Gwizduuus
Gwizduuus
  28 września 2009 (pierwszy post)

Witam :rock:

Nie wiem gdzie najbardziej by pasowal ten temat to wklejam go tu jako ze sa tu tematy o naszych pasjach... jak by nie bylo to militaria to tez pasja :woot:
a wiec... jest Tu ktos kto zna sie troche na broni białej bo dostałem nie dawno bagnet i nie mam pojecia od czego on jest, nie ma zadnych symboli ani niczego na nim co moglo by wskazywac na jego pochodzenie. Monza tylko wnioskowac po wygladzie ze nowy nie jest :ziober2:





Pozdrawiam :piwo:
wiewiooorka
wiewiooorka
  29 września 2009

proponuje Ci zważyć i zmierzyć to cudo i od tego zacząć poszukiwanie jakiejkolwiek historii
no i udaj sie na jakies forum pasjonatów kolekcjonerów broni itd :woot: tam predzej pomoga

Sztajmex
Sztajmex
  30 września 2009

Stawiałbym albo na bagnet argentyński (wykonania niemieckiego) , albo japoński, ale dokładnego modelu nie jestem w stanie podać, musiałbym katalogi przegrzebać.

Gwizduuus
Gwizduuus
  30 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Stawiałbym albo na bagnet argentyński (wykonania niemieckiego) , albo japoński, ale dokładnego modelu nie jestem w stanie podać, musiałbym katalogi przegrzebać.


mam wymiary
40cm Ostrze i 11.5cm klinga
Sztajmex
Sztajmex
  1 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mam wymiary 40cm Ostrze i 11.5cm klinga


40 cm, to jest właśnie klinga, ostrze w broni białej. 11.5 cm ma rękojeść chyba ;-) .
Zbrocze i jelec świadczą o tym, że to właśnie prawdopodobnie albo argentyński albo japoński bagnet. Sprawdź, czy nie ma żadnych napisów, np. na górnej krawędzi głowni, to wiele by ułatwiło, lub chociaż jakiś numer.
Gwizduuus
Gwizduuus
  3 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 40 cm, to jest właśnie klinga, ostrze w broni białej. 11.5 cm ma rękojeść chyba ;-) .

A no moze ja sie nie znam :ziober2:

doczyscilem jeszcze troche i znalazlem wlasnie tam gdzie mowisz (chyba) malutkie litery w kołkach. pierwszą ciezko odczytac chyba M a druga P. i numer sie znalazl nie wiem czy caly bo 5cio cyfrowy: 977(?)9
(?) albo 2 albo 1 nie jestem pewny
Gwizduuus
Gwizduuus
  3 października 2009

Tu masz foto



W tym mniejszym kolki nizej sa te dwie litery a to wyzej to miejsce w ktorym znajduje sie numer

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.