AIucard
AIucard
  21 września 2009 (pierwszy post)

Witam potrzebowałbym książki i filmy o tematyce:
- Paladynów.
- Nekromantów.
- Serafin.
Szef dał mi miesiąc na stworzenie charakterystyki postaci do polskiej gry mmorpg a ja muszę zrobić to w miesiąc i tylko błądzę a wiadomo że nie mogę zrobić coś na podobieństwo starych gier. ( WoW , Sacred czy Diablo)
Dlatego liczę na waszą pomoc :piwo:
Pozdrawiam :)

margotka
margotka
  21 września 2009

jak będę w domu to poszukam...

jakbym zapomniała (mam ostatnio sklerozę) to mnie kopnij na pw:]

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  21 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: - Paladynów.

skup sie na rycerzach tych ..wielkich :D
Okrągły stół , Roland ;p
z filmów to hmm .. Król Artur, Monty Python i święty Gral :), Gwiezdne wojny :) , Cyd

Konto usunięte
Konto usunięte: - Nekromantów.

księżyc voodoo czy inne filmy w tej tematyce
Nekromancja
Udręczeni

Konto usunięte
Konto usunięte: - Serafin.

może Gabriel ? - może to nie serafin ale film pokazuję anioły w ciekawej postaci :)
...Ignorance is bliss...
Bemu
Posty: 40537 (po ~83 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 45
Bemu
  21 września 2009

przeczytaj Nekroskop Briana Lumle
dobra książka powinieneś odnaleść interesujące Cię tematy

Seks jest jak smarowanie kromki masłem. Co prawda można użyć do tego karty kredytowej, ale jak się użyje noża, jest o wiele łatwiej.

margotka
margotka
  21 września 2009

mam tylko chwilę, wiec napiszę to, co mi przyszło na myśl:

co do Serfinów.. to polecam wizytę w empiku...na półce z malarstwem znajdziesz serię książek "anioły" oraz "demony"... przekrój malarstwa od starożytności na których są wizerunki skrzydlatych... może "coś" cię zainspiruje...

ponadto... Serfainy były w modzie secesyjnej... takze odwołąj się do Młodej Polski... ta epoka obfituje w serafiny w szczególności: MAtejko, Wyspiański i MAlczewski (jezeli nie ściągnieli w Krakowskim Muzeum ekspozycji to powinna być dostępna do tej pory)...

Paladyni to tak jak Rexiu napisał... Roland czyli rycerze Karola Wielkiego... pamiętaj, by w to przypadkiem nie wmieszać Krzyżowców... o rycerstwie jest świetna ksiązka MArii Ossowskiej "Rycerstwo i jego odmiany"... krótka zwięzła i bardzo w temacie...

co do nekromancji... to mnie kojarzy sie głównie z demonologia i wampiryzmem... dlatego tutaj głównie stawiałabym na Petoię "Wampiry i wilkołaki"(w bibliografii jest mnóstwo odnośników do kolejnych ksiąg)... albo z upiorem (człowiek bez duszy)... to już mitologia słowiańska...najlepszy opis jest zawarty w "dziadach" słynny Gustaw-Konrad... ewentualnie voodoo... tytuły musze posprawdzać bo mialam jakaś ksiazke o praktykach magicznych czarnego lądu...

polecam również : "CZarownice" Bastwitza... ale ksiązka prawie nie do zdobycia... znajdują sie w niej szerokie opisy czarowników (magów) i czarownic...przywoływania duchów wraz z tekstami źródłowymi oraz ich demaskacji, jak również działań Inkwizycji...

margotka
margotka
  21 września 2009

aa właśnie zauwzyłam, zes z Katowic.. no to stary szoruj do Bibioteki Śląskiej... CZytelnia Głowna... na 1 piętrze...jak wejdziesz, od razu idz w prawo...i po lewej stronie, w pierwszym zagłębieniu masz cały zestaw lektur z historii... same przekrojówki... "Historię życia prywatnego..." będziesz miał po prawej stronie na drugiej półce od dołu... tam znajdziesz sporo o rycerstwie, czarownikach i pochówkach...

a o praktykach magicznych znajdziesz z drugiej strony segementu z religią/literaturą...czyli etnologia/antropologia(tam gdzie są drugie stoliki po prawej i zaczyna się drugi rząd komputerów)...

wypożycz sobie ksiązke LE Goffa ... to jest o przestrzeni średniowiecznej i tym, jak oni sobie wszystko postrzegali... o aniołach i demonach również... oraz Ariesa... ksiązka ma w tytule coś o pochówkach... to na pewno ci pomoże:> i ma do tego pomocne ryciny;)

AIucard
AIucard
  24 września 2009

Dzięki wam :piwo:
Można closed.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.