Konradziq
Konradziq
  1 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Na początek, odpowiedzi.
I .
a)
1. bursztyn 2. cynober 3. cyjan
Zadanie polegało na fachowym nazwaniu trzech barw. "Szaraczki" :> mają z tym spore problemy, jednak dla ludzi interesujących się sztuką nie powinno to być trudne :ninja: .
A jednak.
b) c) d)
Kolejno 56, 49, 37.
Może pamiętacie (a może i nie :>), podobne testy przeprowadza się dzieciom w wieku przedszkolnym/wczesnoszkolnym w trakcie bilansu. Mają one za zadanie określić czy dana osoba ma zaburzenia rozpoznawania barw.
Jeśli na obrazku b) nie widzisz liczby 56, prawdopodobnie masz tritanopię (nierozpoznawanie barwy żółtej i niebieskiej). Jeśli na c) nie dostrzegasz liczby 49, możesz być daltonistą (fachowo mówiąc, mieć deuteranopię; nie rozpoznajesz barwy zielonej/mylenie jej z czerwoną). Natomiast jeśli na obrazku d) nie widzisz liczby 37, możesz mieć protanopię (nierozpoznawanie barwy czerwonej/mylenie jej z zieloną).

II .
e)
Tu jest dalmatyńczyk.
f)
A tu, John Lennon.
g)
Tu 9 delfinów.
h)
A tu, 30 zwierząt.

III .

I wierzcie, bądź nie, ale kierunek obrotu tej kobiety zależy tylko i wyłącznie od Was samych.
Jeśli widzisz ją obracającą się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, oznacza to, że w tej chwili Twoja prawa półkula mózgu jest bardziej aktywna. Jeśli zaś w przeciwną stronę, lewa.

Podobno tylko 30% ludzkości potrafi zmienić siłą woli kierunek jej obrotu. Mi się udaje, a Tobie? :>

I czas na wyniki.
Co prawda, nie było aż takiego zainteresowania... ale cóż.


Trzecie miejsce zdobywa RexMundi.
Drugie, 4Pure.
A zwyciężyła... agoosiaaa !

Gratulujemy wzroku i spostrzegawczości ; ).

Jeszcze podziękowania dla wszystkich biorących udział w zabawie:
RexMundi, shamaramorgan, 4Pure, XxLoveMeSweetiexX, agoosiaaa, Majjuss

Podzielcie się ;-P.


Na koniec małe przemyślenia :>.
Tylko jedna osoba trafiła z jednym kolorem. Wcale nie takie proste, co? ;> Zważywszy na to, że poszczególne odcienie niewiele się od siebie różnią.
Nazwisko Johna Lennona padło dopiero po wskazówce, że nie jest to zwykła 'twarz'. Były nawet odpowiedzi, że to twarz kobiety :>.
Wszyscy 'wpadliście' :ninja: (nie wliczając Reksia :>, który przyznał się, że już to widział). Na wazonie są delfiny, nie jakaś erotyczna poza! Zboczuchy :ninja: .
;-P

Jeszcze raz, dzięki : ).

Aha, po przeczytaniu odpowiedzi, udało się Wam zmienić kierunek obrotu? ;>
I dostrzegacie już delfiny, czy nadal nie? ;>

I do wielu pytanie - może już czas wybrać się do okulisty? ;>
agoosiaaa
agoosiaaa
  1 sierpnia 2009
Konradziq
Konradziq: 1. bursztyn 2. cynober 3. cyjan Zadanie polegało na fachowym nazwaniu trzech barw. "Szaraczki" :> mają z tym spore problemy, jednak dla ludzi interesujących się sztuką nie powinno to być trudne .

czyli praktycznie mialam racje, tylko rypnelam sie z cyjanem, bo go wzielam za troche ciemniejszy lazur :)

Konradziq
Konradziq: A zwyciężyła... agoosiaaa !

:rock:

Konradziq
Konradziq: Tylko jedna osoba trafiła z jednym kolorem. Wcale nie takie proste, co? ;> Zważywszy na to, że poszczególne odcienie niewiele się od siebie różnią.

a wlasnie, ze trafilam z dwoma, tylko nie pamietalam nazwy drugiego koloru :jezyk2:
gupia chinska czerwien :ninja: :mrgreen:

Konradziq
Konradziq: Nazwisko Johna Lennona padło dopiero po wskazówce, że nie jest to zwykła 'twarz'.

