MastereczQa
MastereczQa
  27 lutego 2009 (pierwszy post)

Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

dekameron
dekameron
  27 lutego 2009
Caliburn69
Caliburn69: prawda ale sam eragon nie jest takim tragicznym debiutem.

No jak nie jest, kopiuj-wklej tysiąca innych książek w których pastuszek zostaje wybrańcem rycerzy Jedi.

Caliburn69
Caliburn69: podrosnie Paolini to moze czyms milym zaskoczyc

Nie może, już pokazał że jest stosunkowo słabym pisarzem i nie stać go na oryginalny koncept, co najwyżej poprawi warsztat i jego następne książki będą miały lepszą estetykę języka ale bez odpowiedniej kampanii reklamowej ten facet zginie.
MastereczQa
MastereczQa
  27 lutego 2009

Ludzie! Paolini miał 15 lat kiedy zaczął pisać! Myślę, że ta książka była przede wszystkim dla młodzieży! Sama mam 15 lat i książka mi się podoba. 26 latek krytykujący Eragona to jest tyowy "gniot hurtem produkowany" przez współczesny świat który głownie opiera się na wypromowaniu własnej osoby poprzez kontrowersyjne opinie! O gustach się nie dyskutuje. Uważam, żę do twórczości Tolkiena trzeba dojrzeć aby właściwie ja zrozumieć i docenić. Eragon jak na książkę dla młodzieży moim zdaniem spełnia wymagania. W rzeczywistości nikt nigdy z "pastuszek z nogami w gównie" nie znalazl smoczego jaja i nie zaczął "pierdzieć ognistymi kulami".

Konto usunięte
Konto usunięte: ak się zesram na wrocławskim rynku i wetknę w moje szczyny tabliczkę z napisem "tu byłem Dekameron" to moje gówno też będzie budziło zainteresowanie ludzi co jeszcze nie znaczy że jest czymś więcej niż gównem na bruku :-=)

Twoje wypowiedzi przypominają mi "twórczość" Terrego Pratchetta, który posługuje się podobnym słownictwem ;p
Caliburn69
Posty: 752 (po ~131 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Caliburn69
  27 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie może, już pokazał że jest stosunkowo słabym pisarzem i nie stać go na oryginalny koncept

oj no bez przesady, ile mozna wymagac od goscia ktory nie mial wtedy nawet 20 lat. pewnie ze wtorna, ale rzadko ktory autor powala na kolana swoim debiutem.

Im/...^(.V.)^...Im/
"when you have noone, noone can hurt you" Katatonia

Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  27 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ujmę to brutalnie, bo jeśli jest jakiś analfabeta który w życiu książki do ręki nie wziął i nie ma porównania to nie wie że Eragon to kiepściutkie dziełko, ewentualnie chodziło tu o reklamę.
Wybacz w swoim życiu przeczytałem parę książek i przyznam, że książki Paoliniego mi się podobają. Czyta się je lekko i jest w miarę przyjemną lekturą. A że ktoś ma inny gust niż ty nazywanie go analfabetą czyni z ciebie ignoranta
Caliburn69
Posty: 752 (po ~131 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Caliburn69
  27 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Twoje wypowiedzi przypominają mi "twórczość" Terrego Pratchetta, który posługuje się podobnym słownictwem ;p

post pod postem ale musze;]
Terrego mi tu nie obrazac ;] moim zdaniem to jest mistrz pisania zabawnych rzeczy w oryginalny i niepowtarzalny sposob. ciety ale i inteligentny dowcip, to jest cos co lubie

Im/...^(.V.)^...Im/
"when you have noone, noone can hurt you" Katatonia

MastereczQa
MastereczQa
  27 lutego 2009
Caliburn69
Caliburn69: post pod postem ale musze;] Terrego mi tu nie obrazac ;] moim zdaniem to jest mistrz pisania zabawnych rzeczy w oryginalny i niepowtarzalny sposob. ciety ale i inteligentny dowcip, to jest cos co lubie

Też lubię jego książki. Można jednak porównać do niego naszego "krytyka dekameron" mimo, że jest dość denny na tle Pratchetta.
dekameron
dekameron
  27 lutego 2009
Caliburn69
Caliburn69: oj no bez przesady, ile mozna wymagac od goscia ktory nie mial wtedy nawet 20 lat. pewnie ze wtorna, ale rzadko ktory autor powala na kolana swoim debiutem.

