MysticLouie
MysticLouie
  21 stycznia 2009 (pierwszy post)

ale chodzi mi o polska polityke :ninja:
O ten okres co Kaczyńscy tworzyli trójkąt z Romanem i Andrzejem.
Czemu tak jest, że polacy jak się do koryta dostaną, maja władze to im władza odpier****?
Widziałem inauguracje Obamy - z polskich polityków charyzmatyczni są tylko Sikorski i Tusk. Czemu pozim polskiej polityki jest taki niski? Dlaczego ludzie głosuja na Leppera lub Romka? :ninja:
Szkoda słów ::woot::

MysticLouie
MysticLouie
  22 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: przecież pan Tusk nam Irlandię obiecał. że rodacy z Wysp wrócą.

I 3 miliony mieszkań :zonk:
Ta Irlandia to było motto wyborcze, normalnie typowy marudny polak z cie :zonk:
Zorro90
Zorro90
  22 stycznia 2009

FourthHorseman :] Twoje wypowiedzi pozostaja dla mnie wciaz czysta demagogia

1. Pana Grabaryczka po roku rzadzenia nalezy oceniac nie po ilosci oddanych kilometrow, ale po liscie otwrartych i definitywnie roztrzygnietych kontraktow. Autstrady to nie tort wisienkowy, na ktorego wytworznie potrzeba co najwyzej kilku dni :] W swojej pracy Grabaryczk jest bezapelcyjnie najlepszy:
a) Odcinek Belk - Swierklany - A1
b) Wezel Sosnica - A1
c) Grudziadz - Torun - A1 - w ramach PPP. Gdyby swego czasu umowe podpisal poprzedni minister PIS-u zaoszczedzono by przynajmniej kilkadziesiat milionow EUR
d) Trzy odcinki AOW Kobierzyce - Długoleka - A8
e) Nowy Tomysl - Swiecko - A2 - 100 km w betonie w ramach PPP.
f) Strykow - Pyrzyce A1
g) Stryków - Konotopa (Warszawa) A2

2. O ustaleniach swiadczen socjalnych nie mam ochoty sie rozpisywac- budzet nie jest workiem sw. Mikolaja; caly system oparty jest na decyzjach dlugoterminowych i jego ksztalt, podobnie jak koniunktura gospodarcza- to efekt pracy poprzednikow ( zakladamy 4letni okres "lezakowania"). Emerytury i renty nie obowiazuja jednej osoby w panstwie i nie moga wzrosnac z dnia na dzien, w sposob zatrwazajacy

3. NFZ to nastepny temat rzeka: nie mozesz winic Tuska, za bledy reform roku 1999. Rzad probuje w jakims stopniu hamowac zadluzenie szpitali, ale to wciaz niestety przypomina mi troszke dofinansowywanie nierentowych kopalni. Gdyby 5 lat temu wprowadzono elektorniczne karty pacjenta, dzisiejszy rzad moglby odniesc sie reforma do bilansu rentownosci. Bezplatna sluzba zdrowia to mit ( chyba, ze mowimy o bialoruskiej sluzba zdrowia), zaden rzad nie jest w stanie dokonac takowego cudu. Szkoda jedynie, ze do tej pory rzad sklania sie ku wersji opiekunczej i nie pozwala pacjentom na podjecie decyzji; gdzie i kiedy chca sie leczyc-czytaj 95% prywatyzacja sluzby zdrowia. Co bedzie jutro-czas pokaze:}

4. Podatek liniowy nigdy nie byl glownym pkt kampanii Tuska; rowny podzial odpowiedzialnosci (% podzial) to ladne haslo, ale podobnie jak swiadczenia socjalne, musi byc odpowiednio dopasowany do okresu wprowadzania reform. Poza tym nie mozesz wprowadzic podatku liniowego, nie reformujac przy tym calego systemu swiadczen na linii podmiot gospodarczy-panstwo, a to obecnie mozliwe nie jest.

5. Cud irlandzki (dla niewtajmniczonych) to ogolnonarodowa zgoda; komisja trojstronna składajaca się z przedstawicieli rzadu/partii
politycznych, związków zawodowych oraz pracodawcaw/przedsiębiorcow. Tylko glupiec powiela haselka apropos drastycznego wzrostu PKB- to tylko efekt cudu irlandzkiego. Jak sie okazuje, nawet pod rzadami dosc umiarkowanej wladzy, nie jestesmy w stanie podejmowac kompromisow-pije do zw zawodowych, konfliktow na linii: kipiacy nienawiscia prezydent-przeambicjonowany premier. To od nas mial zalezec cud gospodarczy, a my po prostu nie doroslimy mentalnie.

6. Jestes za calosciowym planem UPRu, czy tylko symaptyzujesz z "wrazliwoscia" polityczna tego ugrupowania ( to dosc spora roznica) ? Ja tam gdzies w duszy tez jestem monarchista ( najchetniej wprowadzilbym autonomie dla WLKP ;P ), ale jak przejrzysz zalozenia programu naprawy panstwa, to nasunie Ci sie tylko jedno na mysl- utopisci.

Boli mnie troche, ze mlode pokolenie w sposob nagminny powiela sposob myslenia ludzi ksztaltowanych przez realia lat 45-89. Polacy sa swietni w walczeniu z tyrania systemu, ale gdy przychodzi do ralizowania poprawy warunkow juz w "wolnym panstwie", to z nostalgia wypatrujemy na horyzoncie wiatrakow.

Reasumujac: technokratom mowimy TAK ! ;P

FourthHorsemen
FourthHorsemen
  22 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Podatek liniowy nigdy nie byl glownym pkt kampanii Tuska

ciekawe, że w co drugim wystąpieniu z kampanii wyborczej pierniczył o tym podatku. o ile się nie mylę w spocie wyborczym też o tym było

Konto usunięte
Konto usunięte: Bezplatna sluzba zdrowia to mit ( chyba, ze mowimy o bialoruskiej sluzba zdrowia), zaden rzad nie jest w stanie dokonac takowego cudu. Szkoda jedynie, ze do tej pory rzad sklania sie ku wersji opiekunczej i nie pozwala pacjentom na podjecie decyzji; gdzie i kiedy chca sie leczyc-czytaj 95% prywatyzacja sluzby zdrowia.

służba zdrowia powinna być wyłącznie płatna, jak dla mnie

Konto usunięte
Konto usunięte: Boli mnie troche, ze mlode pokolenie w sposob nagminny powiela sposob myslenia ludzi ksztaltowanych przez realia lat 45-89. Polacy sa swietni w walczeniu z tyrania systemu, ale gdy przychodzi do ralizowania poprawy warunkow juz w "wolnym panstwie", to z nostalgia wypatrujemy na horyzoncie wiatrakow.

Urodziłam się po 89, to nie moje realia, poza tym, lubię się czepiać i wynajdywać błędy ;] Nie możemy żyć w przeświadczeniu "kiedyś było gorzej, nie przejmujmy się". Trzeba iść do przodu...

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Jestes za calosciowym planem UPRu, czy tylko symaptyzujesz z "wrazliwoscia" polityczna tego ugrupowania ( to dosc spora roznica) ?

Zgadzam się z pewnymi punktami programu, niektóre są dla mnie nie do przyjęcia.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ta Irlandia to było motto wyborcze, normalnie typowy marudny polak z cie

oj no bywa :mrgreen:

tak czy inaczej, poczekamy, zobaczymy, jak to z tą Platformą u władzy będzie ;]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.