LaNinaMia
LaNinaMia
  3 maja 2009 (pierwszy post)
Witam,
mam mały problem mianowicie na swojej prezentacji maturalnej (nie odsyłajcie mnie na szkołę bo nie o tym teraz) uznałam Władce Pierścieni za klasykę. Jedna polonista powiedziała, że to jest błąd, że WP nie jest klasyką. Ale dla jednych może być to klasyka a dla innych nie.

Więc pytanie z mojej strony do was: (najlepiej dla tych co interesują się tą tematyką)
Czy Władca Pierścieni jest dla was klasyką fantasty czy nie? Prosiłabym o uzasadnienie :)

Pozdrawiam :)
folkemon
folkemon
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mogłeś sobie to darować

e tam, śmieję się, że wracasz znowu z innym nickiem :lol2:
kobieta zmienną jest :]

nie chciałem Cię urazić :nie:

ucz się !!!!! :martuska:

3mam kciuki : )
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie dalej o maturach.

ale skoro nauczycielka Cię "instruuję" to chyba jednak masz konsultację przed maturą
...Ignorance is bliss...
Konradziq
Konradziq
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 100 lat to za dużo czasu

Informacja wyrwana z kontekstu :>.

Konto usunięte
Konto usunięte: W niektórych dziedzinach 100 lat to za dużo czasu aby oczekiwać na to że ogłoszą cos klasykiem. Na ten przykład w kinematografii która ma nie wiele ponad 100 lat.

Przecież jasno napisałem, że chodzi o literaturę.

Konto usunięte
Konto usunięte: nie licząc starożytnych wierzeń oraz powieści Homera

Dlaczego tylko to? Przecież w późniejszym okresie można znaleźć dzieła zawierające elementy fantastyki :>.
Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  4 maja 2009
Konradziq
Konradziq: Informacja wyrwana z kontekstu :>.

jak by się uwzioł to twoja wypowiedź także. Gdyż pytanie yło o klasykę FANTASY nie LITERATURY

Konradziq
Konradziq: Przecież jasno napisałem, że chodzi o literaturę.

to Horacy napisał:) a ja nie muszę się z nim godzić

Konradziq
Konradziq: Dlaczego tylko to? Przecież w późniejszym okresie można znaleźć dzieła zawierające elementy fantastyki :>.

A poszperałem w większości internetowych encyklopedii ( bo wikipedia raczej nie jest solidnym źródłem wiedzy)
I definicja fantasy jest taka, że nawiązuje tylko ona do fantastyki baśni i mitów.
I w niektórych przypadkach są nawet przekierowania i linki do twórczości Tolkiena:rock:
LaNinaMia
LaNinaMia
  5 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: e tam, śmieję się, że wracasz znowu z innym nickiem kobieta zmienną jest :] nie chciałem Cię urazić

A tam odrazu :nie:.

Konto usunięte
Konto usunięte: ucz się !!!!!

No uczę się.

RexMundi
RexMundi: ale skoro nauczycielka Cię "instruuję" to chyba jednak masz konsultację przed maturą

Nie, moja nauczycielka nie chciała nic sprawdzać. Przypadkiem ktoś znajomy mi powiedział, że to jest nie na temat a zmienić już nie mogę nic :and:
I zbieram materiały żeby się wybronić przed komisją chociaż na te 30 % bo nie uśmiecha mi się zdawać tego w sierpniu :and:.
pauline321
pauline321
  5 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy Władca Pierścieni jest dla was klasyką fantasty czy nie?


Jest klasyką fantasy. Wspaniale opisana, znana na cały świat. Zresztą wiele artystów bazowało na niej.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, moja nauczycielka nie chciała nic sprawdzać. Przypadkiem ktoś znajomy mi powiedział, że to jest nie na temat a zmienić już nie mogę nic I zbieram materiały żeby się wybronić przed komisją chociaż na te 30 % bo nie uśmiecha mi się zdawać tego w sierpniu .

aha
no ale w sumie i tak musisz chyba odpowiadać według klucza :woot:
żadna oznaka kreatywności nie jest oceniana :woot:
...Ignorance is bliss...
Konradziq
Konradziq
  5 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdyż pytanie yło o klasykę FANTASY nie LITERATURY

Yy. Dla mnie jedno i to samo ;).
(W końcu, fantasy jest gatunkiem literackim.)

Konto usunięte
Konto usunięte: I definicja fantasy jest taka, że nawiązuje tylko ona do fantastyki baśni i mitów.

Bazując na tym, fantasy to nie tylko starożytne wierzenia, Homer i współczesność.
Ot, chociażby Beowulf czy Sir Gawain and the Green Knight (fantasy tamtejszych czasów :>).

Tak czy siak, dla mnie Władca pierścieni jest zbyt 'młody' by nazywać go klasykiem.

The end.
paweldst9090
paweldst9090
  6 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy Władca Pierścieni jest dla was klasyką fantasty czy nie? Prosiłabym o uzasadnienie :)


to chyba masz lipę słońce:ninja::D

jak dla mnie jest. samo przedstawienie świata i fabuła jest dla mnie czymś genialnym.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jedna polonista powiedziała, że to jest błąd, że WP nie jest klasyką.


pewnie dla niej ona może woli akademie pana kleksa.
chorynawory
chorynawory
  9 maja 2009

Może grzecznie poproś nauczycielkę o definicję słowa 'klasyka', bo dla mnie jedna z najbardziej znanych i cenionych powieści fantasy jest klasykiem.
Dla niej klasykiem zapewne są obowiązkowe lektury ;]

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.