4Pure
4Pure
  8 października 2009 (pierwszy post)

Witam.

Kultura w pracy.


Okazuje się, że nie zawsze opłaca się być kulturalnym w pracy.

Żeby post nie wyglądał strasznie, moja historia przedstawiona jest tutaj. Zainteresowani, co przydarzyło się mi na recepcji w hotelu, zapraszam do lektury.

Kiedy należy przestać być miłym w stosunku do klienta?
Czy to, że znieważa Cię publicznie świadczy o tym, że musisz wciąż zachowywać spokój?
Szczególnie gdy sam łamie kulturę języka...?
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy należy przestać być miłym w stosunku do klienta?

kiedy są przekraczane stosowne granice :woot:
jednak nie oznacza to że powinno się go zwyzywać czy zniżać się do jego poziomu
lecz raczej totalnie zobojętnieć no ową osobę..najważniejsze nie dawać sie sprowokować

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy to, że znieważa Cię publicznie świadczy o tym, że musisz wciąż zachowywać spokój?

zachowując spokój pokazujesz klasę której brak owej osobie

Konto usunięte
Konto usunięte: Szczególnie gdy sam łamie kulturę języka...?

to tylko świadczy o inteligencji i zasobie słownictwa danej osoby
...Ignorance is bliss...
4Pure
4Pure
  8 października 2009
RexMundi
RexMundi: kiedy są przekraczane stosowne granice jednak nie oznacza to że powinno się go zwyzywać czy zniżać się do jego poziomu lecz raczej totalnie zobojętnieć no ową osobę..najważniejsze nie dawać sie sprowokować

Fakt, niektórzy mają już taką naturę, że nie przeżyją, gdy kogoś nie wkurzą danego dnia. Trzeba się też z tym liczyć.
Jeżeli chodzi o poważniejszą sprawę - groźby. Przychodzi mężczyzna, i wiedząc, że nie ma ochrony, obiecuje gwałt? :-|
Zapewne dzwonić na policję...

RexMundi
RexMundi: zachowując spokój pokazujesz klasę której brak owej osobie

Cierpliwość ma swoje granice, nachalność człowieka może doprowadzić do obłędu :-p

RexMundi
RexMundi: to tylko świadczy o inteligencji i zasobie słownictwa danej osoby

Tym raczej nie powinno się przejmować. Niech sobie człowiek gada co chce, może miał zły dzień. Ale żeby od razu wyżywać się na pracowniku...
folkemon
folkemon
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moja historia przedstawiona jest tutaj

w połowie przestałem czytać, bo to wg mnie zmyślone :(

a jeśli nie zmyślone to nie padłaś ofiarą człowieka niekulturalnego tylko pijanego zboczeńca i ja na Twoim miejscu zadzwoniłbym na policję, albo po ochronę, a nie wchodził na czat fotka.pl...

a miłym dla klienta należy być zawsze, i także miło i kulturalnie wezwać ochronę czy tam policję by się nim miło zajęli :]
margotka
margotka
  8 października 2009

czasami nie wiadomo jak zareagować w takich czy innych sytuacjach... to nie jest proste:|

nie mialam do czynienia z molestowaniem w pracy... ale klienci bywali nie do zniesienia... w szczególności, kiedy wydaje im się, ze mogą bezprawnie cie obrażac...
pewnego razu kolezanka przyszła mi pomóc, bo mialam ogromną kolejkę ludzi... a klient do niej hasło "pracuje pani tak wolno jakby kija do dupy szukała"... został wyproszony przez ochronę... niestety ludzie ne potrafią się zachować:/

Alafis
Alafis
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy należy przestać być miłym w stosunku do klienta?

Jak jest arogancki i chamski.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy to, że znieważa Cię publicznie świadczy o tym, że musisz wciąż zachowywać spokój?

Jak robiłem remonty mieszkań to pamiętam że musiałem to przeżyć. Bo wiadomo powiedziałby papa i zero kasy bym zobaczył.

Konto usunięte
Konto usunięte: Szczególnie gdy sam łamie kulturę języka...?

Olewam to , albo po wypłacie mówię że nigdy nie robiłem mieszkania u tak płytkiego gbura :ziober2:
shamaramorgan
shamaramorgan
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Żeby post nie wyglądał strasznie, moja historia przedstawiona jest tutaj.

przeczytałam 3/4 wpisu. zastanawiam się dlaczego weszłaś na czat fotki zamiast zadzwonić do kierownika hotelu czy kogoś innego z wyższym stanowiskiem?
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy należy przestać być miłym w stosunku do klienta?

jak to mówią, klient nasz pan, ale od tego są dyrektorzy, kierownicy aby pilnować, żeby klient takich granic nie przekroczył.
agoosiaaa
agoosiaaa
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy należy przestać być miłym w stosunku do klienta?

jak zacznie przeginac .

