moonlight28
moonlight28
  4 lutego 2009 (pierwszy post)

Witam, co sądzicie o jego filmach.... czy przemawiają do Was?
Zawsze mi się wydawało że jego filmy można albo kochać...(bo odczuwa się je różnymi zmysłami... dają pole do popisu dla naszej wyobrażni.... można je interpretować na wiele sposobów...nic nie jest podane na tacy)........ albo nie cierpieć...
Czy macie jakiś jego ulubiony film?...a może mimo że jesteście fanami jego dzieł to jakiś totalnie Wam nie podszedł?
pozdrawiam

tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  4 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam, co sądzicie o jego filmach


jakieś tytuły nie kojaże tego nazwiska :/
:zakochany:
odwieczna
odwieczna
  4 lutego 2009
tomekkolarz
tomekkolarz: jakieś tytuły nie kojaże tego nazwiska :/


:and:

Konto usunięte
Konto usunięte: David Lynch

:zakochany:
uwielbiam go.. za to, że potrafi się wedrzeć swoimi obrazami w moją podświadomość w której te na długo pozostają.
czy tak naprawdę da się uzasadnić dlaczego lubi się filmy Lyncha.. to jest swoista abstrakcja.
klimat, muzyka (Badalamenti :zakochany: ), a czasami jej brak to jest właśnie TO. Nawet oglądając nawet 18 razy ten sam film nie czuje się znudzenia, a oglądając po raz 19 można dostrzec coś zupełnie nowego. geniusz. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy macie jakiś jego ulubiony film?

wszystkie jego filmy które były dane mi zobaczyć.. uwielbiam. :)
np."Blue Velvet" za ucho, "Lost Highway", "Dzikość serca", "Mulholand Drive" oraz najlepszy serial na świecie "Miasteczko Twin Peaks". :pavarotti:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  4 lutego 2009
tomekkolarz
tomekkolarz: jakieś tytuły nie kojaże tego nazwiska :/

:ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Witam, co sądzicie o jego filmach.... czy przemawiają do Was?

kilka widziałem ale jakoś nie czuje jego klimatów

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy macie jakiś jego ulubiony film?.

film nie ale lubię Miasteczko Twin Peaks
...Ignorance is bliss...
Khold
Khold
  4 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy macie jakiś jego ulubiony film?

Eraserhead
psychodroid
psychodroid
  4 lutego 2009

Widziałam tylko Zagubioną Autostradę, stwierdzam, że lubię takie kino, pełne niedomówień, obrazów. Działa na psychikę. :)

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  4 lutego 2009

Miasteczko Twin Peaks, widać było różnicę między jego reżyserią a reżyserią Marka Frosta..

Prosta historia, ciekawy film, o dziadku, który podróżował małymi traktorkami..

Ten gość ma talent, wpływa na psychikę i rozumienie widza :-)

Pozdrawiam

Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
FourthHorsemen
FourthHorsemen
  4 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: najlepszy serial na świecie "Miasteczko Twin Peaks".

duńskie Riget Von Triera lepsze, nazwane duńskim Twin Peaks

Konto usunięte
Konto usunięte: można je interpretować na wiele sposobów...nic nie jest podane na tacy

sam Lynch mówił, że nie należy się nad jego filmami rozwodzić, i zawsze się podśmiewuję z ludzi przypisujących jego filmom jakieś mega ukryte, genialne znaczenie ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy macie jakiś jego ulubiony film?...

Mulholland Drive i Dzikość Serca
moonlight28
moonlight28
  4 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mulholland Drive

z tego co słyszałam ten film miał być prologiem do serialu... niestety komuś się nie spodobał i z planów wyszły nici.... wielka szkoda...
moonlight28
moonlight28
  4 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: klimat, muzyka (Badalamenti ), a czasami jej brak to jest właśnie TO. Nawet oglądając nawet 18 razy ten sam film nie czuje się znudzenia, a oglądając po raz 19 można dostrzec coś zupełnie nowego. geniusz. :)

masz rację Angelo Badalamenti to mistrz... a w połączeniu z Lynchem tworzą razem coś niesamowitego....
na mnie strasznie oddziałowuje utwór Llorando - Rebecci dek Rio z Mulholland Drive...
dla przypomnienia http://www.youtube.com/watch?v=jLhbf-K10IM
moonlight28
moonlight28
  4 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: sam Lynch mówił, że nie należy się nad jego filmami rozwodzić, i zawsze się podśmiewuję z ludzi przypisujących jego filmom jakieś mega ukryte, genialne znaczenie ;]

widzisz...to są filmy które powinno się głównie odbierać zmysłami....a nie rozumem....i zawsze tak robię jak oglądam film za pierwszym razem...
odwieczna
odwieczna
  5 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: masz rację Angelo Badalamenti to mistrz... a w połączeniu z Lynchem tworzą razem coś niesamowitego.... na mnie strasznie oddziałowuje utwór Llorando - Rebecci dek Rio z Mulholland Drive... dla przypomnienia http://www.youtube.com/watch?v=jLhbf-K10IM


a muzyka z TP?
The Bookhouse Boys. :zakochany:
jednak w tej muzyce nie można nie docenić roli samego Lyncha, który jako jeden z niewielu reżyserów muzykę ustalał już w trakcie kręcenia filmu, a nie jak większość innych, którzy dobierali muzykę dopiero po montażu. u niego muzyka nie jest tylko dodatkiem do filmu, ale jest jego integralną częścią. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: duńskie Riget Von Triera lepsze, nazwane duńskim Twin Peaks

oglądałam też tą 'nowszą' wersje Baxley'a, ale zostaje przy TP. :mrgreen:
GxCBlazaGxC
GxCBlazaGxC
  5 lutego 2009

David Lynch człowiek legenda filmów psychodelicznych na świecie jeżeli liczycie na akcje i dużo strzelanin nie oglądajcie jego filmów, Czasami przez 10 minut nie ma w ogóle mowy tylko genialna reżyseria i mowa obiektywu kamery !! Oczywiście moim jego ulubionym filmem jest Fire walk with me jest moim zdaniem nie do przebicia jeżeli chodzi o działanie na psychike " oczywiscie nie do przebicia z jego twórczości " oprócz tego Lost Highway jest bardzo dobże zrobiony mało gadania dużo słów obiektywu, jakoś wczesniejsze jego filmy do mnie nie przemawiały lecz nowe dośc bardzo choć Inland Empire nie jest zbyt przejmującym filmem.

BrOwnSuGaRPPP
Posty: 52 (po ~421 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
BrOwnSuGaRPPP
  8 lutego 2009

w sumie nie bardzo mogę szpanować przy tym nazwisku...
ale Blue Velvet na pewno na mnie zrobił wrażenie... rzeczywiście można go odczuwać wszystkimi zmysłami.... i to był jeden z niewielu filmów, po których czułam taki "niedobry zachwyt" (byłam zachwycona i było mi niedobrze). poza tym chyba tylko Mechaniczna Pomarańcza i The Wall

i były chwile, że niemalże czułam w palcach aksamit...

I see a line of cars and they're all painted black
With flowers and my love both never to come back

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.