PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  23 kwietnia 2009 (pierwszy post)

Cześć Wam!

Lubicie filozofie?

Jakich polskich filozofów wspólczesnych polecacie?

Czytaliście Bajki z Królestwa Lajlonii Kołakowskiego?
Jedna z najważniejszych ksiązek w moim życiu...
A Wy co o niej sądzicie?

A Traktat o łuskaniu fasoli W. Myśliwskiego?
Jakie wrażenia?
Znacie jakieś pozycje literackie które nie będą "suchym" trkatatem filozoficznym?

pozdrawiam serdecznie:*

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 kwietnia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Znacie jakieś pozycje literackie które nie będą "suchym" trkatatem filozoficznym?

nie wiem czy to dobre
ale jedyne co czytałem "filozoficzne" to książka J. Kuczyński - żyć i filozofować
...Ignorance is bliss...
margotka
margotka
  24 kwietnia 2009

filozofia spotkania, a w niej Józef Tischner robi wrażenie... "Spotykając drugiego człowieka, spotykamy Boga"...

Tatarkiewicz ma ciekawe przemyślenia... jedno nawet przytoczę:
"Samotnośc jest przyjemnością dla tych, co jej pragną i męką dla tych, co sa dla niej zmuszeni..." :mrgreen:

666kamilka666
666kamilka666
  24 kwietnia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Lubicie filozofie?

Iteresuję się tym.

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Jakich polskich filozofów wspólczesnych polecacie?

Nie jestem jeszcze na tym 'poziomie" :ninja:.
odwieczna
odwieczna
  24 kwietnia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Lubicie filozofie?


Chciałabym studiować. :D

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Jakich polskich filozofów wspólczesnych polecacie?

Z polskich i współczesnych filozofów nikt mi nie przychodzi do głowy jak na razie.
Mi najbliższy jest Schopenhauer, a jedynym z ulubionych Plotyn. Schopenhauer był pierwszym filozofem, którym się interesowałam. Pociągał mnie jego pesymizm. Teraz staram się poznać cały jego system. Z kolei koncepcje Plotyna uważam za najpiękniejsza w historii filozofii. Mam do niego słabość. :)

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: A Traktat o łuskaniu fasoli W. Myśliwskiego? Jakie wrażenia?

Niesamowita, fascynująca i wciągająca książka. Myśliwski po raz kolejny potwierdził swój talent.
FourthHorsemen
FourthHorsemen
  24 kwietnia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Lubicie filozofie?

jasne, lubię pierdzielić o niczym z mamą w kuchni. zresztą: sama sobie jestem filozofem. mimo że nie lubię, czytam, do szkoły trzeba. kiedyś etykę zgłębiałam, celem argumentacji poglądów
jako umysł analityczny i typowo naukowy zawsze gardziłam filozofami i chodzeniem z głową w chmurach, jedyne co mnie przekonuje, to podstawy, chociażby Platon. Ogólnie, to polecam książki Cohello SĄ GENIALNE!!111!
FoLLowMe666
FoLLowMe666
  24 kwietnia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Lubicie filozofie?

tak zwlaszcza taką związaną z sferą ludzką
margotka
margotka
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jako umysł analityczny i typowo naukowy zawsze gardziłam filozofami


filozofowie to umysły analitycne i typowo naukowe... filozofia bez logiki byłaby niczym...
margotka
margotka
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kiedyś etykę zgłębiałam, celem argumentacji poglądów

a celem argumentacji poglądów zajmuje się erytyka, a nie etyka..
FourthHorsemen
FourthHorsemen
  25 kwietnia 2009
margotka
margotka: filozofowie to umysły analitycne i typowo naukowe... filozofia bez logiki byłaby niczym...

Nie cierpię długaśnych wywodów o życiu i śmierci. Lubię krótko i konkretnie, im mniej gadania i więcej logiki, tym lepiej

margotka
margotka: a celem argumentacji poglądów zajmuje się erytyka, a nie etyka..

Czytałam podręczniki do etyki, żeby uporządkować sobie jakoś pogląd na eutanazję, aborcję etc.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.