margotka
margotka
  2 lutego 2009 (pierwszy post)

Było już o gender studies, było o homoseksualizmie i tolerancji, ale nie było jeszcze o Queer Theory

Zauważyłam, że od pewnego czasu media, a przede wszystkim stacja TVN zaczyna nagłaśniać homofobiczne zachowania? jednym z takich kroków było wyemitowanie filmu ?Brook-Back Mountain?? oraz pogadanka w ?Dzień dobry tvn??a Ewa Dżyzga poświęca serię odcinków ujawniającym się homoseksualistom i ich związkom?
warto też zauważyć, że na tle Europy jesteśmy postrzegani, jako homofobiczni księża dźwigający symboliczną flagę ?Parady równości? na polu ziemniaczanym?

?do czego zmierzam?

Queer Theory to nurt w studiach kulturoznawczych poświęcony tematyce gejowsko-lesbijskiej. I nie ma w tym nic złego, gdyż skupia swoją uwagę głównie wokół tematyki nad przemocą normatywną związaną z obowiązkiem heteroseksualności oraz o skutkach tych procesów, jakich doświadczają ludzie o innej seksualności.

Co sprawia, że seksualność wciąż jest w Polsce tematem tabu?
Czy MY Polacy jesteśmy w stanie kiedyś zaakceptować odmienną od naszej tożsamość seksualną/płciową?
I czy zmienianie cudzej seksualności pod naciskiem prawa państwa jest zgodne z prawami człowieka?

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  2 lutego 2009
margotka
margotka: Co sprawia, że seksualność wciąż jest w Polsce tematem tabu?

może to że czujemy się nadal "Chrystusem Europy" i tego typu sprawy nie przystają w Polsce

margotka
margotka: Czy MY Polacy jesteśmy w stanie kiedyś zaakceptować odmienną od naszej tożsamość seksualną/płciową?

z pokolenia na pokolenie może to się jednak zmieni
wolność w naszym kraju nadal jest w jakimś stopniu "świeża"

margotka
margotka: I czy zmienianie cudzej seksualności pod naciskiem prawa państwa jest zgodne z prawami człowieka?

chyba nie
dla mnie ingerowanie w czyjąś seksualność czy religię nie powinno mieć miejsca
nie powinno sie nikomu mówić jak ma żyć ( przynajmniej w niektórych aspektach życia)
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  2 lutego 2009
RexMundi
RexMundi: "Chrystusem Europy"

Narodów* tfuu
...Ignorance is bliss...
666kamilka666
666kamilka666
  2 lutego 2009
margotka
margotka: Brook-Back Mountain

Nie oglądałam. Ale kolega powiedział że wyłączył po 10min, jak się w namiocie do siebie tyłem odwrócili :ninja:

margotka
margotka: Co sprawia, że seksualność wciąż jest w Polsce tematem tabu?

Starsze pokolenie, Kościół, stereotypy, brak własnego zdania ludzi. Co im się pokaże w telewizji, to w to wierzą (na przykładzie mojego taty...).

margotka
margotka: Czy MY Polacy jesteśmy w stanie kiedyś zaakceptować odmienną od naszej tożsamość seksualną/płciową?

Tak, kiedy [źle to zabrzmi] wymrze pokolenie, które pamięta czasy komunizmu, i pewną cząstką mózgu tęsknią za starymi czasami.
Ostatnio wpadłam w dyskusję na temat rożnic etnicznych, wiary, orientacji z moim profesorem od geografii (za grosz tolerancji). Usłyszałam od niego stwierdzenie "bo Wy, młodzieży, jeśteście bardzo idealnym pokoleniem. Wszystko chcecie żeby było idealne, bez kłótni, z tolerancją na wszystko, co się wokół Was dzieje. Odrzucacie stare stereotypy i nauki Waszych rodziców. Chcecie widzieć świat idealnym, wmawiacie sobie, że MUSICIE coś zrobić dla ludzkości, że musicie sprawić, że ten świat naprawdę będzie idealny. [...]"

margotka
margotka: I czy zmienianie cudzej seksualności pod naciskiem prawa państwa jest zgodne z prawami człowieka?

Nie.
To co czujemy, jak czujemy, i do kogo czujemy, to nasza prywatna sprawa.
W pierwotnych plemionach tatuś wybierał męża dla córusi, dziś powinniśmy mieć wszyscy duży margines swobody w decydowaniu o swoim życiu.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  2 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie oglądałam. Ale kolega powiedział że wyłączył po 10min, jak się w namiocie do siebie tyłem odwrócili

najwyraźniej za trudny dla niego film
...Ignorance is bliss...
666kamilka666
666kamilka666
  2 lutego 2009
RexMundi
RexMundi: najwyraźniej za trudny dla niego film

Bardzo możliwe..
A o czym, tak ogólnie, ten film jest?
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  2 lutego 2009
margotka
margotka: Brook-Back Mountain??


