie jehowi w samym 20 Wieku mieli w cholerę końców, nawet nostradamus przepowiadał i kicha.

Żeby nie było że się ludzie przestraszą i będą samobójstwa bo już takie historie słyszałem po Matriksie!

Pozdro

Konradziq
Konradziq
  20 października 2009

Ostatnio na rmfie o tym słyszałem.
Mówili, że kalendarz Majów obejmuje jeden baktun (ileśtam lat). W 2012 kończy się właśnie ten okres, tym samym kalendarz. Ale nie świat.

Dlatego wszystkich zawiedzionych wysyłali do kina na ten film, żeby zobaczyć co przegapimy. :ninja:

A motyw końca świata pojawia się dość często (i nie tylko w filmie).
Może obejrzę, chociażby z ciekawości - jaką wyobraźnię posiadają scenarzyści, reżyserzy i inni, którzy zajmowali się tym filmem.

folkemon
folkemon
  20 października 2009

w 2012 fotka ma być od 9 lat, to pewnie dlatego : )

kuba92762
kuba92762
  20 października 2009

Mnie to nie rusza.Nie wierze w to, ale czekam na film 2012 z niecierpliwoscia.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  20 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Piszę bo jestem ciekaw co sądzicie o wprowadzaniu do kin filmów przepowiadających koniec świata?!

zawsze to dobry motyw dla kina

Konto usunięte
Konto usunięte: Przedwczesna prognoza??

kasa

==
a co do filmu 2012 wydziałem tylko zwiastun, ale efekty wgniotły mnie w fotel
...Ignorance is bliss...
xXBlondDreamsXx
xXBlondDreamsXx
  21 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w 2012 fotka ma być od 9 lat, to pewnie dlatego : )

byłoby naprawde ciekawie:tak:
margotka
margotka
  21 października 2009

moze nie wszyscy pamiętają... co się działo zanim nastąpił 2000 rok :] caly 1999 rok przygotowywano się na wielki koniec końców... a tu co? Milenium, a dlugi trzeba spłacać...zaś podwyżki... zaś trzebabyło iść do szkoły, pracy... etc. :P

nie bardzo w to wierzę... aczkolwiek w Polsce to magiczna data która, albo pokaże, że jak chcemy to potrafimy, albo znów przegapimy szansę na to, by liczyć się w świecie:] heh...

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  21 października 2009
margotka
margotka: moze nie wszyscy pamiętają... co się działo zanim nastąpił 2000 rok :] caly 1999 rok przygotowywano się na wielki koniec końców... a tu co? Milenium, a dlugi trzeba spłacać...zaś podwyżki... zaś trzebabyło iść do szkoły, pracy... etc. :P

tu była wiara bardziej duchowa w koniec świata
2012 to też jest szczególny układ planet powtarzający sie co 12.000 lat :woot:
tu leży źródło obaw :mrgreen: zmiana biegunów itp.
...Ignorance is bliss...
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  21 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Piszę bo jestem ciekaw co sądzicie o wprowadzaniu do kin filmów przepowiadających koniec świata?!


żerowanie na ludzkiej naiwności i potrzebie wiecznego niepokoju o swój byt.
ludzie lubią czuć pewny dreszczyk emocji, który zwykle towarzyszy przepowiadanym kiedyśtam końcom świata.
nic dziwnego, że kinematografia sięgnęła po ten motyw.

Konto usunięte
Konto usunięte: Przedwczesna prognoza??


przede wszystkim to bujda. na świecie nie da się niczego przewidzieć, a już na pewno nie dokładnej daty jego końca.

Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież nikt nie zna czasu ani godziny! A tu nagle koniec kalendarza majów = koniec świata.


czas i godziny znają wszyscy, lecz świat jest ponad tymi ramami, czas odnosi się tylko do ludzi, przedmiotów, zdarzeń czy też zjawisk, które występują na świecie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Świadkowie jehowi w samym 20 Wieku mieli w cholerę końców, nawet nostradamus przepowiadał i kicha.


to już problem ludzi, którzy w to wierzyli, tak samo jak np. tych, którzy wierzą w zmartwychwstanie czy chodzenie po wodzie J.Ch.

Konto usunięte
Konto usunięte: Żeby nie było że się ludzie przestraszą i będą samobójstwa bo już takie historie słyszałem po Matriksie!


to już sprawa tych rodzin, ja bym ich nie żałował. Za własną głupotę trzeba płacić.
HandOfFate
HandOfFate
  21 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Piszę bo jestem ciekaw co sądzicie o wprowadzaniu do kin filmów przepowiadających koniec świata?!

Sądzę że temat jest tak samo ciekawy jak zeszłoroczny śnieg. Do kina natomiast na 2012 pojde na 110%...dlaczego? odpowiedz jest prosta: efekty, efekty i jeszcze raz efekty. Zakladam ze to jeden z tych filmow ktore mimo fabuly nudnej jak flaki z olejem nalezy zobaczyc dla samych efektow w kinie i tylko w kinie :)
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  21 października 2009
RexMundi
RexMundi: tu leży źródło obaw zmiana biegunów itp

zjawisko cykliczne co ok 20 tyś. lat
do tej pory jakos sie kontynenty na druga strone nie wywrócily jak to niektorzy przewiduja a debile podchwytuja :ziew:

Konto usunięte
Konto usunięte: Piszę bo jestem ciekaw co sądzicie o wprowadzaniu do kin filmów przepowiadających koniec świata?!

oklepany temat
film tez za rewelacyjny merytorycznie nie bedzie
w koncu to ten sam rezyser co nakrecil "pojutrze"
a ten film straszyl kretynizmem tandemu scenarzysta/rezyser jak malo ktory
ale mial ladne efekty
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  22 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zjawisko cykliczne co ok 20 tyś. lat do tej pory jakos sie kontynenty na druga strone nie wywrócily jak to niektorzy przewiduja a debile podchwytuja

kontynenty może się i nie wywrócą ale cywilizacje ? :)

koniec świata to pole do popisu coraz to wymyślnych teorii zagłady
...Ignorance is bliss...
takbir27
takbir27
  23 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Piszę bo jestem ciekaw co sądzicie o wprowadzaniu do kin filmów przepowiadających koniec świata?!

mylą się. jestem zwolennikiem teorii że w 2012 dojdzie jedynie do jakiejś zmiany cywilizacyjnej. to będzie coś wielkiego i ważnego. coś większego niż wszystkie wojny. początek nowej ery. i tyle :tak:
fenacious
fenacious
  23 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Przedwczesna prognoza??

komercja. wszyscy mówią o końcu świata, więc nakręcili o tym film żeby zarobić, a ludzie to kupią bo chcą wiedzieć jak to bedzie. tyle ode mnie.
Carlsb
Carlsb
  23 października 2009

w 2012 to będzie EURO w Polsce ...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.