fiill
fiill
  28 marca 2009 (pierwszy post)

witam ;)
myślę, że wielu z Was oglądało jakiś rosyjski film,
np. Straż nocna, dzienna (niedługo ma wejść wieczorna o ile się nie mylę) w ostatnich latach były dość popularne...
przypominam sobie też taki tytuł jak "Brat"

jakiś czas temu oglądałem film "9 kompania" i przyznaję, że mi się spodobał i chętnie obejrzę go raz jeszcze
oglądał go ktoś?
jeśli tak to jakie macie wrażenia?
jeśli nie to dziś jest okazja obejrzenia go w TVP1 o godzinie 20:50 (o ile mecz sie nie przedłuży) zachęcam jeśli ktoś lubi filmy wojenne

w filmie przedstawiony jest rok z życia młodych żołnierzy, szkolenie i ich losy na wojnie afgańskiej

kilka produkcji mi się podobało (niestety nie jestem teraz w stanie podać ich tytułów poza wymienionymi wyżej) choć moim zdaniem filmy rosyjskie są dość specyficzne i z pewnością nie każdemu pasują

i jeszcze kilka pytań

co myślicie o rosyjskich produkcjach filmowych?
oglądacie je chętnie czy może unikacie?
jeśli oglądacie to jakie gatunki najchętniej?
jeśli możecie podajcie również kilka pozycji wartych obejrzenia

UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  28 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: myślę, że wielu z Was oglądało jakiś rosyjski film,

A owszem.
Konto usunięte
Konto usunięte: jakiś czas temu oglądałem film "9 kompania" i przyznaję, że mi się spodobał i chętnie obejrzę go raz jeszcze oglądał go ktoś?

Ja nie, ale słyszałam o nim...
Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli nie to dziś jest okazja obejrzenia go w TVP1 o godzinie 20:50 (o ile mecz sie nie przedłuży) zachęcam jeśli ktoś lubi filmy wojenne

Jak zwykle o niczym nie wiedziałam - może dlatego, że ostatnio prawie wcale nie oglądam telewizji...ale kiedyś obejrzę na pewno.
Konto usunięte
Konto usunięte: co myślicie o rosyjskich produkcjach filmowych?

Sądzę, że są bardzo dobre. Przynajmniej te, które obejrzałam, a na chwilę obecną stwierdzam, że zaledwie kilka.
Konto usunięte
Konto usunięte: oglądacie je chętnie czy może unikacie?

Zależy. Lubię kanał "Wojna i pokój", gdzie często są emitowane filmy rosyjskie, ukraińskie itd...a nawet z epoki ZSSR. Te stare radzieckie jakoś nigdy mnie niczym nie zaciekawiły, poza jednym wyjątkiem. Ogólnie rzecz biorąc, oglądam filmy rosyjskie, kiedy zaciekawi mnie opis filmu. Jeśli nie, to nie oglądam - jak w przypadku filmu z każdego innego kraju.:)
Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli oglądacie to jakie gatunki najchętniej?

A to różnie...zależy, na co "przypadkiem" natrafię, włączając tv. Mam to szczęście, że zazwyczaj włączam tv tuż przed rozpoczęciem filmu albo parę minut po:) i zazwyczaj były to dramaty albo komediodramaty, lubię takie kino.
Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli możecie podajcie również kilka pozycji wartych obejrzenia

Właśnie jak na złość żadnych tytułów nie mogę sobie przypomnieć... :zonk: :and:

Jest taki film rosyjski o bodajże 6.letniej dziewczynce wychowywanej przez babcię, która umarła. Dziewczynka bała się, że trafi do domu dziecka i postanowiła udawać, że babcia jest chora i nie wychodzi z domu. Sama robiła zakupy, dbała o dom itd.
Ale pewna kobieta zaczęła coś podejrzewać i ją śledzić... - bardzo wzruszył mnie ten film.

O, i jeszcze ukraińska (wiem, wiem! miały być rosyjskie, ale ich filmy mają podobny klimat, zresztą kiedyś to było "to samo" :ninja: ) komedia - Dziecko na listopad :D z '92 roku, też mi się podobała. Film opowiada o losach trzydziestolatki, która postanowiła się "ustatkować", :mrgreen: ponieważ ma szansę dostać mieszkanie, ale pod warunkiem, że zostanie ono przydzielone matce z dzieckiem. A tu jak na złość brak odpowiedniego dawcy. :D jej chłopak ją okazuje się być egoistą, przyjaciel impotentem i tak dalej i tak dalej...może głupio brzmi, ale ja się uśmiałam nieźle. :D

"Biurowy romans" - film ZSRR, komedia, też był wg. mnie śmieszny. Zakompleksiony samotny facet postanawia dla awansu poderwać zgryźliwą szefową, która jest starą panną. :D

I jeszcze film rosyjski o kobiecie, która pracuje w wojsku i samotnie wychowuje córkę. Wdaje się w romans z jakimś młodym żołnierzem, co wywołuje skandal. Też ciekawy, ale tytuł mi wyleciał z głowy.