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy to, że znieważa Cię publicznie świadczy o tym, że musisz wciąż zachowywać spokój? Szczególnie gdy sam łamie kulturę języka...?

do pewnego momentu mozna zachowac spokoj, ale jest pewna granica, ktorej nie nalezy przekraczac.

ja bym mu powiedziala, zeby wracal do pokoju albo dzwonie na policje.
Laaila
Laaila
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moja historia przedstawiona

Przeczytałam całą.
Po co weszłaś na czat fotki to w ogóle nie rozumiem.
Powinnaś zadzwonić po kierownika,ochronę czy nawet policję,a nie wchodzić na czat.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy należy przestać być miłym w stosunku do klienta?

Kiedy zaczyna wyzywać i wyżywać się na nas/
4Pure
4Pure
  9 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w połowie przestałem czytać, bo to wg mnie zmyślone :(

Źle myślałeś...

Konto usunięte
Konto usunięte: a jeśli nie zmyślone to nie padłaś ofiarą człowieka niekulturalnego tylko pijanego zboczeńca i ja na Twoim miejscu zadzwoniłbym na policję, albo po ochronę, a nie wchodził na czat fotka.pl...


Konto usunięte
Konto usunięte: Po co weszłaś na czat fotki to w ogóle nie rozumiem. Powinnaś zadzwonić po kierownika,ochronę czy nawet policję,a nie wchodzić na czat.


Konto usunięte
Konto usunięte: ja bym mu powiedziala, zeby wracal do pokoju albo dzwonie na policje


i inni...

Myślicie, że w takiej sytuacji się myśli racjonalnie? Pierwszy raz takie coś mi się przytrafiło. Byłam w szoku.
Laaila
Laaila
  9 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślicie, że w takiej sytuacji się myśli racjonalnie?

Myślę,że powinno się myśleć racjonalnie i pomyśleć o powiadomieniu ochrony lub policji.
margotka
margotka
  9 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślicie, że w takiej sytuacji się myśli racjonalnie? Pierwszy raz takie coś mi się przytrafiło. Byłam w szoku.


nie myśli się racjonalnie...fajnie się tylko gda o tym po fakcie :] ... jeslii nie poinformujesz o tym od razu swojego przełozonego to klient na drugi dzień potrafi zadzownić na ciebie ze skargą usta lub pisemną...wymysla przedziwne historie... znam wiele sytuacji tego typu.. nie koniecznie związanych z molestowaniem...

z czasem się nauczysz... to się nazywa doświadcznie:)
wiewiooorka
wiewiooorka
  10 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślicie, że w takiej sytuacji się myśli racjonalnie? Pierwszy raz takie coś mi się przytrafiło. Byłam w szoku.

nikt nie wymaga od Ciebie racjonalnego myslenia w takich sytuacjach
ale pierwszy odruch to jest łapanie za tel albo pilota od alarmu :]
pracuje w lokalu gastronomicznym gdzie podaje sie alkohol więc nie rzadko zdarzaja sie takie albo gorsze sytuacje i bez zastanowienia wzywam ochrone bo po to ona jest nawet jezeli taki ,,klient" po minucie sobie daruje i wyjdzie
lepiej wezwac kogos niz liczyc na to ze sie samo jakoś uspokoi
Transcendencja
Transcendencja
  10 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Okazuje się, że nie zawsze opłaca się być kulturalnym w pracy.

Nie tylko w pracy .
Zresztą ... ogólnie nie jestem miłym człowiekiem , cóż świat nie jest miły więc dlaczego ja mam z siebie robic idiotę i uśmiechac się do każdego co nie znaczy że nie potrafię się racjonalnie zachowac w przypadkowych niekomfortowych sytuacjcahc. Trochę mi się rozjeżdża pojęcie kultura i bycie miłym , nawet skończony cham może byc kulturalny :woot:
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  10 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy należy przestać być miłym w stosunku do klienta?


gdy on przestaje być miły.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy to, że znieważa Cię publicznie świadczy o tym, że musisz wciąż zachowywać spokój?


gdyby mnie ktoś znieważył nie miałby ze mną łatwego życia.

Konto usunięte
Konto usunięte: Szczególnie gdy sam łamie kulturę języka...?


a to to akurat inna sprawa, to że ktoś mnie wyzywa nie oznacza, że ja też muszę używać brzydkich słów. Można się na kimś zemścić w inny, bardziej wyrafinowany sposób.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.