PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  29 stycznia 2009 (pierwszy post)

Czy zgadzacie się z twierdzeniem, że "kicz to sztuka która uszczęśliwia?" albo, że jest to "piękno negatywne"? Oczywiście oderwałam się od definicji standardowej, ale oto ona:

Kicz (z niem. Kitsch - lichota, tandeta, bubel) - utwór o miernej wartości, schlebiający popularnym gustom, który w opinii krytyków sztuki i innych artystów nie posiada wartości artystycznej. Kicz jest określeniem silnie pejoratywnym i często kontrowersyjnym. To, co dla jednych jest kiczem, przez innych może być uznane za wartościową sztukę.

Jak Wy, indywidualnie rozumiecie pojęcie kiczu?

Co jest dla Was najbardziej kiczowate? (także w potocznym rozumieniu słowa).

Pozdrawiam.

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

psychodroid
psychodroid
  29 stycznia 2009

Trudno powiedzieć, bo to bardzo subiektywne. Dla mnie kiczowate są emopanki oraz sporo nowomodnych książek. Nie chce mi się teraz nic szukać, ale lista mogłaby być bardzo długa.

Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  29 stycznia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Jak Wy, indywidualnie rozumiecie pojęcie kiczu?
Ja bym się zgodził z definicją encyklopedyczna:) a ten 2przykład przytoczony przez ciebie to to samo tylko ubrane w ładniejsze słowa:) I kicz raczej mnie nie uszczęśliwia:\\ ale masy lecą na kicz:\\ przykład viva, bigbrother, Mtv, władcy móch, itp
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  30 stycznia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Jak Wy, indywidualnie rozumiecie pojęcie kiczu?

dla mnie kiczem jest to co sprawia że mam ochotę iść po siekierę do piwnicy i przejść sie z nim po wiosce niszcząc wszystko co napotkam po drodze wiedząc że owym kiczem wszyscy wokół się "najarali"

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Co jest dla Was najbardziej kiczowate

udawanie kogoś innego niż się jest w rzeczywistości + gówniarze udający dorosłych

Konto usunięte
Konto usunięte: Mtv,

nie uważam żeby MTV jako ogół było kiczem
niektóre programy a już na pewno "krejzolscy ludzie" biorący w nich udział kipią tandetą ale MTV jako stacja czy instytucja :nie:
...Ignorance is bliss...
Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  30 stycznia 2009
RexMundi
RexMundi: MTV jako stacja
To:D Jak widze tych baranów odmużdzających ludzi to mnie krew zalewa
shamaramorgan
shamaramorgan
  30 stycznia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Jak Wy, indywidualnie rozumiecie pojęcie kiczu?

przedmiot, zachowanie, które rzuca się w oczy, a które bardzo mnie drażni.
Przedmiot tandetny, jakby ze straganu wiejskiego.
Chociaż przyznam, że pewne rodzaje kiczu są znośne.
chodzi mi tu o wydarzenia takie jak festyny czy inne, w którym jest milion balonów i wat cukrowych. Wydarzenia, gdzie forma przerasta treść :)
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Co jest dla Was najbardziej kiczowate? (także w potocznym rozumieniu słowa).

kiczowate są białe i złote kozaki. Krótkie spodenki do nich.
pauline321
pauline321
  30 stycznia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Jak Wy, indywidualnie rozumiecie pojęcie kiczu?


Coś co ogólnie przyjęte jest jako anty-arcydzieło.
A na co dzień kiczem nazywam to co mi się wyjątkowo nie podoba.
margotka
margotka
  1 lutego 2009

obecnie kicz to wszystko to, co nie posiada metki muzealnej;) czyli sztuka ludowa i jelenie na rykowisku lub wieszane na manetkach...

czarownico, było jeszcze jedno określenie pośrednie dla kiczu.... wyleciało mi z głowy zupełnie i google nie chce mi pomóc... ono dotyczyło działań gretkowskiej, wojewódzkiego czy majewskiego...czyli celowe wpychanie się w formę kiczu... bo Mandaryna i Wosniewski to kicz typowy.... kojarzysz?

margotka
margotka
  1 lutego 2009

oo Mtv tez nie jest kiczem tylko podchodzi pod to drugie określenie... teraz będę o tym myśleć cały dzień w pracy... łeeee

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.