Horroshow
Horroshow
  12 października 2008 (pierwszy post)

Dzisiaj o klasyce horroru czyli... Hellraiser :mrgreen:

Seria Hellraiser opowiada o wymyślonym przez Barkera miejscu na pograniczu piekła oraz świata żywych... Opowiada o tajemniczej kostce która jakby miała własne cele przemierza cały świat w poszukiwaniu ludzi na tyle głupich i bezmyślnych żeby ją otworzyć, szuka ludzi którzy stracili wszelkie wartości moralne i cieszy ich cierpienie innych... Rozwiązanie łamigłówki kostki jest równoznaczne z otworzeniem bramy dla Cenobitów...

Cenobici:

Pinhead - Mroczny Książe Bólu, Anioł Cierpienia, Władca Potępionych Leviathana.
W trakcie I Wojny Światowej Kapitan Elliot Spencer był świadkiem dużego okrucieństwa, jego "apetyt" został zaostrzony. Dzięki Żałobnej Konfiguracji dostał się do świata wyszukanego cierpienia. Ostatecznie stał się jego domem, od tej pory jest jego panem. Ukoronowany szeregiem gwoździ wbitych głęboko w jego czaszkę kroczy poprzez piekielne korytarze, koszmary i fantazje żyjących.


Butterball - Laslo był nikczemnym człowiekiem w swoim życiu. Jego apetyt na najcięższe grzechy zaprowadził go do Żałobnej Konfiguracji. Wraz z jej otwarciem przyszło wielkie cierpienie i wieczna służba w szeregach Cenobitów. Jego oczy, zaszyte na stałe, są jednym w form tortury, ponieważ Butterball nie może dostrzec makabrycznych widoków, które sprawiłyby mu tak wielką przyjemność.

Dwóch wam starczy :P

Oglądaliście film ?

1. Co uważacie o filmie ?
2. Teorie na temat tego kim są cenobici ? :pavarotti:
3. Jak się podoba Barkerowska wizja piekła ?
4. Którą cześć preferujecie ?:mrgreen:
5. Ulubiona scena z filmu ?







psychodroid
psychodroid
  12 października 2008

Widziałam tylko Sektę i Drogę do piekła.
Przez pewien czas 'Sekta' była nawet moim ulubionym filmem, hehe.

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Ulubiona scena z filmu ?

Scena z 'Sekty' w tych piwnicach, kiedy łańcuchy rozrywają gościa na kawałeczki, ała.

Milusińskie zdjęcia ;d
Nivriti
Nivriti
  12 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Oglądaliście film ?

Nie oglądałam, a zdjęcia wcale do tego nie zachęcają:)
FourthHorsemen
FourthHorsemen
  12 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Co uważacie o filmie ? 2. Teorie na temat tego kim są cenobici ? 3. Jak się podoba Barkerowska wizja piekła ? 4. Którą cześć preferujecie ? 5. Ulubiona scena z filmu ?


1. Cieenki. Niby klasyk, ale ekranizacja kiepska, w ogóle nie straszy, nie wciąga
2. SZATANIŚCI!!!!jeden!111``
3. Niefajna :and: piekła nie ma. Ale niesamowite są postaci przez Barkera wymyślone, Pinhead genialnie wygląda.
4. Pierwszą, z Pinheadem na plakatach
5. nie ma takiej, która by mi szczególnie zapadła w pamięć.
milenkaa26
milenkaa26
  12 października 2008

Oglądałam jedną cześć tego filmu. Nie mam zielonego pojęcia, którą, filmu też nie bardzo zrozumiałam. :woot:

Horroshow
Horroshow
  12 października 2008

Bo film ma głębsze przesłanie niż tylko hektolitry krwi... Jak to przystało na Barkera :mrgreen: teraz właśnie czytam sobie "Księgi Krwi IV" Cliva Barkera : )

xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  12 października 2008
patrząc na obrazki :

Konto usunięte
Konto usunięte: Co uważacie o filmie ?

:ble: .
Horroshow
Horroshow
  12 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: .

NIe oceniaj książki po okładce :P Według mnie film jest The best :D:D Uwielbiam go :D:D może dlatego że był jednym z pierwszych horrorów jakie widziałem :D:D(miałem 4 lata)
paweldst9090
paweldst9090
  13 października 2008

tylko 1 część była fajna reszta to szmira.

666kamilka666
666kamilka666
  13 października 2008

Pff. I Wy mówicie że piła jest krwawa i niesmaczna?
To co powiedzieć o tej..ekhm..

Konto usunięte
Konto usunięte: klasyce horroru

.
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  13 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: NIe oceniaj książki po okładce :P

srutututu.
jeśli książka ma brzydką okładkę to jej nie przeczytam,więc coś w tym jest :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.