szeldo
szeldo
  1 marca 2009 (pierwszy post)

Pytanie skierowane do osób, które widziały "Wstręt" Polańskiego.

Jak myślicie - czym spowodowany jest tytułowy "wstręt"?

Wiele wskazuje na to, że główna bohaterka była molestowana przez ojca w dzieciństwie.
Natomiast wczoraj, kiedy obejrzałem film po raz drugi - zaintrygowały mnie dwie nowe rzeczy - po pierwsze - kochanek siostry Colin wynosząc na rękach Colin pod koniec filmu - patrzy nią, i się uśmiecha. Dlaczego?

Druga rzecz - również pod koniec filmu, kiedy główna bohaterka lezy na podłodze, a przy niej gromadzi się tłum - mamy wyraźne, i dość długie ujęcie dziadka z laską.
Kim on może być?

dekameron
dekameron
  1 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Druga rzecz - również pod koniec filmu, kiedy główna bohaterka lezy na podłodze, a przy niej gromadzi się tłum - mamy wyraźne, i dość długie ujęcie dziadka z laską.

Co do uśmiechu nie pamiętam (oglądałem "Wstręt łądnych pare lat temu) ale dziadek z laską i zdjęcie bohaterki z lat młodości na koniec filmu to aluzja do molestowania seksualnego które miała przejść w dzieciństwie.
Elfka86
Elfka86
  1 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czym spowodowany jest tytułowy "wstręt"?

Myślę że to ewidentnie wstręt bohaterki do mężczyzn, spowodowany molestowaniem jej w dzieciństwie, mamy wiele znaków o tym świadczących w filmie, przypominaja mi się ręce podczas jej halucynacji jakby były wspomnieniami gwałtu.
absinthee
absinthee
  1 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak myślicie - czym spowodowany jest tytułowy "wstręt"?

Przezycia z dzicinstwa na tle seksualnym i pozniejszy wstret do mezczyzn.
W ogole film Wstret jak i Matnię ogladalam kilkanascie dni temu,pamietam,ze sama postać bohaterki mnie irytowała.Wiem,ze tak miało być,zbudowanie ciekawej schizoidalnej osobowości przez Polanskiego,gra aktorska rowniez ok,jednak ta cała 'statyczność' i flegmatyczność tej kobiety mnie denerwowała.Ni wiem.Moze kiepski dzien miałam ;f
Bede musiała obejrzeć raz jeszcze-nie czuje sie w pelni usatysfakcjonowana :d
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.