kruspe88
kruspe88
  13 września 2009 (pierwszy post)

Witam

Dziś temat o stand-up comedy czyli komediowa forma artystyczna w postaci monologu przed publicznością.

W przeciwieństwie do kabaretu - stand-up opiera się bardziej na charyzmie wykonawcy, oraz kontakcie z publicznością niż na dopracowaniu każdego wiersza przedstawienia i wartości artystycznej. Artyści stand-upowi za główny cel stawiają sobie rozbawienie publiczności.
(tak, zerżnięte z wikipediii)

Jako stand-up comedians prezentowali się m.in. Eddie Murphy, Chris Rock, Robbin Williams czy Woody Allen.
Wielu artystów właśnie dzięki takim występom zdobyło popularność, mam na myśli Eddie'go Izzard'a, George'a Carlin'a czy Jeff'a Dunhama

1. Lubicie takie występy czy wolicie zwyczajne kabarety?
2. Macie jakichś ulubionych artystów z tego gatunku?
3. Czy możemy w Polsce wskazać takich stand-up'ów? Halama? Pazura? Kryszak? (tego ostatniego osobiście nie znoszę)

to by było na tyle...

kuba92762
kuba92762
  13 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Lubicie takie występy czy wolicie zwyczajne kabarety?

Wole takie wystepy niz kabarety.
Niewiele tego ogladam, aleJeffa Dunhuma uwielbiam.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy możemy w Polsce wskazać takich stand-up'ów? Halama? Pazura? Kryszak? (tego ostatniego osobiście nie znoszę)

Nawet nie wiem.Pazura w sumie kiedys smieszny byl.
donRino
donRino
  13 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Lubicie takie występy czy wolicie zwyczajne kabarety? 2. Macie jakichś ulubionych artystów z tego gatunku? 3. Czy możemy w Polsce wskazać takich stand-up'ów? Halama? Pazura? Kryszak? (tego ostatniego osobiście nie znoszę)


Wolę takie występy niż te nie śmieszne kabarety...

Konto usunięte
Konto usunięte: George'a Carlin'a

:tak: ze względu na to, że gada z sensem i potrafi nieźle wyśmiać każdy system. Ale czasami przesadza...

Daniec był dobry :)
shamaramorgan
shamaramorgan
  13 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Lubicie takie występy czy wolicie zwyczajne kabarety?

Wolę kabarety. Ewentualnie jakiś monolog Piaseckiego czy Poniedzielskiego

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy możemy w Polsce wskazać takich stand-up'ów? Halama? Pazura? Kryszak? (tego ostatniego osobiście nie znoszę)

śmieje się z własnych dowcipów, ale go lubię ;)
taki fajny starszy pan :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  13 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Lubicie takie występy czy wolicie zwyczajne kabarety?

wole stand-up comedy niz kabarety.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Macie jakichś ulubionych artystów z tego gatunku?

Russell Brand, Ricky Gervais, w sumie mnostwo ich jest, pelno tego ogladam w tv i nawet nie pamietam imion.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy możemy w Polsce wskazać takich stand-up'ów? Halama? Pazura? Kryszak? (tego ostatniego osobiście nie znoszę)

nie wiem, nie pamietam kiedy ich ostatnio widzialam, wiec ciezko mi ocenic.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  13 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Lubicie takie występy czy wolicie zwyczajne kabarety?

ogólnie mi to bez różnicy
jak jest dobry skecz kabaretowy to się pośmieję i tak samo jak wyjdzie jedna osoba i trafi w moje poczucie humoru

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Macie jakichś ulubionych artystów z tego gatunku?

z Polskich
- Daniec, Kryszak, Piaseczny i czasami Mariusz z Łowców :)
zagraniczni

- to ogólnie nie mam okazji oglądać, ale ostatnio widziałem program Trzej Amigos o własnie takich One Men Show - byli zabawni ale i hardcorowi w swoich tekstach

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy możemy w Polsce wskazać takich stand-up'ów? Halama? Pazura? Kryszak? (tego ostatniego osobiście nie znoszę)

j.w :woot:
...Ignorance is bliss...
HandOfFate
HandOfFate
  13 września 2009

Robin Williams: Live on Broadway - chyba najlepszy stand-up jaki widzialem :tak:
polecam kazdemu.
http://www.filmweb.pl/f288375/Robin+Williams+Live+on+Broadway,2002

UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  19 września 2009

1. Lubię a od jakiegoś czasu śmieszą mnie dużo bardziej niż kabarety...
2. Niewiele obejrzałam stand-upów, ale do tej pory najbardziej przypadły mi do gustu występy George'a Carlina. Wielka szkoda, że nie żyje...
Fakt - nieraz przesadzał i był bardzo bezpośredni. Ale jego "chamstwo" było inteligentne, ironiczne i trafne! Dlatego tak mi się spodobało. ;)
3. Nie wiem...może M. Daniec? Za Kryszakiem też jakoś nie przepadam, ale Daniec jest zabawny. I Pazura też kiedyś był...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.