Kusza
Kusza
  27 czerwca 2009 (pierwszy post)

Witam. :)

Temat dyskusji to: Wychowanie przez film.

Wiemy doskonale o tym jak bardzo film wpływa na psychikę młodego człowieka.
Kształtuje jego światopogląd, sprawia że na różne sprawy patrzy z zupełnie innej strony.
Film jest jedną z najbardziej ulubionych dziecięcych rozrywek.
Są one dla nich ucieczką od rzeczywistości i pozwalają im zanurzyć się w świecie fantazji.

1. Czy uważasz że oprócz rozrywki film dostarcza młodemu człowiekowi jakichś wartości? Jeśli tak to jakich?
2. Czy dostarcza im jakichś wzorców zachowań? Pozytywnych/negatywnych. Jeśli tak to podaj konkretny przykład filmu/postaci.
3. Zdarza się Wam zauważyć, jak bardzo młody człowiek zmienia się pod wpływem jakiegoś filmu? Pozytywnie/negatywnie, i konkretny przykład.
4. Czy uważasz, że ostatnio popularne anime (czy jak to tam się nazywa) typu Naruto wpływają na młodzież pozytywnie? Dlaczego?
5. Czy pamiętasz film który w przeszłości w jakikolwiek sposób wpłynął na Twoje zachowanie/charakter?

Pozdrawiam :bye:

IGAzzz
IGAzzz
  27 czerwca 2009

1. filmy na pewno dostarczają wielu przykładów różnych wartości, np. odwagi, lojalności itp... ale w niektórych produkcjach przedstawione są jako zbyt heroiczne;
2. postacie takie jak pszczółka maja czy muminek pokazują co jest dobre a czego raczej nie warto probować;
3. żadnego przykładu takiej przemiany nie mogę podać, ale ostatnio czytałam o terapiach poprzez film -opisuje się swój charakter i potrzebę zmian jakie się chce osiągnąć, a psycholodzy dobierają odpowiedni film, jak dla mnie bardzo ciekawe;
4. w pewnym stopniu mogą wpływać pozytywnie, bo pokazują że trzeba walczyć ze złem itd... ale jest w nich dużo przemocy, którą młoda widownia prawdopodobnie przetestuje;
5. najbardziej lubiłam muminki, myślę że wpłynęly na mnie całkiem pozytywnie... ;-D

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  27 czerwca 2009
Kusza
Kusza: Czy uważasz że oprócz rozrywki film dostarcza młodemu człowiekowi jakichś wartości? Jeśli tak to jakich?

może w jakiś sposób uświadamiać nas w różnych aspektach życia
pokazać i zaprezentować - kultury , zachowanie , historie
oczywiście w jakimś stopni zgodne z rzeczywistością

Kusza
Kusza: Czy dostarcza im jakichś wzorców zachowań? Pozytywnych/negatywnych

no raczej
w filmach zazwyczaj jest bohater pozytywny i negatywny
wiec i jakies wzorce zachowań z tym się wiążą
Kusza
Kusza: Jeśli tak to podaj konkretny przykład filmu/postaci.

William Wallace - "Waleczne serce" - patriota :woot:
William Thatcher - "Obłędny rycerz" - człowiek może zmienić swój los :woot:
Chris Gardner - " W Pogoni za szczęściem" - ciężką pracą i poświęceniem można osiągnąć szczęście
Edward Nożycoręki - bo takich Edwardów na świecie pełno :woot:

Gwizdnę wojny - dobro i zło :woot:

Jack Torrance - symbol strachu i szaleństwa :ninja:

Kusza
Kusza: 5. Czy pamiętasz film który w przeszłości w jakikolwiek sposób wpłynął na Twoje zachowanie/charakter?

Indiana Jones - zainteresowałem się historią a na pewnym etapie życia chciałem zostać archeologiem
Forrest Gump - (jak mówił tekst z książki czy filmu - po obejrzeniu/ przeczytaniu spojrzysz na świat oczami Forresta Gumpa ) i chyba patrze
Siła Spokoju - motywujący film (lubie go oglądać gdy mam "dołka" )

Kusza
Kusza: Zdarza się Wam zauważyć, jak bardzo młody człowiek zmienia się pod wpływem jakiegoś filmu? Pozytywnie/negatywnie, i konkretny przykład.

mój siostrzeniec jest np. zafascynowany "Pancernymi"
gdy idę z nim na rowery albo na grzyby to zazwyczaj udajemy postacie z serialu

ale jakiś konkretnych zmian raczej nie dostrzegam
po za tym nie uważam że to Film(bajka, serial, gra) zmienia człowieka i jego zachowanie
tylko sam człowiek i jego wychowanie

Kusza
Kusza: 4. Czy uważasz, że ostatnio popularne anime (czy jak to tam się nazywa) typu Naruto wpływają na młodzież pozytywnie? Dlaczego?

to zależy od anime i co w nim jest pokazywane
może i to nie tylko jakas bajka.. ale i film .. zaoferować jakiś typ zachowania.. ale to od nas zależy czy tak sie zachowamy
czy umiemy odróżnić dobro od zła
byłem wielkim fanem anime Captain Tsubasa ( uwielbiam grać w piłkę ) czy coś wyniosłem z tego anime ? ( pomijając fakt że to co tam robili na boisku jest nierealne )
to przede wszystkim anime uczyło walko do końca ale też zasad fair play :woot:
- no i krzyczenia na boisku np. "ognisty strzał" :lol2:

=
to tak tyle na szybkości
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  27 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jest w nich dużo przemocy, którą młoda widownia prawdopodobnie przetestuje;

jak jest głupia to przetestuje
a to już nie wina filmu tylko systemu
...Ignorance is bliss...
shamaramorgan
shamaramorgan
  27 czerwca 2009
Kusza
Kusza: 3. Zdarza się Wam zauważyć, jak bardzo młody człowiek zmienia się pod wpływem jakiegoś filmu? Pozytywnie/negatywnie, i konkretny przykład.

często filmy zmieniały mój sposób patrzenia na świat.
trudna na poczekaniu przypomnieć sobie jakiś przykład, ale na pewno "zielona mila" "requiem dla snu" "jutro idziemy do kina". Negatywnych zmian jednak nie odczułam.
Kusza
Kusza: 4. Czy uważasz, że ostatnio popularne anime (czy jak to tam się nazywa) typu Naruto wpływają na młodzież pozytywnie? Dlaczego?

moim zdaniem za dużo winy zrzuca się na bajki , zamiast na to, że to rodzice nie interesują się dzieckiem.
bardzo chętnie oglądałam dragon balla i nie wydaje mi się, bym wyrosła na osobę, która ma w sobie dużo agresji itp.

Kusza
Kusza: 5. Czy pamiętasz film który w przeszłości w jakikolwiek sposób wpłynął na Twoje zachowanie/charakter?

powyższe.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.