mikeol
Posty: 4154 (po ~113 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 5
mikeol
  27 listopada 2008 (pierwszy post)

witam :piwo:

Co sądzicie o ostatnich wydarzeniach na linii:
polska - rosja ??
Chodzi mi o strzałach w Gruzji,

polska- ue
chodzi mi o ustosunkowanie się wspólnoty do zaistniałego skandalu

ue - rosja
chodzi mi o relacje miedzy "nimi" w świetle zaistniałych zdarzeń w gruzji i ogólnie o próbie przywrócenia mocarstwu jego dawnej "świetności".

Interesuje mnie WASZE zdanie nie jakieś cytaty, napiszcie co o tym sądzicie(oczywiście jeśli się tym interesujecie)

Pozdrawiam

Krystian
Posty: 6772 (po ~105 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 9
Krystian
  27 listopada 2008
mikeol
mikeol: Chodzi mi o strzałach w Gruzji,

Uważam, że to była propaganda gruzińska, która miała na celu to, żeby Polacy zwrócili sie w tym konflikcie w stronę Gruzji.

Jak naprawdę by chcieli zabić Kaczyńskiego to podłożyli by bombę,
Mihihih
Mihihih
  27 listopada 2008
mikeol
mikeol: Chodzi mi o strzałach w Gruzji,

Jak wyżej - uważam, że to było celowe, dla korzyści Gruzji.
Jakoś w tą niewinność Gruzji nie chce mi się wierzyć. Poza tym Kaczyński słabo kłamie. :mrgreen:

Krystian
Krystian: Jak naprawdę by chcieli zabić Kaczyńskiego to podłożyli by bombę,

Kaczyński nie musi wyjeżdżać z Polski, żeby zostać zabitym. :ziober2:

mikeol
mikeol: polska- ue

Ogólnie uważam UE za nic korzystnego, więc tu nie będę się wypowiadać. :tak:
Krystian
Posty: 6772 (po ~105 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 9
Krystian
  27 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Kaczyński nie musi wyjeżdżać z Polski, żeby zostać zabitym.

Nie mów tego na głos bo cie zamkną za ubliżanie władzy :ziober2:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  27 listopada 2008

to JA strzelałem

mikeol
mikeol: Co sądzicie o ostatnich wydarzeniach na linii: polska - rosja ?? Chodzi mi o strzałach w Gruzji,


mikeol
mikeol: polska- ue chodzi mi o ustosunkowanie się wspólnoty do zaistniałego skandalu ue - rosja chodzi mi o relacje miedzy "nimi" w świetle zaistniałych zdarzeń w gruzji i ogólnie o próbie przywrócenia mocarstwu jego dawnej "świetności".

cała Europa się z nas śmieje
Rosjanie żartują że gdyby to oni strzelali , to były by to celne strzały
Unia żartuję że patrząc co się u nas dzieję .. sami mi przeprowadzili zamach

mikeol
mikeol: nteresuje mnie WASZE zdanie

moim zdaniem WC PICKER to największa pomyłka III - IV RP :ziew:
...Ignorance is bliss...
mikeol
Posty: 4154 (po ~113 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 5
mikeol
  27 listopada 2008
Krystian
Krystian: Krystian


RexMundi
RexMundi: RexMundi


no tak ale jaki w tym nasz interes??
NA pewno nie był to zamach, to trzeba przyznać ale nie chodziło tu o zamach a o sam fakt otwarcia ognia.
Prezydent polski mówił że dobrze wiedział że jest bezpieczny..
Mówił też że historia kołem się toczy i rosja znowu chce stanąć na nogi wchłaniając najmniejszych.
Coś w tym jest bo kiedyś skończą się te petrodolary i będą musieli przeżucić gospodarkę na coś innego(nie to żeby tylko z paliw rosja żyła..).