Na razie więcej sobie nie przypomnę. :ninja: Wszystkie obejrzałam na "Wojnie i Pokoju", tam często dają powtórki, więc o zorientowanie się, o jakie filmy mi chodzi, nie będzie trudno.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  29 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: oglądał go ktoś?

oglądałem dawno ten film

- ciekawostką może być to że kupiłem go w jakiejś gazecie gdzie były 3 filmy dvd
( Helikopter w Ogniu , Łzy Słońca , 9 kompania) jak się okazało film był dostępny na dvd w gazecie szybciej niż w Polsce odbyła się premiera tego filmu

Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli tak to jakie macie wrażenia?

jak po filmach wojennych no :)
szkoda tego ,szkoda tamtego :D

Konto usunięte
Konto usunięte: co myślicie o rosyjskich produkcjach filmowych?

nie oglądam za często filmów w innym języku niż polski czy angielski
chociaż ostatnio sporo tego leci na Canal + (straż nocna , ładunek 200, Wyspa )
obejrzałem też 1612 ale średnio mi się podobał
ogólnie no co państwo to inny klimat filmów a ja już oswoiłem się z innymi klimatami niż rosyjski

Konto usunięte
Konto usunięte: oglądacie je chętnie czy może unikacie?

raczej unikam

Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli oglądacie to jakie gatunki najchętniej?

oglądam wszystko

Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli możecie podajcie również kilka pozycji wartych obejrzenia

może to co wymieniłem wcześniej
...Ignorance is bliss...
margotka
margotka
  29 marca 2009

ogądalam mnóstwo rosyjskich produkcji... nie za wszystkimi przepadam...

do bardzo dobrych nalezy "Stalker" "Zwierciadło" ... z resztą na podstawie filmu stalker - powstała gra komputerowa...

do bardziej nudnych:
"Niedokonczony utwor na pianole"
"Niewolnica miłości"
"Pancernik Pationkin"

uwielbiam bajki produkcji rosyjskiej, ponieważ dbałość o szczegóły i piekne legendy posiadają niezapomnianą magię i wspomnienia z dzieciństwa...
oczywiscie to kwestia gustu... a o tym nie powinno się dyskutować...

Caliburn69
Posty: 752 (po ~131 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Caliburn69
  29 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Straż nocna, dzienna

slabe ;]

margotka
margotka: do bardzo dobrych nalezy "Stalker"

powiem tak: gdyby nie dlużyzny i godzina nadmiaru tasmy filmowej to zwrocilbym wiecej uwagi na, niewatpliwie inteligente dialogi, lecz zbytnio bylem ululany wspomnianymi czynnikami;]
kiedys widzialem jeszcze "cyrulika syberyjskiego" i pamietam ze mi sie podobalo

Im/...^(.V.)^...Im/
"when you have noone, noone can hurt you" Katatonia

fiill
fiill
  29 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak zwykle o niczym nie wiedziałam - może dlatego, że ostatnio prawie wcale nie oglądam telewizji...ale kiedyś obejrzę na pewno.

również nie oglądam zbyt często ale za to śledzę program telewizyjny, zwłaszcza weekendowy ;p
Konto usunięte
Konto usunięte: Ogólnie rzecz biorąc, oglądam filmy rosyjskie, kiedy zaciekawi mnie opis filmu. Jeśli nie, to nie oglądam - jak w przypadku filmu z każdego innego kraju.:)

rozsądne podejście, w moim przypadku jest podobnie, też najpierw czytam opis
Konto usunięte
Konto usunięte: zazwyczaj były to dramaty albo komediodramaty, lubię takie kino.

ja najczęściej oglądałem filmy fantazy, s-f, wojenne, horrory, komedie ale od pewnego czasu coraz cząściej sięgam właśnie po dramaty czy filmy psychologiczne
Konto usunięte
Konto usunięte: Jest taki film rosyjski o bodajże 6.letniej dziewczynce...

jeśli przypomni Ci się tytuł to daj znać :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziecko na listopad

hehe brzmi ciekawie, pewnie obejrzę jeśli tylko będę miał taką okazję
Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystkie obejrzałam na "Wojnie i Pokoju", tam często dają powtórki, więc o zorientowanie się, o jakie filmy mi chodzi, nie będzie trudno.

