voguer
Posty: 398 (po ~314 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
voguer
  2 stycznia 2009 (pierwszy post)

Proszę obeznanych, bez głupot.

Potrzebuję precyzyjnego sformułowania tematu własnego na eliminacje okręgowe i centralne Olimpiady Art. - Plastyka. Zawęziłem krąg poszukiwań do architektury, do średniowiecza (bo to chyba nie jest często poruszane, ludzie raczej łapią się za malarstwo nowożytne, monografie etc.), a zatem - budownictwo średniowieczne, raczej sakralne, jako bogatsze. Żeby nie wyjechać z banałem w stylu "Gotyckie katedry we Francji", myślałem nad tematami:
"Bogactwo i specyfika (form) gotyckiej architektury Włoch"
i
"Związek budownictwa karolińskiego i ottońskiego z innymi epokami sztuki europejskiej",
oczywiście - na wybranych przykładach, zdjęcia, opisy, charakterystyki porównawcze itd.

Jeżeli macie jakieś pomocne sugestie, komentarze, inne pomysły, proszę o pomoc :)

precipitevolissevolmente.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  2 stycznia 2009
voguer
voguer: Jeżeli macie jakieś pomocne sugestie, komentarze, inne pomysły, proszę o pomoc :)

bardziej chwytliwy temat by był "Jesień Średniowiecza - ( i tu rozwinięci tematu)
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  2 stycznia 2009
voguer
voguer: Jeżeli macie jakieś pomocne sugestie, komentarze, inne pomysły, proszę o pomoc :)

bardziej chwytliwy temat by był "Jesień Średniowiecza - ( i tu rozwinięci tematu)"
...Ignorance is bliss...
margotka
margotka
  3 stycznia 2009

spróbuj użyc sformułowania "w świetle" albo "na przykładzie"

Architektura Włoch w świetle gotyku międzynarodowego XIV w.

drugi temat jest nielogiczny, ale chyba chodziło o:

Architektura karolińska i ottońska na tle porównawczym sztuki europejskiej od średniowiecza do współczesności...

odnoszę wrażenie, ze chcesz pokazać, jak jedna i druga rozwijała się na tle epok i jakie hybrydy wyszły z niej dzięki nowoczesnym rozwiązaniom każdej z epok?

radze zawężać tematy do miejsca i epoki o któej chcesz pisać... bo inaczej utopisz się...na nadmiarze tematu:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.