w zyciu bym sie nie skapnela, bo nawet nie pamietam dokladnie jak on wyglada :P

Konradziq
Konradziq: Aha, po przeczytaniu odpowiedzi, udało się Wam zmienić kierunek obrotu? ;> I dostrzegacie już delfiny, czy nadal nie? ;> I do wielu pytanie - może już czas wybrać się do okulisty? ;>

no wlasnie chyba sie kreci w druga strone :woot:
od samego poczatku je dostrzegalam :P
wlasnie jestem umowiona na 10tego :jezyk2:

Pozdrawiam :d
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  1 sierpnia 2009
Konradziq
Konradziq: Wszyscy 'wpadliście' (nie wliczając Reksia :>, który przyznał się, że już to widział)

ale że Lennona ?
dopiero tu widziałem to zdjęcie :tak:

9 siedze teraz u kuzynki i na jej monitorze widze tylko kreski :ninja: )

Konradziq
Konradziq: Trzecie miejsce zdobywa RexMundi.

to wina internetu..bo nie otwierał wszystkich zdjęc :smutny:

Konradziq
Konradziq: Na wazonie są delfiny, nie jakaś erotyczna poza! Zboczuchy .

podobno tylko osoba ( a glównie dzieci ) która nigdy nie miała nic wspołnego z erotyzmem itp widzi tam delfiny i nic więcej :tak:
- ten obraz oczywiście znałem mimo ze widze ( na pierwszy rzut oka) co innego :D

Konradziq
Konradziq: I do wielu pytanie - może już czas wybrać się do okulisty? ;>

mam nadzieję ze nie :)
cwicze wzrok :mrgreen:

Konradziq
Konradziq: Drugie, 4Pure. A zwyciężyła... agoosiaaa !

gratuluje
([color=white]jako dżentelmen puściłem panny przodem :mrgreen: )
...Ignorance is bliss...
shamaramorgan
shamaramorgan
  1 sierpnia 2009
Konradziq
Konradziq: jednak dla ludzi interesujących się sztuką nie powinno to być trudne .

:wtf: każdy normalny powie po prostu niebieski czerwony żółty a nie będzie się paprał z jakimiś nazwami ;d

Konradziq
Konradziq: I wierzcie, bądź nie, ale kierunek obrotu tej kobiety zależy tylko i wyłącznie od Was samych. Jeśli widzisz ją obracającą się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, oznacza to, że w tej chwili Twoja prawa półkula mózgu jest bardziej aktywna. Jeśli zaś w przeciwną stronę, lewa.

no właśnie, bo raz widziałam, że kręci się w jedną stronę, a raz widziałam, że kręci się w przeciwnym kierunku ;d

Konradziq
Konradziq: Nazwisko Johna Lennona padło dopiero po wskazówce, że nie jest to zwykła 'twarz'. Były nawet odpowiedzi, że to twarz kobiety :>. Wszyscy 'wpadliście' (nie wliczając Reksia :>, który przyznał się, że już to widział). Na wazonie są delfiny, nie jakaś erotyczna poza! Zboczuchy .

ja też to widziałam, więc nie odpowiadałam :d

Konradziq
Konradziq: Aha, po przeczytaniu odpowiedzi, udało się Wam zmienić kierunek obrotu? ;>

staram się, ale nie mogę ;d
shamaramorgan
shamaramorgan
  1 sierpnia 2009

btw. z tym Lennonem byłam blisko, bo mówiłam, że to Harry Potter ;d

MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  2 sierpnia 2009
Konradziq
Konradziq: Może pamiętacie (a może i nie :>), podobne testy przeprowadza się dzieciom w wieku przedszkolnym/wczesnoszkolnym w trakcie bilansu. Mają one za zadanie określić czy dana osoba ma zaburzenia rozpoznawania barw. Jeśli na obrazku b) nie widzisz liczby 56, prawdopodobnie masz tritanopię (nierozpoznawanie barwy żółtej i niebieskiej). Jeśli na c) nie dostrzegasz liczby 49, możesz być daltonistą (fachowo mówiąc, mieć deuteranopię; nie rozpoznajesz barwy zielonej/mylenie jej z czerwoną). Natomiast jeśli na obrazku d) nie widzisz liczby 37, możesz mieć protanopię (nierozpoznawanie barwy czerwonej/mylenie jej z zieloną).

wszystkie 3 sa ledwo widoczne ze tak powiem z tego co pamietam testy na daltona byly duzo prostsze :d

Konradziq
Konradziq: Zadanie polegało na fachowym nazwaniu trzech barw. "Szaraczki" :> mają z tym spore problemy, jednak dla ludzi interesujących się sztuką nie powinno to być trudne

pastelowy zolty, pastelowy czerwony i pastelowy jasny niebieski
nie wiem gdzie tam bursztyn widzisz albo cyjan
ten drugi jakos nie podobny do tego ze skrotu CMYK

