shinu
shinu
  24 lutego 2009 (pierwszy post)

"W Polsce żył człowiek, którego bohaterstwo i poświecenie było wprost niewyobrażalne. Niestety, o jego czynach niemal całkowicie zapomniano."

Witam.
wertujac internet w poszukiwaniu czegos do poczytania natrafilem na "Raport Witolda"
Opisuje on pobyt w Auschwitz oczami zwyklego wieznia, pisze o tym jak wygladal zwykly dzien w lagrach, pisze o zabawach capo i o tym ze smierc w komorze gazowej byla "ulaskawieniem" .. Raport ten uswiadamil mnie jak Polacy mieli "przefukane" w obozach, i jak nieludzkie zabawy mogli wymyslec ludzie - Polacy dla polakow. Czyta sie dlugo, nawet bardzo. Ale nie zauwaza sie tego. Jesli masz wolna dluzsza chwile, przeczytaj, naprawde warto.

Pozdrawiam

Raport

shinu
shinu
  24 lutego 2009

jak wcześniej słysząc o aferze ze jakaś dziewczynka zrobią sobie zdjęcie w piecu, nie myślałem o tym dużej niż 15 sekund, tak teraz utłukłbym własnymi rekami:ninja:

PijoncyKoala
PijoncyKoala
  24 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Najlżejszą karą było bicie na stołku. Odbywało się to publicznie, wobec wszystkich bloków stojących na apelu. Przygotowany był "mebel egzekucyjny" - stołek z uchwytem na nogi i ręce po obu stronach. Stawało dwóch drabów esesmanów (często bił sam Seidler, lub czasami Lagerältester Bruno) i biło więźnia w obnażoną część ciała, by nie niszczyć ubrania. Bito bykowcami lub po prostu ciężką laską. Po kilkunastu uderzeniach przerzynało się ciało. Tryskała krew i dalsze razy uderzały już tak, jak w siekany kotlet. Byłem świadkiem tego nie raz. Czasami otrzymywano 50 kijów, czasami - 75. Pewnego razu, przy wymiarze kary 100 kijów, około dziewięćdziesiątego uderzenia więzień - jakiś mizerak - zakończył życie. Jeśli delikwent żył, to musiał wstać, zrobić kilka przysiadów dla wyregulowania obiegu krwi i stojąc na baczność, podziękować za słuszny wymiar.

:box: :gothiclady: :cokolwiektojest:
siesraj
siesraj
  24 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: this type of thunder brings walls and windows PAIN

window's pane*

świenty kawior
siesraj
siesraj
  24 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: brings walls

i nie brings, a breaks
siesraj
siesraj
  24 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ay are a thunde

i nie "Ay are", a "I hear..."

:)
siesraj
siesraj
  24 lutego 2009

a to Ty, Gorylu :and:

shinu
shinu
  24 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: :cokolwiektojest:


nie ma powaga wobec tematu i nawyki z forum o sexie:)
lookatbutterflies
lookatbutterflies
  24 lutego 2009

byłam w Oswiecimiu i zwiedziłam Auschwitz i Birkenau ale na pewno to nie oddaje tego co tam się kiedys działo... wiele jest ksiązek na nten temat... to niepojete, trudne do wyobrazenia.... do dzis są i wyryte znaki na ścianach, i ta stara tapeta... i ten mur przy którym zabijano... jest wiele rzeczy które uświadamiaja ludzi co sie tam działo... dlatego zalosne są kawały które słyszę nieraz jadąc pociągiem o Żydach i piecach... zenada... wstyd mi za Polaków jak tak gadaja;(

shinu
shinu
  24 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i ten mur przy którym zabijano


z tego co sie orientuje sciana placzu jak nazywali go ludzie zostal zrekonstruowany
lookatbutterflies
lookatbutterflies
  24 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: z tego co sie orientuje ściana płaczu jak nazywali go ludzie został zrekonstruowany

nie wiem jak to nazywali ale jest tam mur przy którym sie kładzie kwiaty... tam rozstrzeliwano ludzi... a kto zdołał to z budynków mógł podpatrzeć, ale chyba okna były zasłonięte...strasznie tam jest te buciki dzieci, te włosy ludzi, te oprawki okularów, te walizki, te zdjęcia ja tam jeszcze pojadę by pokazać innym... takie lekcje historii są bardzo ważne, a nie suche informacje z książek...
FourthHorsemen
FourthHorsemen
  24 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dlatego zalosne są kawały które słyszę nieraz jadąc pociągiem o Żydach i piecach... zenada... wstyd mi za Polaków jak tak gadaja;(

jak się kompletnie nie ma dystansu do takich spraw to się ma takie zdanie

można żartować, ale niekoniecznie podzielać takie poglądy
osobiście uwielbiam rasistowskie żarty :P
Elfka86
Elfka86
  25 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a to Ty, Gorylu

:crylol:
Unattainable4U
Unattainable4U
  25 lutego 2009

polecam przeczytac pare innych "dziennikow" i opowiadan (Borowski ladnie pisal, Hanna Krall "zdazyc przed panem bogiem", "medaliony" Nałkowskiej i chocby "dziewczynke w czerwonym plaszczyku" Roma Ligocka) a pozniej pojechac do Auschwitz czy chocby do Lublina na Majdanek. miejsca te nie maja i nie beda mialy tego klimatu "na czczo".

fatal3rror
fatal3rror
  1 marca 2009

jezeli chodzi o dobry opis sytuacji w auschwitz to polecam ksiazke "dymy nad birkenau" Seweryny Szmaglewskiej...swietnie opisuje sytuacje w obozie kobiet.....goraco polecam

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.