Oj ja bym ci wkleił krótką powieść młodszego brata mojego kolegi, chłopak ma 17 lat a już pisze dla "Fantastyki" i błyszczy, niezależnie od wieku albo ma się talent albo się go nie ma, mógłbym ci rozłożyć Eragona na części pierwsze ale to dużo pisania, poprzestańmy na tym że ksiązka jest mierna, jeśli się komuś podoba to czemu nie ale robić z niej fantastykę wielkiego kalibru to mocna przesada.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ludzie! Paolini miał 15 lat kiedy zaczął pisać!

To teraz powstaje pytanie czy 15 latek powinien pisać skoro wychodzą mu takie kulfony, wszystkie postacie w książce mogłyby się nazywać Kowalski bo zachowują się identycznie, niektóre mają cycki inne są elfami ale tak naprawde każda osobwość jest identyczna, chłopakowi brak kunsztu i wyobrażni żeby tworzyć wirtualne osobowości dla swoich bochaterów więc książka jest tak naprawdę o Kowalskim.

Armia Kowalskich zaatakowała fortecę Kowalskich w których nasz bochater Kowalski schronił się ze swoim smokiem Kowalskim.

Konto usunięte
Konto usunięte: O gustach się nie dyskutuje.

Młoda damo dysktuje się o wszystkim, Conferro panton jak mawiali mądrzejsi od nas Rzymianie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Eragon jak na książkę dla młodzieży moim zdaniem spełnia wymagania. W rzeczywistości nikt nigdy z "pastuszek z nogami w gównie" nie znalazl smoczego jaja i nie zaczął "pierdzieć ognistymi kulami".

Posługuje się skrótem myślowym i upraszczam, wychowałem się na "Czarnoksiężku z Archipelagu" Le Guin czy "Wieży Zielonego Anioła" Tada Williamsa, to jest fantastyka mistrzów, głęboka przesycona symboliką, klimatyczna i oryginalna, wciągająca i ciekawa a Eragon to takie lekko infantylne czytadło które może i dla kogoś być przyjemne ale obiektywnie jest lekturą mierną.
Caliburn69
Posty: 752 (po ~131 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Caliburn69
  27 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: MastereczQa: O gustach się nie dyskutuje. Młoda damo dysktuje się o wszystkim

ale gustow sie nie krytykuje ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli się komuś podoba to czemu nie

no wlasnie. basta!

a czarnoksieznik z archipelagu to jest cud, miod i orzeszki ;]

Im/...^(.V.)^...Im/
"when you have noone, noone can hurt you" Katatonia

dekameron
dekameron
  27 lutego 2009
Caliburn69
Caliburn69: ale gustow sie nie krytykuje ;]

Powiedz to nekrofilom :-=)
Caliburn69
Posty: 752 (po ~131 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Caliburn69
  27 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Powiedz to nekrofilom :-=)

heheh ;] jak jakiegos poznam to powiem. choc pewnie bede mogl co najwyzej cisnac piorunem z jasnego nieba

Im/...^(.V.)^...Im/
"when you have noone, noone can hurt you" Katatonia

Synkowa
Synkowa
  6 marca 2009

Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Synkowa
Synkowa
  6 marca 2009

Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Synkowa
Synkowa
  6 marca 2009

Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Synkowa
Synkowa
  6 marca 2009

Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Synkowa
Synkowa
  6 marca 2009

Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Hey! Jestem ogromną fanką książek Christophera Paoliniego z serii dziedzictwo (Eragon, Najstarszy, Brisingr) Teraz oczekuję 4 część ( chyba ostatniej :((( ) jednak nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się jej w księgarniach i pod jakim tytułem. Próbowałam poczytać na stronkach fanów ale tam są same opinie.. Zero informacji.. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie wiedział :DDD Z góry dziękuje ;D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.