Jakie to ma przełożenie na nasze kontakty z unią europejską??
Ośmieszamy się już samym faktem że nasza postawa jest taka jak byśmy byli najbardziej bogatym i wpływowym krajem w unii.
Jednak z drugiej strony to dobrze że nie jesteśmy tak całkiem ulegli

Do tego nie tylko przed unią się kompromitujemy ale także przed usa, pamiętacie jak niedawno temu kondoliza ( :mrgreen: ) przyjechała do polski podpisać wstępną umowę o tarcze? jak premier przemówił po angielsku (bo to było po angilsku, prawda? :woot: :mrgreen: ) a prezydent parskną śmiechem...
zażenowanie było widoczne nawet na twarzy naszego gościa.... bkomentarza

Co sądzicie o tej wierze jakiej pokłada prezydent w unii, o tym wsparciu i poczuciu bezpieczeństwa gospodarczego ze strony unii??
Czy rzeczywiście niemcy, francja i anglia są na tym polu godnym zaufania sojusznikiem??
Czy takie mniejsze państwa(ale i tak o wiele od nas zamożniejsze) jak holandia czy belgia mają coś tu do powiedzenia??
Chodzi mi o wywarcie presji gospodarczej na rosje w celu zaprzestania"ekspansji zbrojnej"??

I wreszcie czy cieszy was fakt iż donald szef rządu chce przyspieszyć wprowadzenie waluty euro w polsce?? -jak do tego podchodzicie, bo ja uważam ze dopiero teraz poznamy co to nędza w naszym kraju..
Mihihih
Mihihih
  28 listopada 2008
mikeol
mikeol: Czy rzeczywiście niemcy, francja i anglia są na tym polu godnym zaufania sojusznikiem??

wystarczy zajrzec do historii. ;)

mikeol
mikeol: I wreszcie czy cieszy was fakt iż donald szef rządu chce przyspieszyć wprowadzenie waluty euro w polsce?? -jak do tego podchodzicie, bo ja uważam ze dopiero teraz poznamy co to nędza w naszym kraju..

Dla mnie cała unia to zlo. :tak:
Najpierw euro, pozniej prywatyzacja wszystkiego i będzie tak jak chcą zrobić w hiszpanii - brak panstwowych, bezplatnych uczelni. :tak:
mikeol
Posty: 4154 (po ~113 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 5
mikeol
  28 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: wystarczy zajrzec do historii. ;)

no tak, wtedy sojusznicy zbagatelizowali problem a potem była 2wojna światowa..

Konto usunięte
Konto usunięte: Dla mnie cała unia to zlo. Najpierw euro, pozniej prywatyzacja wszystkiego i będzie tak jak chcą zrobić w hiszpanii - brak panstwowych, bezplatnych uczelni.

ale prywatyzacje mieliśmy 10 lat temu, zostały tylko.. no właśnie co państwowego zostało??
szpitale?
jak musisz mieć operacje to i tak do lekarza prowadzącego musisz zgłosić się prywatnie na "konsultacje" i zapłacić najbiedniej 70 zł a potem jeszcze coś jak chcesz mieć porządnie zrobione no i jeszcze potem rehabilitacja, kolejne konsultacje itp..
tak czy inaczej przykładowo z 80tyś za prywatną operacje robi się ok 1tyś i więcej za państwową..
-ale to już inny temat.

o policji nie będę się wypowiadał..

nie wiem co jeszcze zostało stocznie?? tam przecież też przekręty..

Kopalnie ?? wiemy jak to funkcjonuje;
taki reportaż był jak to podmieniali węgiel wysokiej klasy na badziewie i to jechało do elektrowni..

ehhh ciężka sprawa żyć w tej polsce, co chwila jakieś afery, przekręty

teraz jeszcze koleżanka o uczelniach przypomina, wesoło się robi nie ma co..
Mihihih
Mihihih
  28 listopada 2008
mikeol
mikeol: ale prywatyzacje mieliśmy 10 lat temu, zostały tylko.. no właśnie co państwowego zostało?? szpitale? jak musisz mieć operacje to i tak do lekarza prowadzącego musisz zgłosić się prywatnie na "konsultacje" i zapłacić najbiedniej 70 zł a potem jeszcze coś jak chcesz mieć porządnie zrobione no i jeszcze potem rehabilitacja, kolejne konsultacje itp.. tak czy inaczej przykładowo z 80tyś za prywatną operacje robi się ok 1tyś i więcej za państwową.. -ale to już inny temat. o policji nie będę się wypowiadał.. nie wiem co jeszcze zostało stocznie?? tam przecież też przekręty.. Kopalnie ?? wiemy jak to funkcjonuje; taki reportaż był jak to podmieniali węgiel wysokiej klasy na badziewie i to jechało do elektrowni.. ehhh ciężka sprawa żyć w tej polsce, co chwila jakieś afery, przekręty teraz jeszcze koleżanka o uczelniach przypomina, wesoło się robi nie ma co..

