dagmara666666
dagmara666666
  10 grudnia 2008 (pierwszy post)

Jak temat poniżej książki moga wciągać...:mrgreen:
Dośc dawno to było chyba w I klasie gim..:woot: wypożyczyłam pierwszy tom (Szosta klepka) książki Małgorzaty Musierowicz. Tak mnie wciągnęła że musiałam ciągle wypożyczać dalsze tomy tej serii (Jeżycjada).
I pytania... :skok3:
Czy czytaliście książki z tej serii.?
Jezeli tak to co o nich myślicie..? :)

Wg mnie są b.dobre.
to na tyle..
Pozdrawiam Karinke... ;* i Ciebie też.. :calusek: :mleko:

Hope
Hope
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy czytaliście książki z tej serii.? Jezeli tak to co o nich myślicie..? :)

czytałam .
niektóre mi się nie podobały , jakieś zamotane były .
KazdyJuzWie
KazdyJuzWie
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy czytaliście książki z tej serii.? Jezeli tak to co o nich myślicie..? :)

Czytałam, czytam, będę czytać.
Jeżycjada jest jedną z moich ulubionych serii książek. Uwielbiam ją za prostotę, taki jedyny w swoim rodzaju realizm, za język autorki, za bohaterów, wątki, ogółem za wszystko.
oOpati2904Oo
oOpati2904Oo
  10 grudnia 2008

Przeczytalam prawie cala Jezycjade, ale najfajniejszy byl Kwiat Kalafiora;p

UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czytałam, czytam, będę czytać. Jeżycjada jest jedną z moich ulubionych serii książek. Uwielbiam ją za prostotę, taki jedyny w swoim rodzaju realizm, za język autorki, za bohaterów, wątki, ogółem za wszystko.

Dokładnie!! Ja uważam tak samo.;] Chociaż starsze części były lepsze, miały swój swoisty klimat, a im nowsze części, tym mniej tego klimatu...takie mam odczucie. Mimo to i tak bardzo mi się podoba cała Jeżycjada, najbardziej "Kłamczucha" i "Kwiat Kalafiora".
Ostatnio wyszła najnowsza część "Sprężyna", ale jeszcze nie czytałam.
odwieczna
odwieczna
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy czytaliście książki z tej serii.? Jezeli tak to co o nich myślicie..? :)

Czytałam.
Te "hepiendy" na siłę i wbrew wszelkim zasadom prawdopodobieństwa ostatnio. Niby rozumiem, że o to chodzi, bo kobita pisze ku pokrzepieniu serc, ale po przeczytaniu "Żaby", miast pokrzepienia, czułam tylko wściekłość godną lepszej sprawy. Może wyrosłam, względnie scyniczniałam. To lansowanie porządku świata w którym kobieta jest idealnie szczęśliwa, bo może myć wannę i rodzić dzieci swojemu facetowi. Te bohaterki, które stają się automatycznie szczęśliwe po tym, jak spotykają Miłość. Oczywiście Wielką, Prawdziwą i Aż Po Grób.

..Chodzi mi głównie o Natalię, której watek przewijał się przez kilka książek.O ile w Nutii i Neerwusie opisała ją jakoś obiektywnie to w reszcie wydaje mi się,że zrobiła z niej jakąś cudowną ,nieziemską istotę,o wielkim romantyzmie i jakby to jej bujanie w obłokach to była wielka zaleta!Podobało mi się jedno trafne o niej określenie"poetyczna niedojda".Nie wiem czego Bella jej tak zazdrościła.No i oczywiście to połączenie z Robrojkiem,totalny niewypał.
UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Te "hepiendy" na siłę i wbrew wszelkim zasadom prawdopodobieństwa ostatnio. Niby rozumiem, że o to chodzi, bo kobita pisze ku pokrzepieniu serc, ale po przeczytaniu "Żaby", miast pokrzepienia, czułam tylko wściekłość godną lepszej sprawy.

Nie wszędzie były hepiendy. ;p Na przykład w "Tygrysie i Róży". Gdyby tam naprawdę był hepiend, w dodatku "wbrew wszelkim zasadom prawdopodobieństwa", Laura odzyskałaby kontakt z ojcem. Jest tam wprawdzie inny "hepiend" - Laura pogodziła się z matką, ale ta sytuacja zupełnie blednie przy możliwości odzyskania kontaktu z Pyziakiem przez Laurę. (i choć to małoprawdopodobne, mogło tak być, bo autorka ma tendencję doklejania mało możliwych "hepiendów" do swoich książek. Co zresztą sama zauważyłaś.) Jednak moim zdaniem tu szczęśliwego zakończenia nie było, bo tak się nie stało.
Konto usunięte
Konto usunięte: No i oczywiście to połączenie z Robrojkiem,totalny niewypał.

Zgadzam się, też uważam, że to niewypał. Nerwus o wiele bardziej do niej pasował, ewentualnie mógł być ktoś inny, ale nie Robrojek.:/
agyness90210
agyness90210
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy czytaliście książki z tej serii.? Jezeli tak to co o nich myślicie..? :)


Czytałam.
Fajna sprawa dla ludzi w wieku 13-15 lat. Alternatywa dla "Pamiętników Księżniczek" ^^.
izkas1
izkas1
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy czytaliście książki z tej serii.?


czytałam, ale już dawno, miałam wtedy tak mniej więcej 12-15 lat

Konto usunięte
Konto usunięte: Fajna sprawa dla ludzi w wieku 13-15 lat

w sumie, to się zgadzam, bo teraz raczej(mam 25 lat) książki z tej serii nie zainteresowałyby mnie, a przynajmniej nie wszystkie
zmarzlaczeq
zmarzlaczeq
  12 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy czytaliście książki z tej serii.? Jezeli tak to co o nich myślicie..? :)

czytałam parę...
zupełnie mi się nie spodobały. wszystko było takie "przerysowane" i śmieszne na siłę.
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  13 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy czytaliście książki z tej serii.?

Tak, będąc w podstawówce i liceum . Posiadam chyba z 12 ksiązek tej serii, nie wiem ile ich wyszło do tej pory, w obecnej chwili interesuje mnie totalnie inna tematyka, ale kto wie, może kiedyś do nich wrocę.

Czyta się je lekko, łatwo, szybko i przyjemnie, nie raz byłam uśmiana do łez ;).
:ziober2:
Unattainable4U
Unattainable4U
  13 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy czytaliście książki z tej serii.?

wszysciutkie ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jezeli tak to co o nich myślicie..? :)

fajnie napisane. bardzo dobre dla ostatnich klas podstawowki lub poczatkowych gimnazjum ;)
IAmSidVicious
IAmSidVicious
  14 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy czytaliście książki z tej serii.? Jezeli tak to co o nich myślicie..? :)

Nuda, nuda i nuda.
ChybaKpisz
ChybaKpisz
  15 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy czytaliście książki z tej serii.?

oczywiście! kiedyś tak mnie wciągnęły, że pożerałam jedną po drugiej. :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jezeli tak to co o nich myślicie..? :)

uwielbiam. taka prawdziwa. bez przegięcia.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.