Yuui
Yuui
  6 marca 2009 (pierwszy post)

Witam ^^

Monodram (gr. mónos - jedyny; dráma - dramat) - utwór dramatyczny, w którym występuje tylko jeden bohater. Monolog bohatera może być skierowany do publiczności teatralnej lub do wyimaginowanego odbiorcy - nieobecnego na scenie. Monolog jest mocno zdialogizowany, bohater cytuje cudze wypowiedzi, imituje rozmowę odpowiadając na przytoczone bądź domniemane pytania postaci, o których mówi.

I ten teges jakby to...
:bawi się rąbkiem spódnicy:

Lubicie słuchać monodramów?
A może... sami wychodzicie na scenę z wykutym na pamięć monologiem?

Ja, tak jakby, piszę swój monodram. Tzn... no wiecie, czerpię inspirację z już napisanych ale co tam, szczegóły.

Na co powinnam zwrócić uwagę przy pisaniu?
bo nie... nie wiem jak się to piszę... tzn czytałam już kilkanaście monodramów, jeszcze więcej widziałam... ale tak samemu napisać - jednak no wiecie trochę trudniejsze zadanie xd

Chciałam zrobić coś raczej... zabawnego, ale z przesłaniem...
czaisz?

Nie, że chce to na jakiś konkurs. Chciałam tylko wyjść z czymś na scenę w szkolnym kole teatralnym i pokazać panu profesorowi na co mnie stać ^^ :skromniacha:

Liczę na wasze wskazówki.

Liczyłam na gógle ale się zawiodłam...

Pozdrawia
Karolina

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 marca 2009
Yuui
Yuui: Lubicie słuchać monodramów?

czasami zdarza mi się coś takiego słuchac lecz nie wiem czy to monodram

Yuui
Yuui: A może... sami wychodzicie na scenę z wykutym na pamięć monologiem?

zdarzyło mi się :tak:

Yuui
Yuui: Na co powinnam zwrócić uwagę przy pisaniu? bo nie... nie wiem jak się to piszę... tzn czytałam już kilkanaście monodramów, jeszcze więcej widziałam... ale tak samemu napisać - jednak no wiecie trochę trudniejsze zadanie xd

nie mam pojęcia :nie:
może to powinno być od nas..wychodzące z nas , nasze myśli nasze odczucia przelane w słowa :woot:

Yuui
Yuui: Chciałam zrobić coś raczej... zabawnego, ale z przesłaniem... czaisz?

czaję :tak:
zaprezentowałem kiedyś coś takiego na temat śmierci :tak:
zająłem 2 miejsce , pierwsze zdobyła osoba z bardziej poważnym podejściem
(ale to ja dostałem owacje :D )

Yuui
Yuui: Nie, że chce to na jakiś konkurs. Chciałam tylko wyjść z czymś na scenę w szkolnym kole teatralnym i pokazać panu profesorowi na co mnie stać ^^ :skromniacha:

no wydaje mi się że jak już napisałem wcześniej ..powiedz to co masz w głowie "ubierając " w odpowiednie słowa
...Ignorance is bliss...
Miihihih
Miihihih
  7 marca 2009
Yuui
Yuui: Lubicie słuchać monodramów?

wiele zależy od gry aktorskiej.

Yuui
Yuui: Na co powinnam zwrócić uwagę przy pisaniu?

wybierać utwory/cytaty danego artysty o podobnej tematyce.
znachorek84
znachorek84
  12 marca 2009
Yuui
Yuui: Na co powinnam zwrócić uwagę przy pisaniu? bo nie... nie wiem jak się to piszę... tzn czytałam już kilkanaście monodramów, jeszcze więcej widziałam... ale tak samemu napisać - jednak no wiecie trochę trudniejsze zadanie xd

Emocje, przede wszystkim emocje, monodram bez emocji jest nudny. Do tego wprowadź napięcie w przybliżeniu sinusoidalne, przy tym liryka zwrotu do adresata niejako wymuszona przez emocjonalny charakter utworu. I to chyba wszystko, co mógłbym Ci poradzić. Bardziej w tej dziedzinie polegam na własnej intuicji niż na wiedzy fachowej, ale kto wie, może zadziała?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.