andrzejlisek
andrzejlisek
  15 lipca 2009 (pierwszy post)

Zauważyłem, że przy wrzucaniu filmu na YouTube pojawia się taki tekst:

"Ważne: Bez uzyskania zgody nie możesz przesyłać programów telewizyjnych, wideoklipów, relacji z koncertów ani reklam, jeśli nie jesteś autorem całości materiału"

Programy telewizyjne, wdeoklipy, relacje z koncertów, to ja rozumiem, bo to są materialy komercyjne, na których rozpowszechnianiu producenci i muzycy zarabiają a takie samowolne rozpowszechnianie jest karalne.

Ale reklama? To chyba jakieś nie porozumienie. W reklamie, w odróżnieniu od filmów, wideoklipów, właśnie o to chodzi, żeby ona dotarła do jak największej liczby ludzi za darmo i bez żadnych problemów. Więc dlaczego rozpowszechnianie reklam np. nagranej z telewizji miałoby być niezgodne z prawem, jeżeli o rozpowszechnienie właśnie chodzi, co za tym idzie większa sprzedaż tego, co się reklamuje?

Czy ktoś może to wyjaśnić?

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  15 lipca 2009

bo trzeba mieć prawa autorskie

...Ignorance is bliss...
folkemon
folkemon
  15 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Więc dlaczego rozpowszechnianie reklam np. nagranej z telewizji miałoby być niezgodne z prawem, jeżeli o rozpowszechnienie właśnie chodzi, co za tym idzie większa sprzedaż tego, co się reklamuje?

gdyż ponieważ w nich, tych reklamach, są np czasami często fragmenty utworów muzycznych, albo jakieś takie inne rzeczy różne, za które wykonawca np mógł on wziąć pieniądze i w kontrakcie mogło być pisać napisane ile razy i gdzie ma się ta ona reklama ukazać, a jak to wrzucisz na youtube to wiesz.. oszukasz jego tego wykonawcę

ja to tak rozumiem, nie znam się na tym nim zbytnio ja
andrzejlisek
andrzejlisek
  15 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: andrzejlisek: Więc dlaczego rozpowszechnianie reklam np. nagranej z telewizji miałoby być niezgodne z prawem, jeżeli o rozpowszechnienie właśnie chodzi, co za tym idzie większa sprzedaż tego, co się reklamuje? gdyż ponieważ w nich, tych reklamach, są np czasami często fragmenty utworów muzycznych, albo jakieś takie inne rzeczy różne, za które wykonawca np mógł on wziąć pieniądze i w kontrakcie mogło być pisać napisane ile razy i gdzie ma się ta ona reklama ukazać, a jak to wrzucisz na youtube to wiesz.. oszukasz jego tego wykonawcę


Jeżeli to jest prawda, to chyba wszystko się wyjaśniło. Kiedyś były reklamy jakiegoś hipermarketu, a potem jakiejś usługi w Orange, w reklamach występował Michał Wiśniewski. Piosenkarz zapewne wziął pieniądze za ten występ.
fantastica
fantastica
  15 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale reklama?

no ale po co wgrywać reklame na youtube? :zonk:
i tak prawie wszystkie reklamy są nudne przecież! :nielapie: :ziew:
andrzejlisek
andrzejlisek
  16 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i tak prawie wszystkie reklamy są nudne przecież!

Teraz to tak, kiedyś były lepsze.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.