razotka
razotka
  4 lutego 2009 (pierwszy post)
Utrzymana w klimacie prozy Stephena Kinga debiutancka powieść Stefana Dardy. Bohaterem powieści jest młody mężczyzna, który porzuca duże miasto i pracę na prestiżowej uczelni, by zamieszkać w niewielkim starym domu na Lubelszczyźnie. Początkowo jest zafascynowany nowym miejscem, obcowaniem z przyrodą i nieznanymi dotąd doświadczeniami związanymi z ciężką pracą fizyczną. Zanim rozpocznie się rok akademicki, a wraz z nim nowe obowiązki na uniwersytecie lubelskim, próbuje doprowadzić do ładu zapuszczone domostwo. Wszystko układałoby się jak najlepiej, gdyby nie tajemniczy i ponury sąsiad...
Czytał ktoś tą książkę? Jeśli tak, to jakie wrażenia? Jeśli nie, to czy macie zamiar jej poszukać w Waszych blibliotekach/ księgarniach?
Kupiłam ją w grudniu mojemu tacie na urodziny. Zdziwiło mnie, że autor książki pochodzi z mojego miasta, więc pewnie dlatego tak chętnie zaczęłam ją czytać. Jak się wkrótce okazało, książka naprawdę trzyma w napięciu. Nawet moja mama, która średnio czyta jedną książę rocznie, nie potrafi się teraz od niej oderwać. Według mnie to lektura godna polecenia, dla tych którzy lubią odrobinę grozy z odpowiednią narracją opisową.
A może macie jakieś inne pozycje do polecenia, które równie dobrze trzymają w napięciu a ich tematyka może być podciągnięta pod jakiś horror?
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  4 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kupiłam ją w grudniu mojemu tacie na urodziny. Zdziwiło mnie, że autor książki pochodzi z mojego miasta, więc pewnie dlatego tak chętnie zaczęłam ją czytać. Jak się wkrótce okazało, książka naprawdę trzyma w napięciu. Nawet moja mama, która średnio czyta jedną książę rocznie, nie potrafi się teraz od niej oderwać. Według mnie to lektura godna polecenia, dla tych którzy lubią odrobinę grozy z odpowiednią narracją opisową.


pfff... nie ma to jak prezent z myślą o sobie :D:D:D

Konto usunięte
Konto usunięte: Czytał ktoś tą książkę?


pierwsze słysze :/ nie ma filmu ??

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli nie, to czy macie zamiar jej poszukać w Waszych blibliotekach/ księgarniach?


chyba nie :/ wole inną tematyke :/

Konto usunięte
Konto usunięte: podciągnięta pod jakiś horror?


może troche Wrota Baldura :)
:zakochany:
izkas1
izkas1
  4 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czytał ktoś tą książkę? Jeśli tak, to jakie wrażenia? Jeśli nie, to czy macie zamiar jej poszukać w Waszych blibliotekach/ księgarniach?


nie czytałam, nie słyszałam o tej książce, ale dzieki za streszczenie, zainteresowało mnie, więc zapewne niedługo się rozejrzę za tą książką :)
zimna1993
zimna1993
  4 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A może macie jakieś inne pozycje do polecenia, które równie dobrze trzymają w napięciu a ich tematyka może być podciągnięta pod jakiś horror?

Nekroskop! Wszystkie części :mrgreen:
To opowieść o człowieku, który rozmawia ze zmarłymi i o wampirach. 5 pierwszych tomów dzieje się na Ziemi natomiast od tomu 6 akcja toczy się głównie w świecie wampirów.
Naprawdę bardzo polecam :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czytał ktoś tą książkę?

