blondynkaax3
blondynkaax3
  18 kwietnia 2009 (pierwszy post)
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodziło w filmie "Nieznajomi"?
Bo oglądam to trzeci raz i nadal nie wiem, kim byli zabójcy i co mieli na celu zabijając ich. Film ten miał równie dziwne zakończenie. Właściwie do końca nie wiadomo o co w tym filmie chodzi. Wiem jedynie tyle, że wyjechali na wspólny weekend do domku ojca tego faceta a reszta jest dla mnie zagadką xD
:woot:
Może ktoś mi nieco przybliży 'przesłanie' tego filmu...
andrewkoegh
andrewkoegh
  18 kwietnia 2009

Celem tego morderstwa była zabawa, nie było żadnego innego motywu, sami zabójcy w pewnym momencie zapytani dlaczego to zrobili odpowiedzieli: ponieważ byliście w domu. Należy dodać, że film powstał na podstawie realnych wydarzeń i jest swoistym przedstawieniem tego do czego jesteśmy zdolni - mordowania innych ludzi bez żadnego powodu (:

blondynkaax3
blondynkaax3
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ponieważ byliście w domu

No właśnie- oglądając ten film miałam wrażenie że oni się z nimi bawią w kotka i myszkę ;D
A na koniec oni się spytali czemu to robią, i usłyszeli odpowiedź: Bo byliście w domu. Zastanawiałam się nad tym długo, o co w tym chodzi.
Poza tym ja bym chyba zarżnęła tą babkę i bym jej te kudły z głowy wyrwała a tamta kobieta która była 'prześladowana' wolała czekać aż się coś stanie zamiast ratować życie i uciekać albo ich zastrzelić, bo mieli taką możliwość.
shamaramorgan
shamaramorgan
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Właściwie do końca nie wiadomo o co w tym filmie chodzi. Wiem jedynie tyle, że wyjechali na wspólny weekend do domku ojca tego faceta a reszta jest dla mnie zagadką xD


Konto usunięte
Konto usunięte: Celem tego morderstwa była zabawa, nie było żadnego innego motywu, sami zabójcy w pewnym momencie zapytani dlaczego to zrobili odpowiedzieli: ponieważ byliście w domu. Należy dodać, że film powstał na podstawie realnych wydarzeń i jest swoistym przedstawieniem tego do czego jesteśmy zdolni - mordowania innych ludzi bez żadnego powodu (:

jw.
Poza tym...
z wypowiedzi bohaterów wnioskujemy, że para pokłóciła się dość poważnie, gdyż kobieta nie przyjęła oświadczyn.
Na końcu oglądamy scenę tuż po zabójstwie. W aucie jadą trzy osoby. W tym kobieta, którą widzimy przy zabójstwie. To ona wbiła głównej bohaterce nóż.
Chłopcy jadący na rowerze dają jej ulotkę nt. chrzescijaństwa. Kobieta na końcu mówi zdanie "następnym razem będzie łatwiej."- będzie łatwiej zabić.
Chłopcy odkrywają miejsce zbrodni. Prawwdziwą zbrodnię chyba też odkryli chłopcy. Krzyk Liv Tyler miało na celu przestraszyć widza po raz ostatni :)
shamaramorgan
shamaramorgan
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym ja bym chyba zarżnęła tą babkę i bym jej te kudły z głowy wyrwała a tamta kobieta która była 'prześladowana' wolała czekać aż się coś stanie zamiast ratować życie i uciekać albo ich zastrzelić, bo mieli taką możliwość.

film był jednym wielkim paradoksem :)
ja sama uciekłabym gdzie pieprz rośnie już po pierwszym dziwnym wydarzeniu ;D
blondynkaax3
blondynkaax3
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chłopcy odkrywają miejsce zbrodni. Prawwdziwą zbrodnię chyba też odkryli chłopcy. Krzyk Liv Tyler miało na celu przestraszyć widza po raz ostatni :)

Ciekawe co się później stało :D'

Konto usunięte
Konto usunięte: film był jednym wielkim paradoksem :) ja sama uciekłabym gdzie pieprz rośnie już po pierwszym dziwnym wydarzeniu ;D

Ja tak samo, tym bardziej że mieli niejedną szansę na ucieczkę, a jakby się nie dało to bym tą babkę zabiła, przynajmniej bym próbowała. A ja miałam wrażenie oglądając ten film, że oni jeszcze celowo czekają aż się coś stanie ^^
Mieli noże i strzelbę, gdyby chcieli to by sobie poradzili z nimi.
Ale tak to już jest w horrorach- film ma trzymać w napięciu jak najdłużej a gdyby uciekli od razu to może by nie miało sensu ;)
EraGangstera
EraGangstera
  18 kwietnia 2009
Przeczytak książkę.
EraGangstera
EraGangstera
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Przeczytak książkę.

Sorry. Pomyłka. Myślałam, że jest to może ekranizacja powieści Deana Koontza pod tym samym tytułem.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.