BlauAugeJungfrau
Posty: 419 (po ~138 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
BlauAugeJungfrau
  5 grudnia 2008 (pierwszy post)

Niedawno odwiedzilam z klasa kino pomyslałam "estonskie gówno"
aczkolwiek zaskoczyło mnie to ze film mi sie naprawde spodobał
film opowiada o przemocy w szkole momentami nudny ale naprawde wczułam sie w role z kumpela. gdy wrócilam do domu wlaczyłam torrenty i oczywiscie sciagnełam go.
Naprawde polecam!!
jesli ktos ogladał ten film moze mi pomoze spodobała mi sie muzyka i gdyby ktos miał tytuły do piosebnek z tego filmu...

wish you were here
I miss your laugh, I miss your smile
I miss everything about you
I've got feelings for you babe
And I miss you like hell

Mana666
Mana666
  6 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Niezły film. Ale z drugiej strony film trochę taki pusty, prosty, nie poruszający problemu jakoś głębiej, aktorsko dno, przewidywalność. Ot pokazana historyjka jak kocą jednego, potem drugiego, psychika siada chłopakom i pif paf. Jego siła w tym, że ze względu na produkcje Estońską przypomina nieco nasze realia. Stąd szum. Gdyby rzecz odbywała się na amerykańskim podwórku albo/i nie było kulminacyjnej dość wstrząsającej sceny znęcania (na plaży), byłby to kolejny mocno przeciętny film.


Tym pif paf przypomniałeś mi film, ktory konczy sie w sumie tak samo jak wyzej wymieniona NASZA KLASA. "Pif paf - jesteś trup" - polecam.
TruLuv
TruLuv
  8 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Tym pif paf przypomniałeś mi film, ktory konczy sie w sumie tak samo jak wyzej wymieniona NASZA KLASA. "Pif paf - jesteś trup" - polecam.

Tak. Bang Bang You're Dead. Ten właśnie podobał mi się najbardziej z tych wszystkich.
Potem było Ondeskan (czy jakoś tak, po polsku 'Zło').
Dobre było też Kidulthood.
Za to raczej nie podobał mi się Elephant (bodajże na prawdziwym motywie strzelaniny, w którejś ze szkół USA). Kompletny przerost formy nad treścią, której właściwie tam nie było. Mimo, że to niskobudżetówka chyba była. Niby coś w tym było ale u mnie nie zaskoczyło.

Było jeszcze 187 z Samuelem ale to raczej o przemocy w szkole w kierunku nauczyciela, a nie między uczniami.
KamiQa
KamiQa
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: lm opowiada o przemocy w szkole

ja tez byłam na filmie o szkole kiedys z klasą..
ale to był jakis francuki i wgl zero przesłania i jakiejs fabuły tam było ..
film o trudnej młodzieży i co lekcje mieli jakiś problem i sę wyzywali nawzajem :and:
Ghost
Ghost
  10 grudnia 2008

Film jest udany :tak:.

TruLuv
TruLuv
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tez byłam na filmie o szkole kiedys z klasą.. ale to był jakis francuki i wgl zero przesłania i jakiejs fabuły tam było .. film o trudnej młodzieży i co lekcje mieli jakiś problem i sę wyzywali nawzajem

Klasa / Entre les Murs
Podobno dobry film dający do myślenia.
Tylko napisów nie mam :(
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.