Nie czytałam i nie słyszałam o tej książce, ale Stephen King to świetny pisarz, więc zapewne jak zobacze w bibliotece tę książke to ją wypożyczę :tak:
izkas1
izkas1
  4 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A może macie jakieś inne pozycje do polecenia, które równie dobrze trzymają w napięciu a ich tematyka może być podciągnięta pod jakiś horror?


a to może ewntualnie spodobał by Ci się "Więzień ciemności"
czytałam to ostatni raz(bo czytałam to chyba ze 4 razy) jakieś 3 lata temu i nie pamietam czyje to jest, ale pamiętam, że mi się podobało :)
razotka
razotka
  4 lutego 2009
tomekkolarz
tomekkolarz: pfff... nie ma to jak prezent z myślą o sobie :D:D:D

Prędzej czy późnioej z braku nowości z biblioteki bym ją przeczytała :P
tomekkolarz
tomekkolarz: pierwsze słysze :/ nie ma filmu ??

przykro mi ale chyba nie.
Konto usunięte
Konto usunięte: Naprawdę bardzo polecam

wszystko gdyby nie te wampiry...
izkas1
izkas1: czytałam to ostatni raz(bo czytałam to chyba ze 4 razy) jakieś 3 lata temu i nie pamietam czyje to jest, ale pamiętam, że mi się podobało :)

rozejrzę się za tym.;)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  4 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie czytałam i nie słyszałam o tej książce, ale Stephen King to świetny pisarz, więc zapewne jak zobacze w bibliotece tę książke to ją wypożyczę

to nie jest Kinga

Konto usunięte
Konto usunięte: Czytał ktoś tą książkę?

niestety nie

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli nie, to czy macie zamiar jej poszukać w Waszych blibliotekach/ księgarniach?

rozejrzę się :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: A może macie jakieś inne pozycje do polecenia, które równie dobrze trzymają w napięciu a ich tematyka może być podciągnięta pod jakiś horror?

"Inni" - Herberta

może Zbiór opowiadań "Strefa Mroku" - 11 opowiadań napisanych przez polskich pisarzy
m.in.
- Sapkowki
- Dukaj
- Piekara
- Pilipiuk
- Ziemiański
- Ziemkiewicz

nie wiem tylko jak jest z dystrybucją tej książki bo była ona dodatkiem do magazynu Clik parę lat temu
...Ignorance is bliss...
razotka
razotka
  4 lutego 2009
RexMundi
RexMundi: może Zbiór opowiadań "Strefa Mroku" - 11 opowiadań napisanych przez polskich pisarzy

a o czym są ? :pup:
RexMundi
RexMundi: nie wiem tylko jak jest z dystrybucją tej książki bo była ona dodatkiem do magazynu Clik parę lat temu

Jeśli u siebie nie znadję, to wiem, że w Lublinie jest spory wybór w księganiach, więc tam tez popytam ;-)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  4 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a o czym są ? :pup:

znalazłem w necie

Pierwsze z opowiadań
"Złote popołudnie" to luźna interpretacja alternatywnego świata znanego z Alicji w Krainie Czarów. Luźnego bo troszkę bardziej krwawego

Drugie
noszące tytuł "Gotyk" to wspaniała gotycka opowieść przesycona motywami kabalistycznymi. Pozwala się zadumać co by było, gdyby

"Zielone pola Avalonu" to romansidło z elementami fantasy Można by rzec, że lekko naiwne. Lecz doskonale oddające dramat kobiety. I jej triumf.

"Siostra czasu" to mroczne memento które każe pamiętać że los czeka na Ciebie już od momentu, gdy powstajesz

"Opowieść Wigilijna" tym razem nie jest słodka i cukierkowata. I na pewno nie nastraja świątecznie.

Kolejne z opowiadań, "Piękna i Bestia", prawdę pisząc - nie wiem, o czym opowiada. Ale od początku zachęca do czytania.

"Kostucha" odwiedza Jakuba Wędrowcza i Semena. Kto zna tych bohaterów, ten wie, czego się spodziewać.

Opowiadanie "Gdzie diabeł mówi dobranoc" to znakomity materiał na mini powieść. Albo na powieść.

Czy jesteśmy tym, czym przykrywamy twarz ? "Twarz na każdą okazję" rości sobie prawa do udzielenia odpowiedzi na to pytanie.

"Czarownice" są wśród nas. A niektóre z nich są naprawdę potężne. I piękne. Skąd wiem ? Przeczytałem o tym.

