Konradziq
Konradziq
  26 stycznia 2009 (pierwszy post)

... jest coś z dziecka.

Dzieci mają to do siebie, że uwielbiają oglądać bajki.
Ale czy na pewno?

Imieniny mojej mamy. Przyjechali wujkowie ze swoim trzyletnim synem. Zawsze, gdy nas odwiedzają, to Kacper (ich synek) pierwsze co mówi, to czy włączę mu bajkę. My mamy 5 czy 6 kanałów gdzie bajki lecą na okrągło; oni nie. Akurat telewizor mamy w tym samym pokoju, gdzie posadziliśmy gości. Kacper oglądał swoje bajki, ale dorośli też czasem zaglądali na telewizor i się śmiali razem z nim.

No właśnie, czy na pewno bajki oglądają tylko dzieci?
Ja mam taką teorię, że na oglądanie bajek nigdy nie jest się zbyt dorosłym ;-).

Wspominając bajki z dzieciństwa, zawsze jakoś milej się robi.
Czy to polskie (Jacek i Agatka, Bolek i Lolek, Reksio, Porwanie i Wyprawa Baltazara Gąbki, Bajki Pana Bałagana, Kot Filemon, Kasztaniaki, Koziołek Matołek, Miś Uszatek, Pomysłowy Dobromir, Przygód kilka wróbla Ćwirka, Zaczarowany Ołówek), czechosłowackie/czeskie (Krecik, Bajki z mchu i paproci, Rumcajs, Sąsiedzi), radzieckie/rosyjskie (Wilk i Zając), belgijskie (Smerfy), niemieckie (Tabaluga), japońskie (Pszczółka Maja) czy też we współpracy różnych krajów (Muminki, Inspektor Gadżet).

Teraz nie tylko kręcone są bajki dla dzieci. Są również te dla dorosłych.
Władcy Móch, Simpsonowie, Miasteczko South Park - to tylko przykłady.

Wybierając się do kina, również znajdziemy bajki.
Sezon na misia, Skok przez płot, Madagaskar, Dżungla, Film o pszczołach, WALL.e, Piorun - to tylko te nowsze.

Lubicie sobie pooglądać czasem bajki?
Macie tak, że włączycie "przez przypadek" ;) wieczorynkę i jakoś tak oglądacie do końca?
Jeszcze jakieś przykłady bajek (tych serialowych i tych kinowych)?
Ulubiona postać z bajek Disney'a?
Z Looney Tunes? (Dlaczego akurat te?)
No i jeszcze zapytam o anime. Oglądasz teraz/kiedyś? Ulubione?


Ja jeszcze na koniec dodam (bo mi się przypomniało ;-P): Czarodziejki z księżyca, Dragon Ball, Król Lew, Bambi, Lilo i Stich, Kosmiczny mecz (choć to już tylko we fragmentach animowane ;).

Unattainable4U
Unattainable4U
  28 stycznia 2009

ej ej byla kiedys taka bajka o takim jakby kaczorze wampirze i on mial jakiegos slugusa takiego. ona byla zawsze kolo 20.30 puszczana i jak mialam z 5-6latek to mama mi pozwala ogladac:w00t: taka straszna... :(:P ale fajna... na tv4? na polonii? nie wiem ;/;p

Konradziq
Konradziq
  28 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ej ej byla kiedys taka bajka o takim jakby kaczorze wampirze i on mial jakiegos slugusa takiego.

Hrabia Kaczulla :D.

Konto usunięte
Konto usunięte: i jak mialam z 5-6latek to mama mi pozwala ogladac taka straszna... :(:P ale fajna...

I nie bałaś się? :P
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  28 stycznia 2009
Konradziq
Konradziq: To Pinki i jego kumpel Mózg, Mózg, Mózg, Mózg .

fajna to była bajka :tak:

Konradziq
Konradziq: Móżdżku, a co będziemy robić dzisiaj w nocy? :D

opanowywać świat :rock:

a w jednym z odcinków Mózg mówi
- to co każdej nocy: pokonywać te głupie labirynty
...Ignorance is bliss...
Unattainable4U
Unattainable4U
  28 stycznia 2009
Konradziq
Konradziq: Hrabia Kaczulla :D.

oo no wlasnie!!

Konradziq
Konradziq: I nie bałaś się? :P

balam ale mama mi zawsze mowila kiedy mam oczy zaslonic;d
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.