moh3rka
moh3rka
  21 stycznia 2009 (pierwszy post)

Witam. :mrgreen:

więc..
mam dwa tygodnie na zrobienie projektu przedstawiającego artyste, poete lub humaniste.

tu właśnie pojawia sie głowny problem..
Kto zasługiwałby na miano bohatera mojej prezentacji ?

Kogo byście wybrali na Waszym miejscu ?

Na która z wymienionych powyżej kategorii stawiacie?

Dodam, iż nie mogą to być osoby, których prawie nikt nie zna.
Na początku chciałam wybrać któregoś z panów z Paktofonikii.
I ku mojemu zaskoczeniu połowa klasy nie zna tego składu. :wtf:

Więc nie bede sie wysilać, jak i tak nie zgadną o kogo mi chodzi.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam. (;

moshic
moshic
  21 stycznia 2009

z krajowych (de facto juz wymienieni) Beksinski albo Witkacy ... z zagranicznych Helmut Newton ...

blackdragon911
blackdragon911
  21 stycznia 2009

Jeśli chodzi o poetę to mogę polecić Zbigniew Herbert nawet ostatnio była akcja na jego temat Herbert Reaktywacja więc jeśli mają troche w głowie to powinni wiedzieć kto to

margotka
margotka
  22 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: z krajowych (de facto juz wymienieni) Beksinski albo Witkacy ... z zagranicznych Helmut Newton ...


z zagranicznych jeszcze HR Giger :)
Miihihih
Miihihih
  22 stycznia 2009
hypocrite
hypocrite: arny z JP2 poeta i artysta. Co najwyżej można go pod humanistę podciągnąć. Ja bym wzięła Beksińskiego,ale pewnie ludzie go nie znają. Panowie z pfk też nie są znowu takimi wielkimi artystami. Pomysł z Kaczmarskim faktycznie genialny. Swoją drogą to właśnie powinien być projekt o ludziach mniej znanych, by poszerzyć wiedzę.

W temacie jest napisane: artysta, poeta LUB humanista, także można wywnioskować, że trzeba przedstawić jedną osobę, nie musi podchodzić pod te 3 zagadnienia.
odwieczna
odwieczna
  22 stycznia 2009

* Joann Chmielewska. - niezależna, podróżuje, robi co chce generalnie, robi co lubi i jeszcze ma z tego pieniądze. Płaczę ze śmiechu przy jej książkach. Wspaniała "zramolała gropa" jak mawiała. :mrgreen:

* Charles Bukowski. :zakochany:

* Hłasko. - bo gdyby żył, w ciągu ostatnich 40 lat, polska literatura wzbogaciłaby się o kilkadziesiąt wybitnych powieści i opowiadań.
Ten wspaniały klimat książek gdzie połączył Dostojewską rozbiórkę człowieka z kowbojskimi dialogami i przykrył to czarnym humorem i ciemnymi, wyklejonymi postaciami. Ze wspaniała ironia przekazywał prawdę o czasach w których żyje. Fascynuje mnie ta mgiełka tajemnicy jaka otoczyła jego życie.

* Wojaczek. - wart jest poświęcenia ferii.. Chociażby za jego bezpośredniość, turpizm bijący tak mocno i fizyczność nieubarwioną, a wytłoczoną w wierszu.

moh3rka
moh3rka
  22 stycznia 2009

na pewno rozważe którąś z Waszych propozycji. (;

Konto usunięte
Konto usunięte: klasa Emo czy pseudo hiphopowców?

szkoda gadać..
17 chłopaków w klasie i tylko dwóch z nich zna pfk. :and:
ale trzeba zauważyć, że są rózne gusty o ktorych sie nie dyskutuje. ;)

RexMundi
RexMundi: w sumie znam trochę twórczość Paktofonikii ale składu też bym nie wymienił

ja im nie kazałam wymieniać składu a zapytałam się tylko czy wiedzą co to w ogole jest Paktofonika.
brak mi słów, bo oni na prawde uważają, że słuchają najlepszego polskiego rapu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Musisz przedstawić jednego z nich, kazdego z osobna czy trzech okresleń w jednym?

nad tym sie jeszcze zastanawiałam.
czy mam po prostu wybrać sobie jednego, czy cały skład przedstawić.

no cóż.. na pewno rozważe ktorąs z propozycji, bo przyznam, że trafiliście w samo sedno.

dziękuję bardzo! :D
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  22 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: uważają, że słuchają najlepszego polskiego rapu.

i nie wiedzą co to Paktofonika :wtf:
...Ignorance is bliss...
moshic
moshic
  22 stycznia 2009
margotka
margotka: z zagranicznych jeszcze HR Giger :)


true true ;] ... mozna jeszcze dorzucic Annie Leibovitz i Richard`a Avedon`a ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: * Charles Bukowski.


oo ... tez swietna propozycja [;
PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  22 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: * Charles Bukowski.

Albo Henry Miller :zakochany:

RexMundi
RexMundi: i nie wiedzą co to Paktofonika

Skoro więc nie wiedzą tego to jak mają znać takie postaci jak Bukowski czy Miller?
Może skoncentruj się na Miłoszu albo Szymborskiej, będzie kanonicznie.

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

moshic
moshic
  22 stycznia 2009

ja wiem tyle ze byla sobie Paktofonika i cos tam sobie mowili do mikrofonow (jak to mozna nazywac muzyka to 2ga kwestia) ... i to na tyle ... to oznacza ze nie wiem kto to Bukowski, Witkacy czy inny Newton ?? o_0

PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  23 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: (jak to mozna nazywac muzyka to 2ga kwestia)

de gustibus...:-)

Konto usunięte
Konto usunięte: i to na tyle ... to oznacza ze nie wiem kto to Bukowski, Witkacy czy inny Newton ??


Wiesz Paktofonika dla współczesnej młodzieży to fundament kultury, jeśli choć trochę się nią interesują...(chcąc nie chcąc taka forma przekazu dla ogółu wydaje sie prostsza niż wiersze Herberta)
Z innej półki jest Witkacy czy Bukowski,ale to też kultura,tyle ze ogółowi mniej znana..

Więc skoro nie znają prostej w swym przekazie w stosunku do dramatów np Witkacego Paktofoniki to mniejsze jest prawdopodobieństwo że znają owe dramaty:-)

No, troche niespójnie myślę:-)

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

moh3rka
moh3rka
  23 stycznia 2009
RexMundi
RexMundi: i nie wiedzą co to Paktofonika

przyznam, że bardzo mnie to zaszokowalo. :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja wiem tyle ze byla sobie Paktofonika i cos tam sobie mowili do mikrofonow (

ale wiesz, że była.

chciałam własnie coś takiego, co lubie.
co bedzie sprawiało mi przyjemność. coś czym sie w pełni interesuje. :and:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.