Bardzo dobry film :) polecam każdemu świetna gra aktorska świetna muzyka i plener.

margotka
margotka: Co sprawia, że seksualność wciąż jest w Polsce tematem tabu?


nie sądzę :/

margotka
margotka: Czy MY Polacy jesteśmy w stanie kiedyś zaakceptować odmienną od naszej tożsamość seksualną/płciową?


Nie wiem zawsze będą przeciwnicy i zwolennicy także jako naród w tej kwesti chyba nigdy nie bedzie jednomyślności

margotka
margotka: I czy zmienianie cudzej seksualności pod naciskiem prawa państwa jest zgodne z prawami człowieka?


no chyba nie
:zakochany:
fioletowykrokodyl
fioletowykrokodyl
  2 lutego 2009
margotka
margotka: warto też zauważyć, że na tle Europy jesteśmy postrzegani, jako homofobiczni księża dźwigający symboliczną flagę ?Parady równości? na polu ziemniaczanym?

Bo dzięki bogu chorobliwa do bólu poprawność polityczna nie zagościła u nas na dobre i mówiy głośno to co inni mówią pod nosem.

margotka
margotka: Co sprawia, że seksualność wciąż jest w Polsce tematem tabu? Czy MY Polacy jesteśmy w stanie kiedyś zaakceptować odmienną od naszej tożsamość seksualną/płciową? I czy zmienianie cudzej seksualności pod naciskiem prawa państwa jest zgodne z prawami człowieka?
A czy zmuszanie do zaakceptowania przez innych własnej seksualności nie jest naciskiem? Ja jakoś nie mam ochoty trąbić o moim heteroseksualiźmie, biegać z kobietą na parady itp. Nie miałczę też o legalizacji związków partnerskich mimo iż moge z kims żyć bez slubu przez 20 lat a w razie wppadku moja ukochana nie bedzie miała żadnych praw do mojego majątku:)
Nie miałczę też że bez slubu nie mogę adoptować dziecka.
Konradziq
Konradziq
  2 lutego 2009
margotka
margotka: Queer

Brzydkie słowo :ninja: .

margotka
margotka: a przede wszystkim stacja TVN

No właśnie... Dopóki publiczna telewizja (Jedynka, Dwójka) nie zacznie mówić o homoseksualizmie, Polacy nadal będą uważać to za chorobę, zboczenie czy też opętanie przez szatana.
Dobrze, że w ogóle zaczyna się o tym mówić.

margotka
margotka: Co sprawia, że seksualność wciąż jest w Polsce tematem tabu?

Nie jestem pewien... Chyba jesteśmy zbyt wstydliwi, by mówić o tym na głos. Nie wiem, sprawa wychowania? Bo o takich rzeczach się nie mówi?

margotka
margotka: Czy MY Polacy jesteśmy w stanie kiedyś zaakceptować odmienną od naszej tożsamość seksualną/płciową?

To zależy tylko od nas. Ja jednak wierzę, że za parę/parędziesiąt lat będziemy.
Homoseksualiści akceptują heteryków ;).

margotka
margotka: I czy zmienianie cudzej seksualności pod naciskiem prawa państwa jest zgodne z prawami człowieka?

Uważam, że każdy ma prawo do decydowania o własnym życiu. Państwo nie narzuca wyznania, więc niech nie narzuca seksualności.
Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  2 lutego 2009
margotka
margotka: Co sprawia, że seksualność wciąż jest w Polsce tematem tabu?
Księża trzymający gejowską flagę na ziemniaczanym polu:)
margotka
margotka: Czy MY Polacy jesteśmy w stanie kiedyś zaakceptować odmienną od naszej tożsamość seksualną/płciową?
Jako naród na pewno nie:\\ ale to uogólnienie, zdążają się tolerancyjni ludzie
margotka
margotka: I czy zmienianie cudzej seksualności pod naciskiem prawa państwa jest zgodne z prawami człowieka?
Nie. Sam nacisk państwa na prywatne życie jednostki jest w brew prawom człowieka, Ale z tym dokumentem się już nikt nie liczy.
margotka
margotka
  3 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A czy zmuszanie do zaakceptowania przez innych własnej seksualności nie jest naciskiem?


od razu kojarzy mi się wypowiedź jakiegoś przechodnia w "Waidomościach" - "Czuję się ograniczany, że nie wolno mi palić wszędzie?" ... a co z moim prawem do wolności, jezeli nie palę i dusze się kiedy ktoś obok to robi? że nie mogę siedzieć spokojnie w pubie tylko wdychac cudze wyziewy... i śmierdziec jego wolnością?