Konradziq
Konradziq: eśli widzisz ją obracającą się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, oznacza to, że w tej chwili Twoja prawa półkula mózgu jest bardziej aktywna.

czyli mam chwilowe lewe dysmozgowie? ;)

Konradziq
Konradziq: Podobno tylko 30% ludzkości potrafi zmienić siłą woli kierunek jej obrotu. Mi się udaje, a Tobie? :>

nie wiem czy to nie podpucha i tak se obrazek chodzi raz w te raz we wte ale mi sie udalo :d
co zabawne jak skonczylem pisac i podjechalem wyzej zeby sprawdzic znowu krecila sie tak jak na poczatku :D
kajn problem ze zmiana ale najpierw krecila sie w prawo :P
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  2 sierpnia 2009

co do wazonu to widze i delfiny i sexa na raz zas lenona w zyciu bym nie poznal bo ledwo widze jakis zarys twarzy :d

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  2 sierpnia 2009
Konradziq
Konradziq: Podobno tylko 30% ludzkości potrafi zmienić siłą woli kierunek jej obrotu. Mi się udaje, a Tobie? :>

udaje mi sie
chociaż wydaje mi się ze robię to bardziej nieświadomie niż celowo ;p
...Ignorance is bliss...
Konradziq
Konradziq
  2 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a wlasnie, ze trafilam z dwoma, tylko nie pamietalam nazwy drugiego koloru

Czyli trafiłaś tylko z jednym ;P.

RexMundi
RexMundi: ale że Lennona ?

Nie, nie. To zdanie odnosi się do następnego (o delfinach), nie poprzedniego.

RexMundi
RexMundi: siedze teraz u kuzynki i na jej monitorze widze tylko kreski

Widocznie ma pod innym kontem monitor ustawiony :ninja: .
(Wystarczy popatrzeć trochę z dołu ; )

RexMundi
RexMundi: to wina internetu..bo nie otwierał wszystkich zdjęc (...) [color=white](jako dżentelmen puściłem panny przodem )

To w końcu jaka jest oficjalna wersja? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: każdy normalny powie po prostu niebieski czerwony żółty a nie będzie się paprał z jakimiś nazwami ;d

Podzielam to zdanie :D.

Konto usunięte
Konto usunięte: ja też to widziałam, więc nie odpowiadałam :d

To trzeba było. Wypchnęłabyś Rexa z podium :P.

Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem gdzie tam bursztyn widzisz albo cyjan

Ja nie widzę :>.
Wpisz sobie w googlach nazwę danego koloru+"kolor"+"wiki" :>.

Konto usunięte
Konto usunięte: czyli mam chwilowe lewe dysmozgowie? ;)

Nie widzę powiązania jednego z drugim :ninja: .

Konto usunięte
Konto usunięte: btw. z tym Lennonem byłam blisko, bo mówiłam, że to Harry Potter ;d

No tak. I ten, i ten Brytyjczyk, w dodatku płci męskiej :>.

Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem czy to nie podpucha i tak se obrazek chodzi raz w te raz we wte

Też się na początku zastanawiałem :>.
Potem skupiłem się na jednym obrocie i tak patrzyłem z 5 min. Nie zmieniła kierunku.
W końcu rozszczepiłem na części pierwsze (cały gif na poszczególne obrazy; tak jak film na klatki). Nie ma żadnej podpuchy.
Co śmieszniejsze, gdy się obraca zgodnie ze wskazówkami zegarka, stoi na lewej nodze, gdy w odwrotnym kierunku, na prawej :D.

RexMundi
RexMundi: 12:12

:ninja:
shamaramorgan
shamaramorgan
  2 sierpnia 2009
Konradziq
Konradziq: To trzeba było. Wypchnęłabyś Rexa z podium :P.

a, niech ma :D

Konradziq
Konradziq: No tak. I ten, i ten Brytyjczyk, w dodatku płci męskiej :>.

no widzisz :D Powinieneś mi zaliczyć tę odpowiedź :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  2 sierpnia 2009
Konradziq
Konradziq: Czyli trafiłaś tylko z jednym ;P.

niby tak, ale wiedzialam ze to cynober, po prostu nie potrafilam okreslic tego w slowach :D
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  3 sierpnia 2009
Konradziq
Konradziq: Co śmieszniejsze, gdy się obraca zgodnie ze wskazówkami zegarka, stoi na lewej nodze, gdy w odwrotnym kierunku, na prawej :D.

to cos jak z rzutem ukosnym bryły
mozna sobie zamiennie wizualizowac ze jest narysowany do lub od widza :d
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.