Gkublok
Gkublok
  18 stycznia 2009 (pierwszy post)

Powitac :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Alfred Hitchcock zwykł mawiać, że film powinien zaczynać się o trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno stopniowo narastać. Na przestrzeni lat z realizacją tego postulatu różnie bywało, raz lepiej raz gorzej. W większości niestety gorzej. Ale trafiają się chlubne wyjątki. I takim właśnie chlubnym wyjątkiem jest niezwykły, amerykański film pod tytułem "Begotten". "Begotten" w dużym stopniu realizuje wspomniane już powiedzenie. Tu też mamy takie "trzęsienie ziemi" na początku. I to nie byle jakie "trzęsienie"... Oto bowiem widzimy jak Bóg przy użyciu brzytwy popełnia samobójstwo... Scena ta jest dość długa, a to co się dzieje jest ukazane ze szczegółami, krew leje się na ziemię, a Bóg w drgawkach i konwulsjach wycina sobie wnętrzności z brzucha. Towarzyszą temu dźwięki jakie zwykle wydaje krztuszący się człowiek. Z jego przelanej krwi powstaje jakby bogini - Matka Ziemia. Zapładnia się boskim nasieniem i rodzi ludzkiego syna, który nosi znamienne imię Flesh On Bones. Oboje zstępują na ziemię gdzie są czczeni przez jakieś dziwne postacie, o których nic bliżej nie wiadomo. W momencie, gdy Matka Ziemia wraz z synem postanawia odejść, ściąga na siebie gniew swych wyznawców... Później jest już tylko coraz dziwniej i coraz bardziej tajemniczo.
*

http://pl.youtube.com/watch?v=fadhsuINHfk

No wlasnie. Obejrzalem go ostatnio i zrobil na mnie niesamowite wrazenie. Wtle caly czas sie przewijaja odglosy natury i dziwaczne odglosy. Jestem fanem takich niekonwecjonalnych filmow.

Widzial go ktos jeszcze ?
Jakie wrazenia ?

Pozdrawiam.

Szogun!
PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  18 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: o wlasnie. Obejrzalem go ostatnio i zrobil na mnie niesamowite wrazenie. Wtle caly czas sie przewijaja odglosy natury i dziwaczne odglosy. Jestem fanem takich niekonwecjonalnych filmow.


Widziałam scenę z linku na youtube którą podałeś.
Cóż, nie znam się za bardzo na kinie eksperymentalnym,ale z tego co przeczytalam i widziałam muszę powiedzieć, ze takie symboliczne ujęcie prapoczątku i końca jest intrygujące i warte zwrócenia uwagi.

Samobójstwo boga pojawia się w naszej kulturze coraz częsciej, archetyp matki-ziemi istnieje od zawsze.

Połączenie tych dwóch motywów jest możliwe tylko dzieki trwającemu postmodernizmowi, zwątpieniu w wartości...
Zdaje się, że reżyser nie tylko zdawał sobie sprawę z takiego stanu rzeczy,ale nawet na nim bazował.

Bog umarł,zabił sie przez to że przestaliśmy w niego wierzyć - nie on pierwszy i nie ostatni.

Chętnie obejrze cały film:-)

Pozdrawiam serdecznie!

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

Gkublok
Gkublok
  19 stycznia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: ziałam scenę z linku na youtube którą podałeś. Cóż, nie znam się za bardzo na kinie eksperymentalnym,ale z tego co przeczytalam i widziałam muszę powiedzieć, ze takie symboliczne ujęcie prapoczątku i końca jest intrygujące i warte zwrócenia uwagi. Samobójstwo boga pojawia się w naszej kulturze coraz częsciej, archetyp matki-ziemi istnieje od zawsze. Połączenie tych dwóch motywów jest możliwe tylko dzieki trwającemu postmodernizmowi, zwątpieniu w wartości... Zdaje się, że reżyser nie tylko zdawał sobie sprawę z takiego stanu rzeczy,ale nawet na nim bazował. Bog umarł,zabił sie przez to że przestaliśmy w niego wierzyć - nie on pierwszy i nie ostatni. Chętnie obejrze cały film:-) Pozdrawiam serdecznie!


Jestem pod wrazenie Twojej wypowiedzi :w00t:

Moze wyskoczy gdzies na kawe w wolnej chwili ;> Hehe

Polecam film ;)
psychodroid
psychodroid
  19 stycznia 2009

Ale zarywasz. :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Widzial go ktos jeszcze ?

JA! W stanie psychodelicznego uniesienia jest to mindfuck klasy pierwszej.
Ludzie, nie róbcie tego w domu!
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie wrazenia ?

Blowjob czyniony samemu Bogu ujął mnie niesamowicie, świetny pomysł.
Po obejrzeniu tego obrazu, mój umysł został kaleką. To choore. Ale ja tak lubię.
Film na +, chociaż czasem było przydługo.
odwieczna
odwieczna
  19 stycznia 2009

fascynujący film. robi wrażenie. nie dla każdego widza, ale sądzę , że nikt nie przejdzie wobec niego obojętnie. strona wizualna i dźwiękowa są niesamowite, podobnie jak klimat. trzeba oglądać w skupieniu i dać się ponieść hipnotycznej sile tego obrazu.
moje pierwsze wrażenie to pojecie: art horror - kojarzy się bardziej z sztuka wyższa, dużo plastyki, teatralności. jednakże momenty grozy są ujęte inaczej niż w zwykłym horrorze: realność (możne nawet nadrealność dźwięków), czy niewyrazistość obrazów. wnosi wiele do szeroko pojętego kina grozy...

FourthHorsemen
FourthHorsemen
  19 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Widzial go ktos jeszcze ? Jakie wrazenia ?

mam cały na kompie :ninja:
oglądałam parę razy, pod różnymi, można to powiedzieć... kątami
koleżanka zasnęła, a ja wpadłam w jakiś trans :0
robi wrażenie, ale bez rewelacji :P
PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  19 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: estem pod wrazenie Twojej wypowiedzi Moze wyskoczy gdzies na kawe w wolnej chwili ;> Hehe


śmiejesz sie ze mnie?:and:

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

Gkublok
Gkublok
  20 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale zarywasz.


Ja?? Paulina no wiesz co :P

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: śmiejesz sie ze mnie?


Czemu mialbym sie smiac ? :and:
Udzielilas sensownej odpowiedzi na moje pytanie, a to ze jestes sympatyczna i zapraszam na kawe to chyba nic zlego :P
PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  20 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Udzielilas sensownej odpowiedzi na moje pytanie

he he,bo ja lubie takie "dziwne" patrzenie na rzeczywistość"mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: a to ze jestes sympatyczna i zapraszam na kawe to chyba nic zlego :P


No nic, tylko ja daleko mieszkam :tak:

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

Gkublok
Gkublok
  20 stycznia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: he he,bo ja lubie takie "dziwne" patrzenie na rzeczywistość"mrgreen:


No wiesz, nie tylko Ty jedna ;)

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: No nic, tylko ja daleko mieszkam


I wlasnie tu jest pies pogrzebany :(
Shogun ma zawsze pecha do dziewczyn ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.