xZuzikx
xZuzikx
  17 października 2009 (pierwszy post)

Witam Was drodzy forumowicze ;)
Chcialabym z Wami porozmawiac o akwarystyce ;)
Moze sie ktos interesuje .?
Macie akwaria .?
Jakie macie akwaria duze .?
Jakie rybki macie ... ?
Ja mam jedno 500 l z pyszczakami z Malawii,
1 akwarium 20 l z krewetkami "Red Cherry"
i kupuje teraz akwarium dla rybek 112l i zastanawiam sie wlasnie jakie rybki tam wsadzic... macie jakies pomysly .?
Myslalam nad Muszlowcami, ale podobno trudno jest z nimi ...wiec sie wacham...
prosze o odpowiedz chociaz troche sie znajacych i intersujacych .. ;)
Pozdrawiam wszystkich ;*

Alafis
Alafis
  17 października 2009
xZuzikx
xZuzikx: Macie akwaria .?

Miałem kiedyś kulę , a w niej gupiki , potem wrzuciłem bojownika i wszystko wiadomo ^^
Potem gdy został sam dałem ślimaka i bojownik skończył jako podwieczorek :D
Potem welonka , ale wpadła i kula służyła mi na ryby trzymałem w niej żywce " karasie , płotki" na szczupaka. Potem mieszkał tam tofik (ptasznik) i teraz leży.
Chciałem do tego wrócić ale nie mam kasy i miejsca w domu ^^
A masz jakieś fotki aktualnego akwaria ?
xZuzikx
xZuzikx
  17 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: xZuzikx:Macie akwaria .? Miałem kiedyś kulę , a w niej gupiki , potem wrzuciłem bojownika i wszystko wiadomo ^^ Potem gdy został sam dałem ślimaka i bojownik skończył jako podwieczorek :D Potem welonka , ale wpadła i kula służyła mi na ryby trzymałem w niej żywce " karasie , płotki" na szczupaka. Potem mieszkał tam tofik (ptasznik) i teraz leży. Chciałem do tego wrócić ale nie mam kasy i miejsca w domu ^^ A masz jakieś fotki aktualnego akwaria ?


Niestety nie mam ...
ale jezeli o same akwarium to ma ksztalt trojkatny (jest naroznikowe)
cos w tym stylu:
http://www.akwarysci.com/img/pyszczaki_zolte_tka_torun_2008.jpg
a jezeli o rybki to zlote i niebieskie pyszczaczki ;)
http://pu.i.wp.pl/?k=MjcwMTkwNDAsODI4ODQy&f=100_0234.jpg
Mialam kiedys tez Brzanki, jezeli chcesz to na priv moge Ci przeslac linka do filmiku na ytb, jak skladaja ikre ;)
no ale to nie koniecznie ... dla mne to po prostu pasja , wiec dla mnie to ciekawe... ale mniejsza ;]
BTW slodkie imie dla tego Ptasznika.. Tofik... ^^
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  18 października 2009
xZuzikx
xZuzikx: i kupuje teraz akwarium dla rybek 112l i zastanawiam sie wlasnie jakie rybki tam wsadzic... macie jakies pomysly .?

mialem kiedys stulitrowke i jakies 40 neonek w srodku
fajnie wygladaly
potem wpuscilem tam pielegnice od kolegi
i zaczely wygladac mniej fajnie
a potem akwariuma odziedziczyly wiewiurki ziemne...
a potem centipeda...
teraz trzymam w nim jakies tare puszki z farbami gdzies pod stosem rupieci w piwnicy :P
poline
poline
  19 października 2009

O, ja też kiedyś miałam całkeim sporą hodowle:
240l z pielęgnicami, 112 ze skalarami , 56 z gupikami i 25 z bojownikiem. Teraz wprawcie został mi tylko 45litrowy baniak, a wni 12neonków innesa, ale też wyglądają ślicznie..
A z racji tego, ze masz już Malawi z Twojej 112 zrobiłabym coś klasycznego: molinezje lub mieczyki, może jakies zmienniaki, na pewno moje kochane kiryski no i zbrojniki.
Albo patrząc na własnym przykładzie neony innesa i czerwone, skalary, może jakieś brzanki i zbrojniki. rzecz jasna do wyboru zeby przypadkeim jakiegoś rybiego misz-maszu nie zrobić, a i rybom dać żyć ;) A no i dużo roślin, które w krewetkarium pewnie masz ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.