Konradziq
Konradziq: Uważam, że każdy ma prawo do decydowania o własnym życiu. Państwo nie narzuca wyznania, więc niech nie narzuca seksualności.


to jak radzą sobei z tym inne państwa, skoro my nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić? może warto by było ściągnąc coś od innych i uczyć się na cudzych błędach...?
Avatar użytkownika markmark
Posty: 1193 (po ~397 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 57
mark
  3 lutego 2009
margotka
margotka: że na tle Europy

na tle Europy to jesteśmy siedzibą tolerancji, w Polsce nigdy nie obowiązywało prawo karające homoseksualizm (taka wielce postępowa Anglia zniosła u siebie więzienie za pedalstwo dopiero po II wojnie)

Przez 1,500 lat "Europa" paliła na stosach, kastrowała, napychała hormonami i zamykała w zakładach psychiatrycznych homosi, tylko w ostatnich 20 - 30 latach stała się "tolerancyjna" i do nas mają pretensje o homofobię :lol2:

margotka
margotka: przemocą normatywną związaną z obowiązkiem heteroseksualności

Porównanie zachodnich standardów do Polski jest nie na miejscu, na zachodzie ludzie mają móżdżki przystosowane do władzy totalitarnej tzn, za co najmniej normalne uważają wysyłanie na tamten świat wszystkich "innych", a to Żydów, a to innowierców, a to homosi więc takie ostre określenie, że to przemoc jest odpowiednie u nich, ale już w Polsce nie ;]

margotka
margotka: Co sprawia, że seksualność wciąż jest w Polsce tematem tabu?

Ponieważ większość ludzi uważa, że wykrzykiwanie na ulicach co kto i z kim lubi w łóżku to żenujący i prymitywny ekshibicjonizm?

margotka
margotka: Czy MY Polacy jesteśmy w stanie kiedyś zaakceptować odmienną od naszej tożsamość seksualną/płciową?

Jest przecież 1 tożsamość seksualna - kobieta + mężczyzna, inne konfiguracje są moim zdaniem . . . śmieszne i głupie ;)

margotka
margotka: I czy zmienianie cudzej seksualności pod naciskiem prawa państwa jest zgodne z prawami człowieka?

To u Arabów i w prawodawstwie "Europy" do II światowej, a nie u nas.
margotka
margotka
  3 lutego 2009
mark
mark: śmieszne i głupie ;)


śmieszne i głupie to są, ale w komediach antycznej Grecji...

mark
mark: margotka: I czy zmienianie cudzej seksualności pod naciskiem prawa państwa jest zgodne z prawami człowieka? To u Arabów i w prawodawstwie "Europy" do II światowej, a nie u nas.


A Kościół aktualnie? opinia publiczna?
Avatar użytkownika markmark
Posty: 1193 (po ~397 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 57
mark
  3 lutego 2009
margotka
margotka: A Kościół aktualnie?

Z Kościoła można się wypisać lub znaleźć sobie inny gdzie popierają wszelkie "odchyły" ;)

margotka
margotka: opinia publiczna?

Ta, niesamowitą siłę rażenia ma "opinia publiczna".

Takie łajanie na Kościół, opinię publiczną to jak jawna demosntracja - "jestem pedałem = ciotą i fajtłapą, który dostaje depresji bo pani w warzywniaku podając marchewkę jakoś dziwnie się spojrzała, a ksiądz w kościele to istne wcielenie średniowiecznego barbarzyńcy, smęci coś o jakiejś Sodomie i karze bożej " ;] Takie pedalskie emo ;) Żenujące tak użalać się nad sobą, straszny ten los geji, katorga, jak niesforne dziecko, któremu mama nie kupiła lizaka muszą krzyczeć, biegać i płakać (fachowa nazwa tych napadów histerii to parada równości) :D
Ale swoją drogą parady są nawet ciekawe, coś w stylu "cyrk przyjechał do miasta" ;) setki poprzebieranych, stymulujących kopulację dziwolągów. Takie obwoźne zoo. Polecam obejrzeć ;)
fioletowykrokodyl
fioletowykrokodyl
  3 lutego 2009
margotka
margotka: od razu kojarzy mi się wypowiedź jakiegoś przechodnia w "Waidomościach" - "Czuję się ograniczany, że nie wolno mi palić wszędzie?" ... a co z moim prawem do wolności, jezeli nie palę i dusze się kiedy ktoś obok to robi? że nie mogę siedzieć spokojnie w pubie tylko wdychac cudze wyziewy... i śmierdziec jego wolnością?

Nie do końca rozumiem, zgadzasz się z moją wypowiadzią czy au contraire?

Bo przywołanie jako przykładu dylematu niepalącego trochę nie pasuje.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.