ProjectSMITH
ProjectSMITH
  29 stycznia 2009 (pierwszy post)

... MORDOWALI!!!!!!!!!!

Nie wiem jaką macie świadomość na ten temat. Wiem że można nienawidzić Niemców i Rosjan za czyny podczas II Wojny Światowej, wszyscy wiedzą co oni dla Polaków zrobili
Ale nikt a przynajmniej mało osób wie ile to Ukraina zrobiła dla Polaków!!

Otóż piszę to bo chciałem GORĄCO POLECIĆ osobom którzy lubią czytać dość ciekawą książkę opartą na FAKTACH pod tytułem Nieznane nazwiska czyli Dzieci Wojny autorstwa Karola Rygiela.

Książka jest lekka w czytaniu i szybko się ją wchłania jednak wydarzenia w niej opisane są.... hymmmm jak by to powiedzieć bardziej niż Wstrząsające, przykre, pouczające i nieraz wzruszające!!

Nie jest to żadna reklama ani nic z tym związane po książkę można pożyczyć a uważam że jest godna przeczytania i refleksji!

Avatar użytkownika markmark
Posty: 1193 (po ~397 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 57
mark
  2 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: straszne zdjęcie, Umieszczę je bo obraz bardziej oddaje ból niż słowa

Zdjęcie nie przedstawia ofiar UPA tylko dzieci własnoręcznie powieszone przez chorą psychicznie matkę w Polsce w latach 30 tych.

Konto usunięte
Konto usunięte: MORDOWALI!

Mnie to jakoś szczególnie nie rusza, o ile Niemcy wycinali całe narody w imię chorej ideologii o tyle Ukraińcy mordowali Polaków, Żydów (duża część "obsługi" obozów koncentracyjnych to Ukraińcy), Bolszewików, Niemców i siebie nawzajem od tak, bez żadnego uzuasadnienia. Po prostu naród chory z nienawiści, braku tożsamości oraz jedności. O ile nie licząc krociutkiego okresu po wojnie Polacy na ziemiach zachodnich nawiązywali do niemieckiej historii ziem (choćby przez dbałość o zabytki), na Ukrainie kilkuset letnie pałace, kościoły, klasztory, cmentarze itd niszczeją bo są "polskie". Szczyt prymitywizmu ;]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.