PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  22 stycznia 2009 (pierwszy post)

Cześć!
Co sądzicie o pewnym typie literatury pisanym tylko dla kobiet?
Co charakteryzuje takie książki?(Waszym zdaniem)

Czytacie jakieś o tematyce stricte kobiecej?

Jesli tak to jakie byście polecili?

A może te dotyczące kobiet? (np.Gretkowską.Graff)

Jeśli tak, to jakie?

Interesujecie się feminizmem?
Co o nim sądzicie?

Pozdrawiam.

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

smallWolfs
smallWolfs
  22 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co sądzicie o pewnym typie literatury pisanym tylko dla kobiet?

Dobrze jest czasem poczytać coś napisane kobiecą ręką wiedząc iż kobieta w ciągu dnia używa 20 tysięcy słów a mężczyzna tylko 7 tysięcy. Przekłada to się na sposób pisania i interpretacji wielu czyników.
FourthHorsemen
FourthHorsemen
  22 stycznia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Co sądzicie o pewnym typie literatury pisanym tylko dla kobiet?

nuuuuuuuuuuuuuuuuuudziarskie

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Czytacie jakieś o tematyce stricte kobiecej?

smażone zielone pomidory czytałam, mama mi podrzuciła, po czym ja książkę oddałam jako dar do biblioteki.

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: A może te dotyczące kobiet? (np.Gretkowską.Graff)

Gretkowska to dla mnie grafomanka

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Interesujecie się feminizmem? Co o nim sądzicie?

nie interesuję się
nie uważam tego ruchu za specjalnie potrzebny w naszych czasach
pauline321
pauline321
  22 stycznia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Co charakteryzuje takie książki?(Waszym zdaniem)


Nadmierną iloscią opisywanych romansów itp. Takie ksiazki przy ktorych mozna wylac morze łez.

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Jesli tak to jakie byście polecili?


Grocholę, Cabot

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Interesujecie się feminizmem? Co o nim sądzicie?


nie interesuje sie.
margotka
margotka
  22 stycznia 2009

wydawnictwo efka specjalizuje się w tego typu literaturze oraz popiera hm...formacje feministyczne...

lubie Gretkowską i Nasiłowską... są namiętne w tym, co opisują...bo kto by się nie zakohał w cytatcie w mojej stopce "Ciało ćwiczone w powściąganiu emocji przestaje dawać znaki"... toż to muzyka...

od czasu i czasu lubię czytać wyzwoleńczą literaturę... ale nie jest dla mnie jakoś szczególnie ważna...

godna polecenia jest historia feminizmu ciekawie opisana przez Sławomirę Walczewską w "Damy, rycerze i feministki" :> ...dobra na długie zimowe wieczory, choć to propozycja popularnonaukowa...

Konto usunięte
Konto usunięte: kobieta w ciągu dnia używa 20 tysięcy słów a mężczyzna tylko 7 tysięcy.

bo kobiety chodza na studia z chęci, a faceci uciekaja od wojska...;]
margotka
margotka
  22 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie uważam tego ruchu za specjalnie potrzebny w naszych czasach


czyli twoim zdaniem powinno być tak, jak w XIX w. ? że kobieta wspominając o "trudach małżeństwa" była na granicy dobrego tonu... mają nie wiedzieć czym jest miesiączka, a czas przed nią nadal mamy nazywać "wścikłościa macicy" i wysyłac kobiety na odziały psychiatryczne...
mamy nie pracować...chować dzieci i nie uczyć sie?
i jedyne co robić to tylko ładnie wyglądać? ...

no cóż jednak wolę popierać działania Nałkowskiej.... która w 1908 r, na Światowym Zjezdzie Kobiet oszałamiała ludzi wizją legalizacji prostytucji:] ... by odprowadziały składki i miały prawo do emerytury... (popatrzcie na to przez pryzmat XIX w. kultury, kiedy to kobiety mogły pracować tylko w fabryce za marne gorsze, albo uczyć pozbawiając sie widoków na małżeństwo)...

nie każde nikomu krzyczeć, jak w Filmach Feliniego, że "Małzeństwo to zło i przekleństwo..." ... ale spojrzeć na drugiego człowieka, jak na człowieka... na równych prawach uwzględniając antropologiczne aspekty... mam też nadzieję dziewczynko, ze jak dorośniesz do zdawania matury zaczniesz postrzegać siebie, jako kobietę na tyle inteligentną, by nie dać się słumić w męskim świecie, czeo ci serdecznie życzę... także zanim wyglosisz osąd postaraj się najpierw w nim orientować...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 stycznia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Co sądzicie o pewnym typie literatury pisanym tylko dla kobiet?