Sprzedawałeś coś na "Allegro" ? I nie czujesz, żebyś coś stracił ? Miej się na baczności. On, "Akwizytor", czeka na Ciebie

Wspaniałej książeczce można zarzucić chyba tylko jedno: reklamuje się Andrzejem Sapkowskim, którego opowiadanie z całą pewnością nie należy do najlepszych w tomiku. Ale chyba możemy wybaczyć ten chwyt marketingowy. I jeszcze jeden minus: opowiadań jest zbyt mało! Nie są za krótkie, dla mnie nie są - lubię krótkie formy literackie. Ale czuć niedosyt po książeczce, po przeskakiwaniu po kolejnych uniwersach. Książka szczerze polecana. Czysta rewelacja
...Ignorance is bliss...
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  4 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Prędzej czy późnioej z braku nowości z biblioteki bym ją przeczytała :P


no tak ale po co czekać jak można tacie na urodzinki kupić :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: przykro mi ale chyba nie.


no to szkoda :/
:zakochany:
andrewkoegh
andrewkoegh
  4 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czytał ktoś tą książkę? Jeśli tak, to jakie wrażenia? Jeśli nie, to czy macie zamiar jej poszukać w Waszych blibliotekach/ księgarniach?


Nie czytałem i nie zamierzam.
Po prostu nie przepadam za Polskimi autorami horrorów, jakoś do tej pory żaden mnie do siebie nie przekonał - coś w każdej książce mnie do niej zrażało po przeczytaniu ostatniej strony, co przyczyniało się do wpisania danego pisarza na czarną listę.

Konto usunięte
Konto usunięte: A może macie jakieś inne pozycje do polecenia, które równie dobrze trzymają w napięciu a ich tematyka może być podciągnięta pod jakiś horror?


Jean Christophe Grange - Przysięga otchlani

Konto usunięte
Konto usunięte: Paryski policjant Mathieu Durey dowiaduje się, że jego przyjaciel i kolega Luc Soubeyras, również z wydziału zabójstw, próbował popełnić samobójstwo. Otarł się o śmierć kliniczną i w stanie śpiączki leży w szpitalu. Dlaczego posiadający szczęśliwą rodzinę mężczyzna, żarliwy katolik, targnął się na swoje życie? Stres? Nierozwiązana sprawa? Mathieu postanawia pójść tropem ostatniego dochodzenia Luca. Musi sięgnąć w odległą przeszłość. Czternaście lat temu nieznany sprawca utopił w studni małą dziewczynkę. Niedawno bestialsko zabito jej matkę. Przypadek? Ciało kobiety rozłożyło się tylko w połowie, druga połowa została nietknięta. Rytualny mord? Luc odkrywa, że podobną metodą zamordowano także inne osoby. Sprawny tych zbrodni twierdzili, że popełnili je z podszeptu diabła.


Genialna książka autora Purpurowych rzek i Imperium wilków (obie już zekranizowano). Strasznie spodobał mi się pomysł zagłębienia się w tematykę śmierci klinicznej, jak większość osób wie ludzie czasem widzą Boga i zmieniają z tego powodu swoje życie. Ale co w przypadku, gdy podczas śmierci klinicznej dojdzie do spotkania z diabłem? (:

Konto usunięte
Konto usunięte: 5 pierwszych tomów dzieje się na Ziemi natomiast od tomu 6 akcja toczy się głównie w świecie wampirów.


Akcja trzeciego tomu toczy się głównie w Krainie Gwiazd, kiedy to poznajemy przygody Zek i Jazza. Podobnie jest z tomem 5, w którym to Harry Keogh musiał zapłacić ogromną cenę za zbytnie zbliżenie się do swoich śmiertelnych przeciwników (:
razotka
razotka
  4 lutego 2009
RexMundi
RexMundi: RexMundi

takich wyczerpujących forumowiczów to ze święcą szukać.
Dzięki wielkie i już od jutro będe buszowac w moich źródłach lekturowych, szybciej mi ferie miną ;-)
Konto usunięte
Konto usunięte: - coś w każdej książce mnie do niej zrażało po przeczytaniu ostatniej strony, co przyczyniało się do wpisania danego pisarza na czarną listę.

Może zbytnio wymagający jesteś? ;P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.