PublicznyDylemat
PublicznyDylemat
  11 lutego 2009 (pierwszy post)

Ile pierwszych strzałów było śmiertelnych
Ile pamiętnych gdy kula szarpała nerwy
Ilu z nas tu nie chciało by przerwy
By choc raz moc wyjac lufe z geby
Ty wiesz nam tu nie trzeba skarbów, nieba
Wystarczy zapas kul a nauczymy sie strzelac
Ty wiesz ,że ból choc nie lubi czekac
To mógłby chociaż uprzedzac

Mam jeden magazynek jeden strzal jeden los
Pot oblewa mi szyje lufa chłodzi mi skron
Ziom takie jest zycie taki czeka cie los
Tym droższe jest im bliżej broni jest skroń

Mam jeden magazynek jeden strzał ślepy los
Mam ciągle to życie choc krotkie jak wlos
Ta przepasc żyje ,woła mnie wciąż
A ja stoje tam na szczycie i ładuje broń
Pach jeszcze stoje jeszcze wierze ,ze wciąż
Mam szanse by o świcie usłyszec twój głos
Pach Kolejny raz i kolejny grosz masz
Bo tyle warte jest życie za ile oddałbyś je ziom

PublicznyDylemat
PublicznyDylemat
  11 lutego 2009

Za wielokrotne użycie słowa ziom przepraszam . Zdaje sobie sprawe z małej elegancji tegoż wyrazu :D^^
znikam[puff]

dekameron
dekameron
  12 lutego 2009

Stylistyka leży, brak sensu i myśli przewodniej, przekaz nieczytelny i nieskładny, w tej samej linijce przechodzisz od patetyzmu do młodzieżowego slangu co sprawia groteskowe wrażenie.

Widać że się starasz więc udziele ci wskazówki, nie wystarczy napchać wzniosłych tekstó typu "los" "przeznaczenie" itd a potem nabazgrać to tak żeby się rymowało, musisz mieć myśl przewodnią, podstawową wiedze na temat zasad języka polskiego i koncept na kompozycje wiersza a kiedy już wiesz jaka to ma być kompozycja i jaki styl trzymaj się tego i używając owego stylu i kompozycji przekazuj myśl przewodnią wiersza.

PublicznyDylemat
PublicznyDylemat
  12 lutego 2009

Po pierwsze nie bazgram tylko piszę ;] Po drugie gratuluje poważnego podejscia dsprawy ;] Stylistyka nie leży tylko stoi opierajac sie o ściane o bardzo dobrej konstrukcji:P . Tekst jest nieczytelny i nieskładny ? Nie wydaje mi się . Poza tym nie wydaje mi się żeby słowo "los" było wyniosłe :D
Reausumując ....wrażliwosc to nie jest woda ,która można wlac do każdej szklanki z ,której każdy może pic . Innymi słowy jest czyms indywidualnym i mówiąc ,ze są to bazgroły pozbawione sensu stwierdzasz tym samym ,ze nie szanujesz mojego spojrzenia na ten swiat :]. Bo widzisz każdy czuje czy jest to pani w kiosku czy filozof ekscentryk ;]. Naucz sie ludzi rozumiec a nie tylko ich poprawiac ;]

PublicznyDylemat
PublicznyDylemat
  12 lutego 2009

Bazgrzę *** za błąd przepraszam

Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  12 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wiedze na temat zasad
Pi....ić zasady:rock:
A co do tekstu to jakoś do mnie nie przemawia: \Nie wiem do jakiej grupy odbiorców jest przeznaczony ten utwór ale do mnie nie trafiłeś

A co do języka to niektóre rymy wydają się być użyte na siłę wręcz częstochowskie.
I te ,,ziom" na końcu
Freddie2007
Freddie2007
  18 lutego 2009
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.