że są dla kobiet i jako facet nie czytam tego :)

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Interesujecie się feminizmem?

nie

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Co o nim sądzicie?

nie mam nic do tego
ale czasami "babki" przesadzają

margotka
margotka: smallWolfs: kobieta w ciągu dnia używa 20 tysięcy słów a mężczyzna tylko 7 tysięcy. bo kobiety chodza na studia z chęci, a faceci uciekaja od wojska...;]

bo kobiety nadają jak automaty a facet mówi gdy trzeba
...Ignorance is bliss...
PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  23 stycznia 2009
margotka
margotka: . mają nie wiedzieć czym jest miesiączka, a czas przed nią nadal mamy nazywać "wścikłościa macicy" i wysyłac kobiety na odziały psychiatryczne... mamy nie pracować...chować dzieci i nie uczyć sie? i jedyne co robić to tylko ładnie wyglądać? ...

Wiesz,ludzie nie mają świadomości tego jak było kiedyś, nie zastanawiają sie nad tym.A szkoda.Wiek XIX do któego nawiązujesz,był najgorszym jesli chodzi o traktowanie kobiet. Były to czasy kiedy zwykła plotka miała moc sprawczą, mogła Cie zabić, poprzez zepsucie ci opinii( bo ta była najważniejsza).NIkt jej nie weryfikował, jesli dziewczyna miala powodzenie (nawet nic nie robiąc)od razu była przez zawistne społeczeństwo nazywana....

Dlatego tak ważne było jak najszybsze wyjscie za mąż,choc i wtedy zdarzały sie pomówienia.

Freud mimo całego swego mizoginizmu, wiele dla kobiet zrobił, dał im seksualność,jako pierwszy badał tzw łuk histeryczny( wynik frustracji kobiet na podłożu seksualnym) i wstrząsnął społeczeństwem.

margotka
margotka: i jedyne co robić to tylko ładnie wyglądać? ...


dziś mówi sie o tzw. pracy na trzy etaty: kobieta musi ładnie wyglądać, musi zajmować się domem i musi pracować....
Wystarczy spojrzeć na pierwszy lepszy wzorzec z reklamy.
Zresztą słyszałam o przypadku, gdzie mąż pobił żonę po wspólnej pracy, bo gdy wrócili razem do domu ona nie miała siły by przygotować jeszcze obiad...
Pytanie sądu w którymś tam momencie brzmiało :No ale zrobiła Pani w koncu ten obiad??

Własnie dlatego potrzebny jest feminizm,ale nieoperujący agresywną retoryką, a ten który ma na celu powolne zmienianie sposobu myślenia.Do zrobienia jest jeszcze wiele.

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

margotka
margotka
  23 stycznia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Wiek XIX do któego nawiązujesz,był najgorszym jesli chodzi o traktowanie kobiet.


hm.. sądzę, że najgorszy to był barok dla kobiety:] ... duża umieralność przy 28 roku zycia...80% przez poród...brak higieny...złe odżywianie... miliony nieokiełznanych męskich dewiacji... i tu odgrywała dużą rolę plotka... bo możnabyło jeszcze skończyć na stosie... Wielka Inkwizycja działała do XVIII w.

XIX w. zauwazył, że sytuacja kobiety jest zła, a panie zaczęły pokazywać, że istnieją...i walczyćo polepszenie sytuacji...

kiedy ktoś zabiera głos w sprawie o której nie ma zielonego pojęcia i w dodatku jest to głos negatywny to jest ignorantem... nie sadzisz?
..ale młodość ma to do siebie, że z braku doświadczenia popełnia sie błędu...jak już napisałam możliwe do naprawienia...

Freud to wiek XX ...biedak też wiele przeszedł... i nie tylko zrobił wiele dobrego dla kobiet, ale zmienił sposób myslenia społeczeństwa... osobiście wolę Fromma... jego teorie o wiele bardziej przypadają mi do gustu...
smallWolfs
smallWolfs
  23 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo kobiety nadają jak automaty a facet mówi gdy trzeba

Zgadzam się z tą tezą.
FourthHorsemen
FourthHorsemen
  23 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: FourthHorsemen: nie uważam tego ruchu za specjalnie potrzebny w naszych czasach

czytanie ze zrozumieniem

Kiedyś owszem, feminizm jak najbardziej był uzasadniony. Teraz po co? Żyjemy w cywilizowanym świecie (w miarę, nie mam tu na myśli Afryki czy kultury Arabskiej, gdzie panuje zacofanie - czego nawet ten "cudny" feminizm nie zmieni). Kobiety żyją niemal na równi z mężczyznami, pod względem płac, praw cywilnych i tym poodbnych. Dzisiejsze feministki to już kompletny absurd :and: Jak widzę Gretkowską w telewizji, gadającą o Partii Kobiet to miło się uśmiechnąć :]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.