niestety nie mam tego kanału ale zainteresuję się jego ofertą, dzięki za informację ;)
RexMundi
RexMundi: jak się okazało film był dostępny na dvd w gazecie szybciej niż w Polsce odbyła się premiera tego filmu

dobre :) nasz kraj jest pełen absurdów...
RexMundi
RexMundi: jak po filmach wojennych no :) szkoda tego ,szkoda tamtego :D

no tak... niewątpliwie trafne spostrzeżenie, wszystkie filmy wojenne są pod tym względem bardzo podobne :mrgreen:
chociaż wydaje mi się że ten pokazuje nieco inne spojrzenie na wojnę niż większość produkcji z Hollywood, całkiem dobrze równierz obrazuje bezsens wojny
RexMundi
RexMundi: obejrzałem też 1612 ale średnio mi się podobał

nie oglądłem jeszcze ale wyobrażam sobie, że to coś pokroju "ogniem i mieczem" dobrze myślę?
pzyznam, że ciekawi mnie ten film, głownie ze względu na ten "szum medialny" jaki panował gdy wchodził do kin, ciekaw jestem czy rzeczywiście jest tak antypolski jak mówiono...
jakie jest Twoje odczucie?
margotka
margotka: ogądalam mnóstwo rosyjskich produkcji... nie za wszystkimi przepadam...

ciężko byłoby wszystkie lubić :)
jak napisałaś niektóre są potwornie nudne, wydaje mi się że głównie to te starsze z epoki ZSRR
margotka
margotka: z resztą na podstawie filmu stalker - powstała gra komputerowa...

nawet nie wiedziałem, że jast taki film :)
muszę go koniecznie obejrzeć, wydajemi się może być całkiem (gra jest nawet niezła)
margotka
margotka: uwielbiam bajki produkcji rosyjskiej

też je oglądałem ;p
pomijając już mnóstwo baśniowych filmów fabularnych, których tytułów niestety nie pamiętam uwielbiałem oglądać bajkę "wilk i zając" ;p
teraz już się takich niestety nie robi...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  29 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dobre :) nasz kraj jest pełen absurdów...

na początku myślałem że to może jakiś inny film , ale nie

Konto usunięte
Konto usunięte: jakie jest Twoje odczucie?

oglądałem go dawno
i jedyne co pamiętam to to że "Polacy" w tym filmie są raczej czarnym charakterem
...Ignorance is bliss...
UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  29 marca 2009

@ fill - kanał "Wojna i pokój" jest w "n", może w innych telewizjach cyfrowych też, ale tego nie wiem...czasem emitują ciekawe filmy, a czasem jakieś nudne starocie z ZSRR. Zależy, na co natrafisz.(;

I ja też lubię bajki rosyjskie, ale te do czytania. :mrgreen: Bajki Puszkina.
Kiedy byłam mała, dostałam starą wielką, grubą knigę z jego bajkami i czytałam je na okrągło jak zaczarowana.^^ A najbardziej lubiłam "Bajkę o carze Sałtanie". Nawet widziałam później w tv ekranizację tej bajki made by ZSSR i oczu nie mogłam oderwać. :D
A z tych telewizyjnych bajek to tylko "Wilka i zająca" pamiętam, świetne to było!

FoLLowMe666
FoLLowMe666
  30 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: co myślicie o rosyjskich produkcjach filmowych?

są gowniane :tak:
fiill
fiill
  30 marca 2009
RexMundi
RexMundi: oglądałem go dawno i jedyne co pamiętam to to że "Polacy" w tym filmie są raczej czarnym charakterem

no tak, to raczej oczywiste w końcu byliśmy najeźdźcami...

Konto usunięte
Konto usunięte: kanał "Wojna i pokój" jest w "n", może w innych telewizjach cyfrowych też

jest też w polsacie cyfrowym...
tak przeglądałem to rzeczywiście 98% filmów pokazywanych tam zdiełano w rosji\zsrr ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: I ja też lubię bajki rosyjskie, ale te do czytania. Bajki Puszkina.

mam takie, bogato ilustrowane ;p
pamiętam jak byłem mały i jeszcze czytać nie umiałem to tylko obrazki oglądałem, a mama mi czytała przed snem ;)

FoLLowMe666
FoLLowMe666: są gowniane

aha,
niezwykle wyczerpująca odpowiedź i dotego na najwyższym poziomie...
Krystian
Posty: 6772 (po ~105 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 9
Krystian
  31 marca 2009

Oglądałem właśnie wspomnianą 9 kompanię
i normalnie uwielbiam ten film ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: co myślicie o rosyjskich produkcjach filmowych?

w końcu jest tam tylu ludzi, że zawsze znajdzie sie ktoś z potencjałem :mrgreen:
a kasy na produkcje im nie brak ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: oglądacie je chętnie czy może unikacie?

Tak jak każdy film
nie oglądam filmów kategoriami krajowymi ;)
79AsonUnique79
Posty: 3282 (po ~113 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 1
79AsonUnique79
  5 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: co myślicie o rosyjskich produkcjach filmowych?

Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli możecie podajcie również kilka pozycji wartych obejrzenia

...ide w poniedziałek do Dyskusyjnego Klubu Filmowego na filmy "Lecą Żurawie" i "Pancernik Patiomkin"...

I`m Not Trying To Save HipHop,I`m Trying To Save My Son From OnomatoPeja....the Saga Continues .....http://www.youtube.com/watch?v=sBFx74laoGc

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.