Chyba lepiej zapobiegać niż mówić, że może być tylko gorzej ?
Niedługo karane będzie oddychanie, cudzym, prywatnym powietrzem. :tak:

mikeol
mikeol: no tak, wtedy sojusznicy zbagatelizowali problem a potem była 2wojna światowa..

jednym słowem wych.. zrobili nas w balona. ;) Z resztą nie jeden raz.
Tak samo jest z naszymi stosunkami z USA. Oni potrafia rozgraniczyc niektore sprawy, my myslimy, ze jesli pozwolimy im zbudowac tarcze to beda nas wspierac we wszystkich dziedzinach.
mikeol
Posty: 4154 (po ~113 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 5
mikeol
  28 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: . Oni potrafia rozgraniczyc niektore sprawy, my myslimy, ze jesli pozwolimy im zbudowac tarcze to beda nas wspierac we wszystkich dziedzinach.

może za dużo wymagamy?

Z drugiej strony lepiej chyba prowadzić jakiś dialog z innymi państwami niż wcale tego nie robić?
Mihihih
Mihihih
  29 listopada 2008
mikeol
mikeol: może za dużo wymagamy? Z drugiej strony lepiej chyba prowadzić jakiś dialog z innymi państwami niż wcale tego nie robić?

No dobrze, ale my chcemy jednym interesem zalatwic sobie wsparcie USA z każdej strony na wiele lat. :tak:
egzekutor90goal
egzekutor90goal
  29 listopada 2008
mikeol
mikeol: Co sądzicie o ostatnich wydarzeniach na linii: polska - rosja ?? Chodzi mi o strzałach w Gruzji,


obym się mylił, ale wydaje mi się, że to wszystko mogło być wyreżyserowane przez gruzińskie władze, gdyby ktoś chciał trafić z tylu metrów w taki cel jakim jest nasz szanowny prezydent to by zapewne trafił.

mikeol
mikeol: chodzi mi o relacje miedzy "nimi" w świetle zaistniałych zdarzeń w gruzji i ogólnie o próbie przywrócenia mocarstwu jego dawnej "świetności".


no właśnie wydaje mi się, że to gruzińska propaganda chciała poprzez ten domniemany zamach popsuć kontakty na linii Rosja-Unia. Unia nie powinna zapominać, że Rosja jest od niej kilka razy większa i silniejsza.
mikeol
Posty: 4154 (po ~113 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 5
mikeol
  29 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: No dobrze, ale my chcemy jednym interesem zalatwic sobie wsparcie USA z każdej strony na wiele lat.

ale jaki to interes instalacja amerykanska więc i amerykańska baza wojskowa, może w ten sposób umocnimy więź z sojusznikiem??
mikeol
Posty: 4154 (po ~113 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 5
mikeol
  29 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: obym się mylił, ale wydaje mi się, że to wszystko mogło być wyreżyserowane przez gruzińskie władze, gdyby ktoś chciał trafić z tylu metrów w taki cel jakim jest nasz szanowny prezydent to by zapewne trafił.

no tak ale przecież gdyby to maiła być prowokacja gruzińska to zrobili by to wtedy kiedy było więcej prezydentów wcześniej kiedy to byli z litwy, ukrainy itp. wiadomo wtedy było by to bardziej wiarygodne.

Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie wydaje mi się, że to gruzińska propaganda chciała poprzez ten domniemany zamach popsuć kontakty na linii Rosja-Unia. Unia nie powinna zapominać, że Rosja jest od niej kilka razy większa i silniejsza.

no tak, tylko unia to nie jest związek zbrojny tylko ekonomiczny, a ekonomicznie to rosja jest o wiele słabsza od unii.

Poza tym francja np też dysponuj potencjałem atomowym a mimo to jej sąsiedzi nie odczuwają lęku z tym związanego??
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.