darkCubeO
darkCubeO
  8 maja 2009 (pierwszy post)

zapraszam do obejrzenia moich zdjęć nie profesjonalnych :rock:
zdjęcia zrobione nikonem d60 ze szkiełkiem 18-55mm VR + polar cpl i uv :run:
pierwsza strona :run:
http://www.fmix.pl/zdjecia/18314/1
druga strona :run:
http://www.fmix.pl/zdjecia/18314/2

przy okazji szukam dziewczynę do zdjęć w plenerze ... :kv3:
dzięki z góry za te normalne komentarze i za te ....

izkas1
izkas1
  8 maja 2009

nie znam się na fotografii, ale okiem laika mogę powiedzieć, że jest kilka zdjęć, które przykuły moją uwagę

Holigula
Holigula
  8 maja 2009

Kilka jest bardzo ciekawych;) Kurde... Gdybym miala aparat taki jak ty masz, to bym cały czas zdjęcia robiła... To moja taka pasja;) Niestety, na taki sprzęcik trzeba ładną kase wydać...
Więc pozostają baaaardzo amatorskie zdjęcia... Np na moim profirze...

shamaramorgan
shamaramorgan
  8 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: przy okazji szukam dziewczynę do zdjęć w plenerze ... dzięki z góry za te normalne komentarze i za te ....

bardzo chętnie zostałabym Twoja modelką ;)

co do zdjęć, bardziej podobają mi się te kolorowe. Czarno białe, nie mają ładnego kontrastu, ale to dlatego, że chyba nie byly wcale przerabiane.
wydaje mi się, że czasem sam nie wiesz, jak miało wyglądać zdjęcie. Chodzi mi o Stare Miasto. Budynek obcięty, schody, notabene bardzo ładne, niestety ucięte....
Ale fotografia to sztuka, nie wiadomo co chciał przekazać autor ;)
darkCubeO
darkCubeO
  8 maja 2009

właśnie... zarabiać na pasji ... pstrykać zdjęcia i na nich zarabiać na życie...
to jest życie....

Holigula
Holigula
  8 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie... zarabiać na pasji ... pstrykać zdjęcia i na nich zarabiać na życie... to jest życie....


Gdyby to było realne... I były to pieniądze, z których da się norlmanie żyć i to miesiać w miesiąc...

Taka moja malutka rada;)
Spróbuj nadać fotografii kolorów. Pobaw się w cienie. To bardzo ważny element, który dodaje uroku.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czarno białe, nie mają ładnego kontrastu, ale to dlatego, że chyba nie byly wcale przerabiane.


Dobry fotograf nie musi przerabiać zdjęć. On je tylko delikatnie rasuje i to nie zawsze...
darkCubeO
darkCubeO
  8 maja 2009

może zmień kalibracje monitora
i ustaw inaczej kontrast jasność na 50%
zupełnie inaczej na ekranie laptopa a zupełnie inaczej na ekranie monitora
kolory są mocno żywe

shamaramorgan
shamaramorgan
  8 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobry fotograf nie musi przerabiać zdjęć. On je tylko delikatnie rasuje i to nie zawsze...


Konto usunięte
Konto usunięte: Spróbuj nadać fotografii kolorów. Pobaw się w cienie. To bardzo ważny element, który dodaje uroku.

oto mi chodziło. To jest dodanie "smaku" fotografii.
darkCubeO
darkCubeO
  8 maja 2009

ustaw sobie jasność, kontrast, nasycenie, odcień na 50%
i powiesz mi że brakuje kolorów albo poczytaj komentarze pod zdjęciami

darkCubeO
darkCubeO
  8 maja 2009
http://www.fmix.pl/zdjecie/678014
przeczytaj komentarze
Kamaa08
Kamaa08
  8 maja 2009

jeśli chcesz dobrą opinię , załóż konto na jakimś portalu, gdzie przesiadują profesjonaliści.
zdjęcia moim zdaniem takie sobie, widać, że przed Tobą długa droga. No ale ja też dopiero zaczynam, więc kupa pracy [jakże przyjemnej] także przede mną. :)
Rób mniej a konkretniej, bardziej zwracaj uwagę na detale... i przede wszystkim na światło bo to ono nadaje kształt. Popracuj nad kadrem i nad kontrastem.

shamaramorgan
shamaramorgan
  8 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.fmix.pl/zdjecie/678014 przeczytaj komentarze

to zdjęcie jest ładne.
darkCubeO
darkCubeO
  8 maja 2009

mam na digart pl
cubeline

Kamaa08
Kamaa08
  8 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mam na digart pl cubeline

za co zablokowali? :mrgreen:
też mam.
darkCubeO
darkCubeO
  8 maja 2009

eheheh :smoczek: za kłócenie sie na forum... na digart jest mocna wazelinka
z komentarzami... i krytykują bez zdjęć....

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.